פרעושים/פשפשים ללא חיות מחמד?

pertal

New member
פרעושים/פשפשים ללא חיות מחמד?

אשמח להשתמש בנסיונכם :)
בימים האחרונים אני מתעורר עם הרבה עקיצות לא נעימות אך ורק באיזור הרגליים.
אני גר בקומת קרקע וכמו שציינתי אין כרגע חיות בבית.

יש ברשותי כמה רהיטים מפוקפקים שקיבלתי מדודי במעבר הדירה למרות שאני גר בדירה עם הרהיטים כבר יותר מ3 חודשים ולא הרגשתי שום דבר עד עכשיו.
אתמול ראיתי משהו שנראה כמו פרעוש/פשפש על גרב לבנה שהורדתי והיום ראיתי פעמיים יצורים קטנים וקופצניים על מזרון המיטה.
גם המזרון קצת מפוקפק אבל אני ישן עליו כבר כמעט חודש ועד עכשיו לא היו איתו בעיות והגירודים התחילו רק לפני 2-3 ימים.
אני נוטה ללטף ולשים עלי חתולה במקום שאני לומד בו ואני חושש שהיא המקור והייתי שמח לדעת איך להתמודד עם הבעיה?
האם בהכרח אני צריך להיפטר מהמזרון הישן או שאם הבעיה התחילה זמן ניכר(כמה שבועות) אחרי שהתחלתי לישון עליו הבעיה לא בו למרות שראיתי גם עליו היום פרעוש ב2 הזדמנויות שונות.
האם הבעיה יכולה לעבור מעצמה? או שכנראה על כל יצור שאני רואה יש הרבה מאוד שאני לא רואה?
האם בכלל צריכים לגשת להדברה מקצועית? אני גר בבית עם עוד 2 שותפים ולא נראה שהשפיע עליהם ממש.
אשמח לקבל טיפים להתמודדות עם המצב.
תודה.

תאנוש

New member
היי

קודם כל - איזה באסה!
דבר שני - מתחילה בשלב הראשון לכבס את כל המצעים וכל מה שאפשר לכבס, את כל השאר לשאוב טוב טוב,
באופן אישי אני שוטפת את הרצפה עם שמפו לחתולים וכלבים נגד פרעושים וזה עוזר.

בשלב השני - אם לא עזר, לפנות לעזרה מקצועית - מרסס וכן הלאה.

בהצלחה!

pertal

New member
כמה שאלות נוספות-

אם העקיצות הן רק ברגליים האם זה אומר בהכרח שהמקור הוא לא המזרון? או שהיצורים הספציפים(פשפשים או פרעושים אני תמיד מתבלבל) עוקצים אך ורק ברגליים מסיבה כלשהיא?
אני הבנתי שהם עוקצים ברגליים בגלל שאין להם כנפיים אבל לא אמורה להיות להם בעיה לעקוץ בכל הגוף כשאני שוכב על המזרון.
מצד שני כמו שציינתי ראיתי פעמיים על המזרון.

אין לי לצערי שואב אבק-יש אלטרנטיבה?

X11

New member
אם מדובר בפרעושים

הם מעדיפים דם של כלבים / חתולים, אם אין בנמצא הם עוקצים בני אדם, רוב הפעמים כשנעקצים ע"י פרעושים הסיבה היא או שבעל החיים אינו בסביבה והפרעושים זקוקים לדם או כאשר יש פיצוץ אוכלוסין של פרעושים ואז עוקצים כל דבר שאפשר.
מתיאורך נראה שיש שם התפרצות של פרעושים.
בהחלט ייתכן שהמקור לבעיה הוא החתולה ולכן טיפול באמפולות לחתולה + ריסוס הדירה ( ישנם כמה דרכים החל מחומרים טבעיים ועד להדברה מקצועית ) אמור לפתור את הבעיה. בכל מקרה רצוי לטפל בכל הדירה ולא רק בחדר אחד.
יכול להיות שמדובר בפשפשי מיטה וזה כבר משהו אחר לחלוטין שאינו קשור לבעלי חיים. גם במקרה זה הדברה מקצועית היא הפתרון.

מוטי

pertal

New member
אם אלה פשפשי מיטה לא הייתי אמור

להיות עקוץ בכל הגוף?

למעלה