פריסת ידיים-בת 7 חודשים

• פותח הנושא bilba
  • פורסם בתאריך

bilba

New member
פריסת ידיים-בת 7 חודשים

בתי, בת 7 חודשים, כל הזמן פורסת ידיין בצורת אוירון. גם כשלוקחים אותה על הידיים וגם כשהיא שוכבת על הגב. התחילה רק לאחרונה להושיט ידיים לחפצים ולתפוס רגליים (אחרי עבודה ממושכת איתה בחוג התפתחות ופיזיותרפיסטית). אתמול כשהיינו בחוג התפתחות, נאמר כי הפריסת ידיים מעכבת את ההתהפכויות שלה (לא מתהפכת כלל). בנוסף, היא שוכבת על הבטן כשהיידיים נשענות על כפות ידיים ולא עוברת יותר לתנוחת הישענות על מרפקים. מנסה להעביר משקל מיד לעד אבל נתקעת ולא מצליחה להתהפך כי היד נשארת ישרה.... מה עושים? אני מודאגת מאוד כי לפי מה שנראה כל הילדים בני גילה כבר מתהפכים חופשי ויש כאלה שכבר זוחלים מאוד יפה....

שלום bilba,

פרישה כזו של הידיים לצדדים אכן מקשה על ההתהפכות: - מהבטן לגב - בגלל שהידיים תקועות בצדדים ולא מאפשרות התגלגלות אל הצד. - מהגב לבטן - בגלל שהידיים לא מתקרבות אחת לשניה והיד שנשארת "מאחור" מושכת את הגוף חזרה אל הגב. במצב כזה כדאי לעבוד על ערסול, והעלאת מודעות לקו אמצע הגוף, כולל מעבר קו אמצע. בעניין ההשענות על המרפקים - הדרך הכי טובה לעודד אותה לחזור למרפקים היא על כדור פיזיו, כשהראש גבוה יותר מהרגליים. אני מבינה שאת בחוג התפתחותי וגם בפיזיותרפיה. בעבודה נכונה השיפור אמור להיות די מהיר. כדי למקד את העזרה ולזרז אותה, את יכולה להיעזר בהדרכה פרטנית, או במפגש להדגמת תרגילים. פרטים תוכלי למצוא באתר שלי. ענבל

למעלה