פרופורציות[יחס גובה רוחב] נכונות לבית שתי קומות

דידי110

New member
פרופורציות[יחס גובה רוחב] נכונות לבית שתי קומות

אנו בתחילת תיכנון של בית בן שתי קומות או קומה וחצי ונשמח לעזרה בנושא היחס בין הקומות כדי שהבית לא יראה צר וגבוהה. הבית הולך להיות בן כ 160-180 מ'ר תודה

גלמיש1

New member
אין כללי אצבע לפרופורציות. זה תלוי בהמון פרמטרים

החל מגודל המגרש , מהסביבה הבנויה המיידית של הבית (האם הוא עומד בתוך מרקם עירוני צפוף או במרקם כפרי של בתים ונמוכים) , בסביבה הטבעית שלו (אין דין בית על מגרש שטוח לבית טובל בתוך יער) , בגודל של הקומות (האם חופפות או שהעליונה קטנה יותר) וכן הלאה...
&nbsp
אם רק התחלתם את התכנון ומצאתם אדריכל/ית שאתם סומכים עליו/יה, אני מציעה שתשאיר/י לו/לה את התכנון כולל החזיתות והפרופורציות. בהמשך כשיהיו תכניות וחזיתות תוכל לחזור להתייעץ ולקבל חוות דעת ו/או רעיונות....

דידי110

New member
תודה + פרטים

תודה על התגובה גודל המגרש 1600מ'ר בסביבה כפרית על מגרש שטוח והקומות אינן חופפות

נחלה במושב?

קודם כל כל הכבוד על הנכונות לעלות לקומה שניה.
המבנה שאתם מתכננים אינו גדול במיוחד. אז למה לא לבנות שטוח?

(בטח אני מפילה פה מתדהמה את כל מי שקרא אותי שוב ושוב כותבת "לא כדאי לבנות שטוח, עדיף לחלק לשתי קומות" - בהתיחסות למגרש חצי דונם.)

דידי110

New member
למה גבוהה

הפרדה בין ילדים מתבגרים והורים+אפשרות להפיכת הקומה העליונה ליחידה נפרדת לצורכי השכרה/ מגורים של ילד נשוי בשנים הראשונות לנישואין

הבנתי.
לדעתי, אם הילדים בסוף גיל ההתבגרות זה יותר מהגיוני לבנות כך.

אבל אם הילדים עדיין קטנים (או בתכנון), אז לדעתי עדיף לבנות שטוח, חדרי ילדים באותה קומה של ההורים, והכנות לתוספת קומה בעתיד.

לחלופין, אפשר גם לבנות שטוח, בצורת "H" כאשר יש אגף נפרד לילדים.

אני אישית לא הייתי בונה בית פרטי מראש כבית משותף, עם שכנים משכירים מעל הראש החל מההתחלה עם תכנון שזה ימשך כך שנים רבות. אני נתקלת בהמון לקוחות שעשו את זה, השכירו קומה שניה, ואז מבקשים שאצור להם "הסתרה" (גובל בבלתי אפשרי). גם חלק ניכר מהפרטיות נעלם. לדעתי עדיף לבנות קטן עם אופציה להגדלה.

gdiZ

New member
... ואם הבית יהיה כולו בקומה אחת - לא יהיה ניתן לעשות

הפרדה בין ילדים מתבגרים והורים?
לא יהיה ניתן ללהפוך חלק מהבית ליחידה נפרדת לצורכי השכרה/ מגורים של ילד נשוי בשנים הראשונות לנישואין?

*
בוודאי שניתן יהיה - ואפילו נרבה יותר בקלות !

================================================
אני רואה חובה לציין שהתשובה הזו, לה עניתי כאן, מלמדת על בעיות בחשיבה - שיכולות להוליך לשגיאות שתהיינה בכי לשנים רבות.

גלמיש1

New member
שיחקתם אותה
נשמע כמו מגרש אידאלי

ועדיין אני לא יכולה לתת כללי אצבע.
הפרופורציות והגבהים הם חלק ממערך התכנון הכולל של הבית, חזותו, תפקודו, אופיו...כל זה מתברר במהלך התכנון. לא ע"י חוקי מפתח.

gdiZ

New member
במגרש כמו זה צריך להיות משוגע ממש בשביל לבנות בית

הכולל מדרגות (בין הפונקציות של הבית עצמו).

אפילו
לא
3 מדרגות !

על החתום: אדריכל (בגימלאות) של בתים פרטיים (וכדו').

גלמיש1

New member
גדי, רק הופעת בפורום וכבר אתה מחלק איבחונים חינם לגולשים.

אם אתה רוצה להמשיך להשתתף בפורום הזה, אודה לך אם תנמיך את הלהבות ולא תחלק ציונים לאחרים.
מותר לך לא להסכים או לכתוב שאתה חושב אחרת.
פה נוהגים בכבוד זה לזה.

כפי שנאמר- אין כלל אצבע

הכל תלוי מה אתם רוצים למקם בכל קומה
לפי התיאור שלכם בגדול הייתי הולך לפי הדבר הבא:
קומת קרקע- סלון, מטבח, פינת אוכל , ממ"ד , חדר הורים ועוד חדר עבודה/אורחים/פינת משפחה שבעתיד ידע להפוך לחדר שינה רגיל
קומה א' - 3 חדרי שינה או 2 חדרי שינה + פינת עבודה/טלוויזיה/ספריה - גם חדר אופציה לחדר שינה עתידי (הכל תלוי במס' דיירי הבית)

זה בגדול
כמובן שתהליך התכנון דברים יכולים להשתנות
בהצלחה

למעלה