פרויקט חאן - מלחה

מצב
הנושא נעול.

davidfainshtein

Member
מנהל
../images/Emo24.gif עידן - זהו ללא ספק

פרויקט חאן - מלחה
לא להתלהב! ר"י לא החליטה על חידוש מקטע זה (עדיין). בבוקר ה- 22/1 החלטתי לצאת לשטח ולסייר לאורך תואי הקו הנטוש, ע"מ: 1. להבין טוב יותר את משמעות חידוש המקטע. 2. לבדוק מה עומד מאחורי השמועות על פלישות לשטח המסילה. 3. לבדוק התכנות של רעיון שהתחלתי לגלגל לאחרונה להקמת ציר ירוק ובו שביל אופניים לאורך תואי המסילה. 4. סתם ליהנות מטיול בוקר חורף שמשי לאורך מסלול שמסקרן אותי זה מכבר. צרפתי מפה והוספתי ידנית את מיקומה המשוער של תחנת מלחה. להלן צילומים ורשמים...
עידן - זהו ללא ספק
אחד השרשורים הטובים ביותר שהיו פה בזמן האחרון אם לא בכל תולדות הפורום!
וקבל
ענקי על ההשקעה והמאמץ!

דביר419

New member
../images/Emo51.gif על ההשקעה

פרויקט חאן - מלחה
לא להתלהב! ר"י לא החליטה על חידוש מקטע זה (עדיין). בבוקר ה- 22/1 החלטתי לצאת לשטח ולסייר לאורך תואי הקו הנטוש, ע"מ: 1. להבין טוב יותר את משמעות חידוש המקטע. 2. לבדוק מה עומד מאחורי השמועות על פלישות לשטח המסילה. 3. לבדוק התכנות של רעיון שהתחלתי לגלגל לאחרונה להקמת ציר ירוק ובו שביל אופניים לאורך תואי המסילה. 4. סתם ליהנות מטיול בוקר חורף שמשי לאורך מסלול שמסקרן אותי זה מכבר. צרפתי מפה והוספתי ידנית את מיקומה המשוער של תחנת מלחה. להלן צילומים ורשמים...
על ההשקעה

תודה רבה על הסיקור המעניין

פרויקט חאן - מלחה
תודה רבה על הסיקור המעניין

alantan

New member
../images/Emo140.gif תודה על העבודה

פרויקט חאן - מלחה
תודה על העבודה
הודות לך, יש תיעוד של התוואי לדורות הבאים. עושה רושם שלא יוותר הרבה מהתוואי הזה בקרוב למרות הרעיונות המבורכים שלך ואלה שהוזכרו בעבר בפורום.

mucool2

New member
וכי למה?

תודה על העבודה
הודות לך, יש תיעוד של התוואי לדורות הבאים. עושה רושם שלא יוותר הרבה מהתוואי הזה בקרוב למרות הרעיונות המבורכים שלך ואלה שהוזכרו בעבר בפורום.
וכי למה?

alantan

New member
אם לא הפולשים שלא כחוק

אם לא הפולשים שלא כחוק
נראה לי שעיריית ירושלים תשלים את המלאכה בעצמה... יבוא יום, והיא תחליט לסלול כביש "זמני -- רק על מנת להקל על עומס התנועה" בקטע מהתוואי. כידוע הזמני הופך קבוע. פעם אחרת, היא תחליט להחכיר את השטח ליזמים ל-49 שנה -- הרי לא משתמשים כרגע בתוואי נכון?

mucool2

New member
כבר היה שם כביש זמני

אם לא הפולשים שלא כחוק
נראה לי שעיריית ירושלים תשלים את המלאכה בעצמה... יבוא יום, והיא תחליט לסלול כביש "זמני -- רק על מנת להקל על עומס התנועה" בקטע מהתוואי. כידוע הזמני הופך קבוע. פעם אחרת, היא תחליט להחכיר את השטח ליזמים ל-49 שנה -- הרי לא משתמשים כרגע בתוואי נכון?
כבר היה שם כביש זמני
ששימש מעקף בזמן ששיפצו את רחוב עמק רפאים. לא נראה לי שהשכנים יסכימו לחזור על החוויה הזאת. חוצמזה, זכויות הדרך עדיין קיימות שם ואפילו העירייה לא יכולה לשנות את זה בקלות. וחוצמחוצמזה, גם מהנדס העיר אורי שטרית (שהתפטר בינתיים) דיבר על חיבור תחנת מלחה עם תחנת בנייני האומה דרך מרכז העיר, וסביר שיש כוונה להשתמש לפחות בחלק מהתוואי לצורך זה.

alantan

New member
נקווה שאתה צודק

כבר היה שם כביש זמני
ששימש מעקף בזמן ששיפצו את רחוב עמק רפאים. לא נראה לי שהשכנים יסכימו לחזור על החוויה הזאת. חוצמזה, זכויות הדרך עדיין קיימות שם ואפילו העירייה לא יכולה לשנות את זה בקלות. וחוצמחוצמזה, גם מהנדס העיר אורי שטרית (שהתפטר בינתיים) דיבר על חיבור תחנת מלחה עם תחנת בנייני האומה דרך מרכז העיר, וסביר שיש כוונה להשתמש לפחות בחלק מהתוואי לצורך זה.
נקווה שאתה צודק
אבל כבר היו דברים מעולם, ראה ערך מסילת תל אביב - יפו.

mucool2

New member
הלוואי עלינו השיפוץ שמתוכנן בתחנת

נקווה שאתה צודק
אבל כבר היו דברים מעולם, ראה ערך מסילת תל אביב - יפו.
יפו... לדעתי אלה שני מקרים שונים בתכלית, ואני מקווה שאני לא טועה. בכל מקרה, גם אם תהיה תחנה או מסילה פעילה בחאן, היא תהיה כנראה תת-קרקעית, כי אחרת לא תהיה דרך להמשיך את המסילה למרכז העיר.

mucool2

New member
"שני מקרים" - התכוונתי למסילות,

יפו... לדעתי אלה שני מקרים שונים בתכלית, ואני מקווה שאני לא טועה. בכל מקרה, גם אם תהיה תחנה או מסילה פעילה בחאן, היא תהיה כנראה תת-קרקעית, כי אחרת לא תהיה דרך להמשיך את המסילה למרכז העיר.
"שני מקרים" - התכוונתי למסילות,
לא לתחנות (עמדתי בעניין תחנת החאן ידועה).

wantok

New member
לא בהכרח

לא בהכרח
יש כמה עשרות מטרים מקצה הרציף הצפוני ועד הכביש. ניתן להגביה הכביש במידת הצורך. ניתן להנמיך מפלס הרציף. וגם ניתן להאריך הרציף דרומה על חשבון קצהו הצפוני (אם כי זה כבר לא כל כך אלגנטי). ברור שמנקודה זו צפונה המסילה חייבת להכנס למנהרה כרויה, וזה מסתדר עם המדרון המטפס לכוון צפון. דרך אגב, לא נראה לי ישים בתחנה זו אבל האם יש מניעה להקים תחנות עם מסילה בשיפוע? יש דוגמאות בארץ? (מלבד הכרמלית כמובן).

mucool2

New member
לא יודע מספרים מדויקים,

לא בהכרח
יש כמה עשרות מטרים מקצה הרציף הצפוני ועד הכביש. ניתן להגביה הכביש במידת הצורך. ניתן להנמיך מפלס הרציף. וגם ניתן להאריך הרציף דרומה על חשבון קצהו הצפוני (אם כי זה כבר לא כל כך אלגנטי). ברור שמנקודה זו צפונה המסילה חייבת להכנס למנהרה כרויה, וזה מסתדר עם המדרון המטפס לכוון צפון. דרך אגב, לא נראה לי ישים בתחנה זו אבל האם יש מניעה להקים תחנות עם מסילה בשיפוע? יש דוגמאות בארץ? (מלבד הכרמלית כמובן).
לא יודע מספרים מדויקים,
אבל השיפוע המותר בתחנה קטן מהשיפוע המותר באופן רגיל. תחנה בשיפוע גדול מדי תהיה בעייתית לתאוצת הרכבות בעלייה (הרבה יותר קשה להאיץ מעצירה מלאה מאשר להמשיך בתנועה). זאת היתה אחת הסיבות לכך שר"י לא הסכימה לבנות תחנה במבשרת ציון.

levikon

New member
תודה רבה על הסיקור הנהדר!

פרויקט חאן - מלחה
תודה רבה על הסיקור הנהדר!
דווקא הייתי שם לא מזמן בעבודה (ברחוב הצפירה), וחבל שלא היתה שם תחנת רכבת. זה היה יכול מאוד להקל עלי
!

פרוייקט ע-נ-ק!

פרויקט חאן - מלחה
פרוייקט ע-נ-ק!
כל הכבוד, הנושא מאוד מעניין והתמונות מקסימות - המון תודה!

מצב
הנושא נעול.
למעלה