פרוייקטור הקורונה : לא תיארנו לעצמנו שהתחלואה תהיה גבוהה ותישאר גבוהה.... בעקבות החגים ופתיחת שנת הלימודים...

אלפיני

Well-known member
באמת???
באמת לא תיארתם שזה מה שיקרה???
ואני משלם להם משכורת???

קודם כל ישנה ירידה בתחלואה . מקדם R בירידה כמו גם כמות הנדבקים היומית מתחת לממוצע, ואחוז הנבדקים החיוביים שגם הוא בירידה.

מה שממשיך לדפוק אותנו הוא אחוזי עלייה גבוהים בתחלואה בעיקר בישובים בהם אחוז ההתחסנות נמוך המגיעים ברובם מהמגזר החרדי והערבי. כתבתי זאת לפני שבוע, ואין חדש תחת השמש. רק שבשאר הישובים רואים התייצבות או ירידה בתחלואה.

Katomishh

Well-known member
קודם כל ישנה ירידה בתחלואה . מקדם R בירידה כמו גם כמות הנדבקים היומית מתחת לממוצע, ואחוז הנבדקים החיוביים שגם הוא בירידה.

מה שממשיך לדפוק אותנו הוא אחוזי עלייה גבוהים בתחלואה בעיקר בישובים בהם אחוז ההתחסנות נמוך המגיעים ברובם מהמגזר החרדי והערבי. כתבתי זאת לפני שבוע, ואין חדש תחת השמש. רק שבשאר הישובים רואים התייצבות או ירידה בתחלואה.
אז מה אתה בעצם אומר?
שפרוייקטור הקורונה לא מבין על מה הוא מדבר כשהוא אומר שהעליה בתחלואה היא בגלל פתיחת שנת הלימודים והחגים?
שנציגי משרד הבריאות לא מבינים על מה הם מדברים כשהם טוענים שאם היו הגבלות אז מצב התחלואה היה טוב יותר?
זה נשמע לי אפילו יותר גרוע מההאשמה שלי שזהה באופן חשוד לדעה הנוכחית של הפרוייקטור ומשרד הבריאות.
תסלח לי אבל ההאשמה של אוכלוסיות כאלו ואחרות במצב לא פותרת את הבעיה.
הממשלה ופרוייקטור הקורונה היו מודעים לכל נתוני ההתחסנות ויכלו לפעול בהתאם ובחרו שלא לעשות זאת.

מקדם ההדבקה R קפץ מעל ל 1 עם פתיחת שנת הלימודים.
לאחר מכן מיד ראש השנה שעיוות את הנתונים בשל פחות בדיקות ושינוי אופי המגעים בין אנשים, והוא זה שלדעתי הוריד את ה R
אבל רק בעוד מספר ימים / שבועות נדע איפה מתייצב ה R,
בשום שלב של הקורונה מקדם ה R לא קפץ בכזו תזזיתיות למעלה ולמטה מה שמראה שמדובר בסטיות חישוביות.
* ישנן קפיצות כאלו של מקדם ה R רק בחודש מאי יוני - אז הן נגרמו בשל מספר מאומתים אפסי (לא המצב כרגע).
במגזר הערבי אין חגים שם התחלואה משתוללת בשל פתיחת שנת הלימודים.
כמות החולים קשה והמונשמים לא יורדת.
אין מספיק מכשירי אקמו ומנהלי בתי החולים זועקים שהם עומדים בפני אי ספיקה.

כמות הישובים האדומים חזרה לעלות ועומדת שוב על מעל ל 30% מהישובים.
150 אלף תלמידים בבידוד, תוסיף לזה את המשפחות שלהם ותקבל כחצי מיליון אזרחים בבידוד.
וכשזמן ממוצע לבדיקת קורונה עולה על שעתיים (ולפעמים מגיע ל 6 שעות) תהיה בטוח שרבים מוותרים על הבדיקה.

אלפיני

Well-known member
תסלח לי אבל ההאשמה של אוכלוסיות כאלו ואחרות במצב לא פותרת את הבעיה.
הממשלה ופרוייקטור הקורונה היו מודעים לכל נתוני ההתחסנות ויכלו לפעול בהתאם ובחרו שלא לעשות זאת.
מה לעשות שטבלאות לא משקרות וישנו קשר בין תחלואה לאחוזי התחסנות. בישובים עם אחוזי התחסנות גבוהים ברובם רואים ירידה בתחלואה והפוך בישובים עם אחוזי התחסנות נמוכים. כנס לטבלת רמזור, שחק עם אחוזי ההדבקות ואז מספר החולים ל10000 ותראה בדיוק את אותו הדבר.

Katomishh

Well-known member
מה לעשות שטבלאות לא משקרות וישנו קשר בין תחלואה לאחוזי התחסנות. בישובים עם אחוזי התחסנות גבוהים ברובם רואים ירידה בתחלואה והפוך בישובים עם אחוזי התחסנות נמוכים. כנס לטבלת רמזור, שחק עם אחוזי ההדבקות ואז מספר החולים ל10000 ותראה בדיוק את אותו הדבר.
עוד פעם, להצביע על בעיית ההתחסנות זה לא מה שיפתור את הבעיה.
למדינה היו את כל הכלים לדעת מהם אחוזי ההתחסנות בכל מקום ומקום.
להצביע על הבעיות שהיו ידועות כבר מעל לחודש לא מביא לפתרונות,
נכון להיום בגילאים המסוכנים יש מעל 200 אלף שלא מחוסנים בכלל, ומעל חצי מליון שלא קיבלו בוסטר.
הממשלה יכלה ליצור יותר הגבלות על ישובים בעייתיים, יכלה לעודד חיסונים לגילאים המסוכנים בעשרות דרכים.
לממשלה היו את כל הכלים למנוע את המצב והיא בחרה שלא לעשות זאת ולקוות לטוב.

אלפיני

Well-known member
עוד פעם, להצביע על בעיית ההתחסנות זה לא מה שיפתור את הבעיה.
למדינה היו את כל הכלים לדעת מהם אחוזי ההתחסנות בכל מקום ומקום.
להצביע על הבעיות שהיו ידועות כבר מעל לחודש לא מביא לפתרונות,
נכון להיום בגילאים המסוכנים יש מעל 200 אלף שלא מחוסנים בכלל, ומעל חצי מליון שלא קיבלו בוסטר.
הממשלה יכלה ליצור יותר הגבלות על ישובים בעייתיים, יכלה לעודד חיסונים לגילאים המסוכנים בעשרות דרכים.
לממשלה היו את כל הכלים למנוע את המצב והיא בחרה שלא לעשות זאת ולקוות לטוב.
הממשלה לא יכולה לכפות חיסונים על אנשים. היא בהחלט עודדה את החיסון ועשתה הרבה על מנת להקל על הנגישות שלו , אבל בסופו של דבר אם העגל לא בא לינוק ישנה בעיה. וישנם בציבור הישראלי שורה של עגלים מאוד מטומטמים לאורך הקשת הפוליטית בהקשר זה.

להכריח אנשים להתחסן אינה אופציה. סגר גם כן לא כי עברייני החיסון הם הראשונים לצפצף גם עליו וממש לא הגיוני להעניש את מי ששיתף פעולה עם התכנית. נשארה האופציה של הידוק תו ירוק.

Katomishh

Well-known member
הממשלה לא יכולה לכפות חיסונים על אנשים. היא בהחלט עודדה את החיסון ועשתה הרבה על מנת להקל על הנגישות שלו , אבל בסופו של דבר אם העגל לא בא לינוק ישנה בעיה. וישנם בציבור הישראלי שורה של עגלים מאוד מטומטמים לאורך הקשת הפוליטית בהקשר זה.

להכריח אנשים להתחסן אינה אופציה. סגר גם כן לא כי עברייני החיסון הם הראשונים לצפצף גם עליו וממש לא הגיוני להעניש את מי ששיתף פעולה עם התכנית. נשארה האופציה של הידוק תו ירוק.
התו הירוק לא רק שלא הודק באופן מושכל אלא הפך לבדיחה.
יתרה מזו לא הייתה התמקדות ראויה בישובים הבעייתיים בנושא הגבלות.
אי אפשר להכריח אף אחד לעשות כלום גם לא צריך להכריח, אבל הממשלה ניסתה כן להכריח ופחות להסביר.
לא הושקעו מאמצי הסברה ראויים, לא ראית קמפיינים, לא ראית פניה לראשי הקהילה והדת ליצירת מערך הסברה.
ועל כל אלו התרעתי כבר לפני יותר מחודש.
מה כן עשתה הממשלה? איימה בסגר (שאף פעם לא עמד כאופציה על השולחן) וחשבה שזה יספיק.
בסופו של דבר עידוד חיסוני ללא מחוסנים (בעיקר בגילאים המסוכנים) לא צלח,
והחלטות כפועל יוצא מכשלון זה לא התקבלו.

Katomishh

Well-known member

ועוד כמה דברים.
בתקופת הגל השלישי, אתה הדהדת את הכותרות שזעקו בתקשורת שישראל מקום ראשון בעולם במספר המאומתים.
אני אמרתי לך שאנחנו במקום הראשון כי אנחנו מבצעים יותר בדיקות מכולם (ובפועל כמות המאומתים גם גדולה יותר).
גם היום כשאנחנו במקומות הראשונים בעולם במספרי המאומתים (פר קפיטה) אני לא תוקף את הנקודה הזו, מאותה הסיבה.
משום מה התקשורת גם היא הפסיקה לתקוף את הנקודה הזו, גם לא את העובדה שישראל בין המובילות בעולם בכמות המאושפזים והנפטרים.
כמו כן גם הביטוי מדינת אי יצא מהלקסיקון.

אלפיני

Well-known member
לא את העובדה שישראל בין המובילות בעולם בכמות המאושפזים והנפטרים.
כמו כן גם הביטוי מדינת אי יצא מהלקסיקון.
איזה עובדה. מי סיפר לך שאנחנו מובילים גם בכמות הנפטרים. ממש לא. דווקא בנושא התמותה היא מאוד נמוכה יחסית למספר הנדבקים ומגיע ח. ח לשירותי הרפואה.

לפי WORLDMETERS במדד תמותה לכל מיליון נפש ישראל נמצאת כרגע על 810. זה הרבה פחות מארה"ב , מדינות דרום אמריקה ונדמה לי שגם מרבית מדינות אירופה.

מקום 79 עולמי שזה קרוב לממוצע ועוד בהתחשב בהרבה מדינות עם דיווח לא מדויק.

Katomishh

Well-known member
איזה עובדה. מי סיפר לך שאנחנו מובילים גם בכמות הנפטרים. ממש לא. דווקא בנושא התמותה היא מאוד נמוכה יחסית למספר הנדבקים ומגיע ח. ח לשירותי הרפואה.

לפי WORLDMETERS במדד תמותה לכל מיליון נפש ישראל נמצאת כרגע על 810. זה הרבה פחות מארה"ב , מדינות דרום אמריקה ונדמה לי שגם מרבית מדינות אירופה.

מקום 79 עולמי שזה קרוב לממוצע ועוד בהתחשב בהרבה מדינות עם דיווח לא מדויק.
אתה הבאת נתון של תמותה מצטברת מתחילת המגיפה ביחס למליון אזרחים
נתון שאינו רלוונטי, ורק ממחיש את ההדרדרות.
הנתון הרלוונטי הוא ממוצע מוות שבועי.
לפני שבוע היינו במקום ה 40 בעולם בדיווח תמותה בממוצע שבועי,
השבוע קצת השתפרנו וירדנו למקום ה 48 (נחכה אחרי שיעדכנו את נתוני החגים שלדעתי לוקים בחסר).
כשהמדינות בדירוג לפנינו הן בעיקר לא מחוסנות או מדינות עולם שלישי.
מתוך מדינות ה OECD, אנחנו בהחלט במקומות הראשונים בתמותה השבועית.
מתנדנדים בין מקומות 4 ל 16 תלוי באיזה יום (היום מקום 8)

כאן תוכל לבדוק את הנתונים הללו בצורה יותר מקיפה

נערך לאחרונה ב:
ישנם בציבור הישראלי שורה של עגלים מאוד מטומטמים לאורך הקשת הפוליטית בהקשר זה
חחח

תזכור שאתה חייב לי התנצלות אחרי שזה יתגלה שזה היה קנוניה.

למה לי ולא לאחרים?

כי אני הייתי הראשון שאמר שמעט אנשים מתים ולכן זה לא מגיפה בהגדרה היסטורית.

evglev1

Well-known member
מנהל

אחוזי התחסנות נמוכים בישובים החרדיים?

כוכבית מצויה

Well-known member
וודאי. בדוק את האחוזים באלעד , מודיעין עילית, בני ברק, רכסים , בית שמש, תפרח וכו כולם מתחת לממוצע. חלקם הגדול באופן ניכר.
הנתונים קצת מטעים, התפלגות הגילאים במגזר החרדי שונה, בחלק גדול מהחצרות התחסנות המבוגרים הינה באחוזים גבוהים.

Katomishh

Well-known member
וודאי. בדוק את האחוזים באלעד , מודיעין עילית, בני ברק, רכסים , בית שמש, תפרח וכו כולם מתחת לממוצע. חלקם הגדול באופן ניכר.
אם אחוזי ההתחסנות לא מגיעים עם פקטור של גיל הם חסרי משמעות (למשל בישובים עם 50% מתחת לגיל 20)
בנוסף קח את שדרות למשל ישוב עם אחוז התחסנות של 60% (זהה כמעט לממוצע הארצי) ועם ציון אדום ותחלואה גבוהה.

אלפיני

Well-known member
אם אחוזי ההתחסנות לא מגיעים עם פקטור של גיל הם חסרי משמעות (למשל בישובים עם 50% מתחת לגיל 20)
בנוסף קח את שדרות למשל ישוב עם אחוז התחסנות של 60% (זהה כמעט לממוצע הארצי) ועם ציון אדום ותחלואה גבוהה.
בינתיים מי שפטור מהתחסנות הם רק אנשים מתחת גיל 12. ולגבי שדרות ספציפית, במקרה יש לי קרובי משפחה הנמצאים במקום יום יומית . אומנם התחסנו שם , אך הבעיה שיש נטייה לצפצף על עטיית מסכות.

ולגבי אחוזים בהתפלגות גילאים. להלן טבלה לפי גילאים. שם לב שהממוצע המינימלי לחיסון אחד לפחות בכל שכבת גיל הוא סביב 51%.
אז כשיש לך ישובים שלמים של בין 20% ל30% לכלל האוכלוסייה אי אפשר כבר להשתמש יותר בטעון של גילאים צעירים כתירוץ.

Katomishh

Well-known member
בינתיים מי שפטור מהתחסנות הם רק אנשים מתחת גיל 12. ולגבי שדרות ספציפית, במקרה יש לי קרובי משפחה הנמצאים במקום יום יומית . אומנם התחסנו שם , אך הבעיה שיש נטייה לצפצף על עטיית מסכות.

ולגבי אחוזים בהתפלגות גילאים. להלן טבלה לפי גילאים. שם לב שהממוצע המינימלי לחיסון אחד לפחות בכל שכבת גיל הוא סביב 51%.
אז כשיש לך ישובים שלמים של בין 20% ל30% לכלל האוכלוסייה אי אפשר כבר להשתמש יותר בטעון של גילאים צעירים כתירוץ.

בחברה החרדית הכללית אחוז המבוגרים מעל גיל 19 הוא 42% (מול 70% אצל לא חרדים)
מעל גילאי 60 - פחות מ 7% בחברה החרדית. (כ 22% אצל לא חרדים)
מעל גילאי 50 - פחות מ 10% בחברה החרדית. (כ 32% אצל לא חרדים)
אם בישוב חרדי אחוז התחסנות של 30% זה בהחלט יכול להיות שרוב מוחלט של האוכלוסיה בסיכון מחוסן שם.
האוכלוסיה בסיכון היא החשובה (95% ממקרי המוות והאישפוזים באים ממנה) ועליה צריכים לקבל נתונים.
לגבי חיסוני ילדים זה אומנם משפיע על צבע הישוב אבל פחות על אישפוזים ותמותה.
עד שלא יהיו נתונים לפי קבוצת גיל על כל ישוב - הנתונים די חסרי משמעות.

למעלה