פרוגסטרון- לא יודעת לאיזה שירשור זה שייך

emili2626

New member
פרוגסטרון- לא יודעת לאיזה שירשור זה שייך

אולי מישהי יודעת, פחות או יותר, מתי רמת הפרוגסטרון (ואיתה גם לרוב טמפ' הגוף) יורדת משמעותית. אני יודעת שאחרי ביוץ היא איפה שהוא למעלה בשחקים ולקראת הווסת זה יורד בהדרגה אבל מישהי יודעת אם זה ממש יממה לפני או ביום קבלת הווסת או כמה ימים/שבוע לפני?.... הבנתי שזאת אחת האינדיקציות (רק אחת מהן והיא בוודאי לא מוחלטת....) לזה שהווסת מגיעה בקרוב או לזה שהיא לא מגיעה

ani200

New member
משתנה

אצלי זה יכול להיות בין יומיים לפני הווסת ליום הווסת עצמה. משתנה בין חודשים ומשתנה בין בנות אני מניחה :)

emili2626

New member
קראתי בפורום רפואי

שמישהי שאלה את אותה שאלה והרופא ענה שלרוב באיזור היום ה-23-25 מיום המחזור הראשון הפרוגבטרון אמור לרדת ואיתו הטמפ'. אבל יש נשים שיש להן מחזור של 30 ויותר- אז לא נשמע לי הגיוני ששבוע לפני קבלת הווסת זה ירד.... מעבר לזה, שוב, אם הבנתי נכון, זה תלוי בביוץ ולא במחזור האחרון. אם היה ביוץ, זמן מה אחריו (אם לא הייתה הפרייה) זה יתחיל לרדת, אז אם הביוץ היה ביום ה-20?! שלושה ימים אח"כ הפרוגסטרון מתחיל לרדת?.... בקיצור- התשובה שלו לגבי הימים הספציפיים 23-25 לא ממש הגיונית נכון? אוייש כמה קשים הימים האלה אחרי הביוץ, איך נפלו גיבורות...

זה אינדיודואלי אצל כל אחת

לי לדוגמא נשאר גבוה עד יום לפעמים יומיים לפני המחזור
היום נוחת.
יש בנות שביום הוסת ועש בנות במהלך הימים הראשונים של הוסת

emili2626

New member
אז אם אני 4 ימים לפני

המחזור (שהלוואי ולא יגיע בכלל!), זה שהחום עדיין יחסית גבוה (36.7/8) יחסית ללפני ביוץ- אומר לי בעצם כלום

למעלה