פרגניל מעלה אסטרוגן ?

שושונלה

New member
פרגניל מעלה אסטרוגן ?

היי,

אחרי ששנתיים ניסיתי להרות עם ביציותי המזדקנות (אני בת 43 עכשיו) ב-IVF ו-IVM אחד (והיו אפילו 2 הריונות ספונטניים, אחד שנפל בשבוע 8 אחד כימי) הבנתי שאת העוברים הקפואים מהסבב המוצלח מלפני 5 שנים אין טעם לשמור לילד שלישי כי בלי ילד שני לא יהיה שלישי...

הקיצר לפני 12 יום החזרתי על בסיס מחזור טבעי (עם אוביטרל) 2 מוקפאים מגיל 38, בני יומיים. קיבלתי קרינון ופרגניל לתמיכה - 4 זריקות כל 3 ימים. כולן שלמות חוץ מהאחרונה שהיתה חצי.

תוצאות של היום:

בטא: 38
אסטרוגן 482
פרוגסטרון 57

הבטא היא כנראה מהפרגניל. אבל אני תוהה לגבי האסטרוגן. בדקתי אותו גם לפני 3 ימים וגם לפני 7 ימים - לפני 3 ימים היה 324 ולפני 7 ימים 237. אני עם תמיכה של קרינון ופרגניל. אז האם הפרגניל הוא זה שגורם לאסטרוגן לעלות? וברגע שהבטא תתאפס גם ההורמונים יירדו ? או שמא יש סיכויון קטן להריון עדיין ? כן, אבדוק שוב עוד יומיים...

תודה,

ורד

היי ורד

אני חושבת שהפרגניל גורם בעקיפין לעליה של האסטרודיול והפרוגסטרון כיוון שהגוף מגיב כמו בהריון ומייצר אותם.
ממשיכה להחזיק אצבעות לבטא שאינה תלויה בפרגניל, יודעת כמה תקוות ומאמצים קשורים בסבב הזה.

חושבת עליך,

יעל

שושונלה

New member
תודה
באמת הרבה תקוות

לפעמים לרגע אני מצליחה לחשוב שלא יהיה עוד ילד. אולי זה לא סוף העולם. בשבילי. אבל אני מרגישה שזה לא פייר להשאיר את הבן שלי לבד בעולם, זו לא אשמתו שהתחלנו מאוחר.

וגם יש לי ערימות של חיתולי בד יפהפיים שרק מחכים לטוסיק חדש...

ורד

שושונלה

New member
למרות שכתבתי את הנ"ל, היום פתאום התחלתי

להכנס לאבל נוראי על המחשבה שלא יהיה עוד ילד. שלא אחווה שוב את כל הדברים האלה, הריון, לידה, הנקה (עד ממש לאחרונה הנקתי...) חיתולים, חיוך ראשון, זחילה, ישיבה, עמידה, הליכה, הקסם של תלתלי התינוק (אני עוד לא משלימה עם זה שסיפרנו את הילדון), כל השלבים הנהדרים האלה ועוד. ושלבן שלי לא יהיה אח/ות. שיהיה לבד בעולם.

נכון שזה עוד לא קורה - כי גם אם הפעם לא הצליחה אז יש עוד קשית של מוקפאים מפעם, אבל אם היא לא תצליח אז סביר להניח שזהו.
אולי באמת עד שלא מגיעים לזה, אי אפשר להיות מוכנים לעבור לדברים אחרים כמו תרומת ביצית, שכרגע אני בכלל לא מוכנה לה.

ורד

כל כך עצוב לי לקרוא אותך.
אני לא יודעת מאיפה להתחיל לנחם. אולי מזה: הגוף שלך הראה לך בשנתיים האחרונות שהוא עוד לא התייאש. אז אולי הנפש יכולה לשאוב גם היא כוחות.
לגבי תרומת ביצית. זה באמת נשמע נורא קשה. אבל כשאני קוראת את פנדה30 היום ולפני חצי שנה אני אומרת "ואוו. זה שווה את זה". אני חושבת שזו קפיצת מדרגה שנורא קשה לעשות, אבל בסוף היום צריך לשאול את עצמנו: ביום שאני אקבל את הבטא החיובית, אראה את ה_US הראשון והשני והמאה (וכמובן כשאלד) - האם הייתי מעדיפה לא לחוות את הדברים האלה?
אבל, שוב, אני לא בטוחה שהגוף שלך כבר הרים ידיים.

מה עם מעבר לבר-חווה?

יצא לא מסודר, כי נורא עצוב לי איתך.
תחזיקי מעמד יקירה,
יעל

שושונלה

New member
תודה רבה לך יעל יקרה

אני מקווה אכן שהגוף לא הרים ידיים. קראתי פעם איזו סברה שלפוליציסטיות יש רזרבה שחלתית טובה יותר גם בגילאים מאוחרים יותר - מקווה שזה יוכח כנכון, אם אצטרך לשוב להסתמך על הביציות העכשיוויות שלי.

ולענין תרומת הביצית - אני חושבת שאחרי הסופ"ש האחרון, בכל זאת ניטע הזרע של המחשבה בכלל על האופציה הזו. כמו הרבה דברים בחיים, צריך להגיע למוכנות, אי אפשר לדלג על השלבים. אז התקדמתי צעד אחד (ויכול להיות שאפילו אכנס לפורום תרומת ביצית לשאול כמה שאלות...).

יש לי חברה טובה שגם גרה קרוב, שניסתה להרות 4 פעמים מתרומת ביצית (פעמיים טריים פעמיים מוקפאים) ולא הצליחה. החודש היא מחזירה שוב מוקפאים (לא עשתה טריים הפעם), אחרי שמצאו אצלה משהו ברחם ו'תיקנו'. קבענו שאנחנו בהריון יחד ובחופשת לידה יחד...
.

שוב תודה על כל המילים הטובות שלך, לא רק ההודעה הזו.

ורד

gezers

New member
לא.

פרגניל זה HCG.
יש לו גורם "הצהבה" (כמו LH) ולכן בעקיפין מעלה גם את הפרוגסטרון (פועל על הגופיף הצהוב). אבל לעניות דעתי הלא מלומדת כדאי אולי להוסיף תמיכת פרוג'.
העליה באסטרוגן דווקא מאד מעודדת...

שאר המדדים אכן מושפעים מהפרגניל.
מחזיקה לך אצבעות
שעוד יומיים כל הערכם יהיו העליה..

שושונלה

New member
טוב אז שאלה - מוקפאים באמת מתחילים

מבטאות נמוכות?

ביום ראשון כשבדקתי בדקתי גם בטא - זה היה כמו הפעם יומיים וחצי אחרי פרגניל אלא שאז זה היה פרגניל שלם והפעם חצי. אז הבטא היתה 57 ולפי חישוב מתמטי קר הפעם החצי פרגניל היה צריך להשאיר 28.5 יחידות. כך שאולי ההריון נותן עשר? שזה לא מזהיר בכל מקרה. מה גם שהגוף הוא לא מדע מדויק.

מה שמבאס עם הפרגניל זה שאי אפשר לזהות הריון כימי ודווקא יש חשיבות כן לזהות.

טוב יאללה הרבה חפירות. אלך להזריק קלקסן לפני השינה
תודה רבה על התשובה המעודדת, הלוואי ואת צודקת.

ורד

שפע מזל

New member
מחזיקה לך אצבעות

ולשאלתך לא מחייב שמוקפאים יתחילו מבטאות נמוכות. היה לי פעמיים הריון תאומים ממוקפאים שהתחיל בערכים של 987 או משהו בסגנון. אבל זה היה תאומים, אז לא יודעת.
בכל מקרה מכירה מישהי שהתחלנו יחד הריון מוקפאים עם אותם ערכים. היא ילדה בת ואני תאומות. מחזיקה אצבעות חזק שזה לא בטא של פרגניל

anguly

New member
שאלה שאלתית...

לא יודעת, נשמע שיכול להיות היזון חוזר שמעלה את האסטרדיול אבל אני לא בטוחה אם זה מתקיים בשלב הזה של המחזור אולי רק בשלב יותר מאוחר.
אצלי דווקא היתה בטא גבוה במוקפאים אז בודאי אין חוק בעניין הזה, אלא יותר נטיה אישית. את זוכרת מה היו הבטאות שלך בעבר?

אישית היתי בודקת שוב היום ולו רק לראות את המגמה ובגלל שאני חסרת סבלנות באופן כללי

את בודקת מחר?
מחזיקה לך אצבעות

שושונלה

New member
אז מזה אני חוששת... מההיזון החוזר הזה - הרי

בהריון האסטרוגן כן עולה, אולי הגוף מגיב ל-HCG בהעלאת אסטרוגן.

לא הלכתי היום, היה יום מטורף גם ככה (אבל עשיתי טסט לאוטו, יש!) וגם חששתי מעוד תשובה לא וודאית - כי הרי הבטא של הפרגניל אמורה לרדת ואם הבטא של הריון צעיר עולה רק קצת אני עלולה לא לראות עליה בכלל.

בכל מקרה אני לא אופטימית בכלל אבל מחר אבדוק, והיום אקח שוב תמיכות למיניהן (קלקסן, קרינון).

תודה על התשובה
.

ורד

הללללוווו

אין לי תשובה.
גם אם פעם אולי היה סיכוי שאדע התאים נשחקו מזמן.

אני זוכרת שהיה לי פעם סבב מוקפאים שנתמך ע"י חצאי אוביטרל וגם אני נדקרתי כל יומיים בערך כדי לעקוב וזה היה סיוט אמיתי.
בכל מקרה,
מחזיקה לך אצבעות

למעלה