פקח טיסה

Shayks

New member
פקח טיסה

מישהו יודע משהו על התפקיד הזה? היכן ההכשרה מתבצעת ? מה הדרישות? מישהו משרת בתפקיד הזה פה? תודה

WrathAngel

New member
תגובה

ההכשרה של פקח טיסה היא 7 שבועות, מכשירים אותו מאחד הבסיסים של חיל האויר. התפקיד של הפקח טיסה הוא לנהל את מה שקורה באוויר בשטח של שדה התעופה. יעני על ההמראות, הנחיתות, לבדוק שהמטוסים לא במסלולי התנגשות, לעזור לפתור בעיות במטוסים במקרה ויש ולהזניק את המטוסים במקרה של מלחמה או משהו. הדרישות הן קב"א 54 (אבל אני לא סגור על זה! יכול להיות שפחות) ופרופיל לא קרבי.

הגינגי

New member
אתה צריך להבדיל

בין עוזר פקח טיסה לבין פקח טיסה עצמו. פקח טיסה זה מקצוע מוכר על ידי משרד העבודה ותפקיד של קצין בלבד. עוזר פקח טיסה זה תפקיד אחר פחות "חשוב" ושדדורש הרבה פחות הכשרה שכנראה זה מה שדיברת עליו.

WrathAngel

New member
תגובה

אהה הבנתי אותך. זה בדיוק כמו שהבנות שהולכות להיות פקחיות טיסה, הן בעצם פקמ"ציות טיסה (נראה לי שככה קוראים לזה).

WrathAngel

New member
תגובה

זהו, שדיברתי עם חברה שלי שהולכת לשם וזה בערך אותו דבר כמו של הבנים...

eternal flame

New member
הלו הלו בלי לבאס

אני הולכת להיות פקחית טיסה.. ולא שמעתי שום דבר על פקמצית או על זה שאני הולכת להיות עוזרת. אלא פקחית טיסה ממש.

Shayks

New member
הבהרה!

יש לי פרופיל 45 וקב"א 56 - אז כנראה שלא תהיה לי בעיה להתקבל להיות פקח טיסה? (מבחינת נתוני האישיים..) ול eternal flame - אני רוצה לשאול אותך על המיון, שלחתי לך הודעה פרטית.

הגינגי

New member
מצטער לאכזב אותך

רוב הבנות שאומרות שהן הולכות להיות פקחיות טיסה הולכות להיות בעצם עוזרת פקח טיסה. פקח טיסה זה קורס מאד מאד ארוך שפתוח בדרך כלל רק לנפלי קורס טיס וצריך בשבלו לעשות קורס קצינים. התפקיד שמתמיינים אליו דרך המנילה לרוב הוא עוזר פקח שזה פשוט תפקיד אחר ואני חושב שאפשר להבין מה עושים בתור אחד כזה מהשם בלבד.

אושר מ

New member
איזה קשקוש../images/Emo12.gif

אין דבר כזה עוזר פקח טיסה. יש פקח טיסה, ויש קצין פיקוח, שתכלס עושה בדיוק כמו הפקחים החוגרים, רק שעובר את ההסמכות מהר יותר.

rose garden

New member
משקית ניווט ותחקור

אני עובדת עם המגדל איפה שיושבים הפקחים. הם אחריים על המראות ונחיתות בבסיס.

למעלה