פקדון מובנה חדש של דיסקונט

מצב
הנושא נעול.

nestorcito

New member

בדיסקונט יש פקדון שמשקיע בנאסדק 100.כתבו על זה בידיעות היום.נשמע מעניין,בייחוד לאחר הנפילות של מאי בכל הבורסות.מה דעתכם?עדיף באמת לעבור לפקדונות מובנים במקום לסכן את הכסף?

dw2322

New member
הרץ חיפוש בנושא

בדיסקונט יש פקדון שמשקיע בנאסדק 100.כתבו על זה בידיעות היום.נשמע מעניין,בייחוד לאחר הנפילות של מאי בכל הבורסות.מה דעתכם?עדיף באמת לעבור לפקדונות מובנים במקום לסכן את הכסף?
הרץ חיפוש בנושא
כתבו כאן בעבר על פקדונות מובנים. גם אתה יכול לעשות דבר כזה: קנה אגח ממשלתי ועם הריבית השנתית קנה תעודת סל על הנאסדק100. בכל מקרה לא תפסיד את הקרן, אפילו אם הנאסדק100 יחתך 80%. הם עושים משהו מתוחכם יותר, כשמשתמשים בריבית לא לתעודת סל אלא לאופציות, אבל אני מקווה שהבנת את העיקרון מאחורי הטכניקה של פיקדון מובנה. פשוט עובדים עם הריבית.

השוואה מפורטת

השוואה מפורטת
קיימות מספר דרכים להרוויח מעלית הנאסד"ק 100 עבור מי שמאמין בעליה כזו, [URL='http://']פקדון מובנה[/URL] היא אחת מהן ויש לה את היתרונות והחסרונות שלה. דרך אחרת לדוגמה היא רכישת תעודת סל על הנאסד"ק 100 (ישראלית או זרה, תלוי ברצונותיך). יתרונות של תעודת סל: א. אם אכן הנאסד"ק 100 יעלה, תקבל את מלוא העליה באחוזים (בניגוד לפקדון בו תקבל רק אחוז מההעלאה הזו, במקרה דנן מדובר בעד 15%). ב. ניתן למכור אותה בכל שלב (בניגוד לפקדון שסגור לתקופה מסויימת, במקרה שלנו- עד תשעה חודשים). ג. מחלקת דיבידנד (הנאסד"ק 100 הוא מדד מסוג "מדד מחיר" ומחלק דיבידנד). יש לבדוק בכל תעודה אם מקבלים את מלוא הדיבידנד או רק את חלקו, זה ענין של מדיניות. יתרונות של פקדון מובנה: א. אם טעית והמדד ירד, הקרן שלך מובטחת (בניגוד לתעודת סל שם תפסיד את מלוא ירידת המדד באחוזים). ב. הפקדון משלם ריבית בתרחישים מסויימים (שלא קיימת בתעודה). ג. אין "דמי ניהול" (קיימים בחלק מתעודות הסל). ניתן להתמודד עם החסרונות בדרכים כאלה ואחרות ויש גם עוד דרכים "לקנות" את המדד הזה, אני לא איכנס לכך כרגע. אתה יכול גם להרכיב בעצמך את הפקדון הזה, רק נדרש מעט ידע באופציות והיערכות לקנייתן, קרא מאמר שכתבתי בנושא כאן: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=29&msgid=77998675

קרלטון

New member
אני אגיד לך את האמת...

השוואה מפורטת
קיימות מספר דרכים להרוויח מעלית הנאסד"ק 100 עבור מי שמאמין בעליה כזו, [URL='http://']פקדון מובנה[/URL] היא אחת מהן ויש לה את היתרונות והחסרונות שלה. דרך אחרת לדוגמה היא רכישת תעודת סל על הנאסד"ק 100 (ישראלית או זרה, תלוי ברצונותיך). יתרונות של תעודת סל: א. אם אכן הנאסד"ק 100 יעלה, תקבל את מלוא העליה באחוזים (בניגוד לפקדון בו תקבל רק אחוז מההעלאה הזו, במקרה דנן מדובר בעד 15%). ב. ניתן למכור אותה בכל שלב (בניגוד לפקדון שסגור לתקופה מסויימת, במקרה שלנו- עד תשעה חודשים). ג. מחלקת דיבידנד (הנאסד"ק 100 הוא מדד מסוג "מדד מחיר" ומחלק דיבידנד). יש לבדוק בכל תעודה אם מקבלים את מלוא הדיבידנד או רק את חלקו, זה ענין של מדיניות. יתרונות של פקדון מובנה: א. אם טעית והמדד ירד, הקרן שלך מובטחת (בניגוד לתעודת סל שם תפסיד את מלוא ירידת המדד באחוזים). ב. הפקדון משלם ריבית בתרחישים מסויימים (שלא קיימת בתעודה). ג. אין "דמי ניהול" (קיימים בחלק מתעודות הסל). ניתן להתמודד עם החסרונות בדרכים כאלה ואחרות ויש גם עוד דרכים "לקנות" את המדד הזה, אני לא איכנס לכך כרגע. אתה יכול גם להרכיב בעצמך את הפקדון הזה, רק נדרש מעט ידע באופציות והיערכות לקנייתן, קרא מאמר שכתבתי בנושא כאן: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=29&msgid=77998675
אני אגיד לך את האמת...
זה נשמע כמו מילה שהבנקים המציאו בשביל למכור את המוצר הזה ("גם מבטיחים אותך וגם נותנים סיכוי להרוויח") ולא כמו איזשהו מכשיר ייחודי או מעניין במיוחד למשקיעים, תקן אותי אם אני טועה. הרי על מה מדובר פה בסופו של דבר? להחזיק שני מרכיבים בתיק, אחד סולידי מאוד והשני ספקולטיבי ממונף, כאשר אחוז הרכיב הסולידי גדול בצורה כזאת שהריבית חסרת הסיכון שלו לתקופה מאזנת גם נפילה דרסטית, לפעמים אפילו עד 100% של הרכיב הספקולטיבי (לדוגמא אופצייה שנמצאת מחוץ לכסף בפקיעה). אז אני לא רואה פה איזה פטנט מיוחד אלא פשוט מדיניות של להחזיק את רוב התיק ברכיב סולידי ומיעוטו ברכיב ספקולטיבי. פיספסתי משהו?

מסכים איתך

אני אגיד לך את האמת...
זה נשמע כמו מילה שהבנקים המציאו בשביל למכור את המוצר הזה ("גם מבטיחים אותך וגם נותנים סיכוי להרוויח") ולא כמו איזשהו מכשיר ייחודי או מעניין במיוחד למשקיעים, תקן אותי אם אני טועה. הרי על מה מדובר פה בסופו של דבר? להחזיק שני מרכיבים בתיק, אחד סולידי מאוד והשני ספקולטיבי ממונף, כאשר אחוז הרכיב הסולידי גדול בצורה כזאת שהריבית חסרת הסיכון שלו לתקופה מאזנת גם נפילה דרסטית, לפעמים אפילו עד 100% של הרכיב הספקולטיבי (לדוגמא אופצייה שנמצאת מחוץ לכסף בפקיעה). אז אני לא רואה פה איזה פטנט מיוחד אלא פשוט מדיניות של להחזיק את רוב התיק ברכיב סולידי ומיעוטו ברכיב ספקולטיבי. פיספסתי משהו?
מסכים איתך
אין ספק שמודבר בצעד שהוא שיווקי בעיקרו ושאין כאן שום חידוש מיוחד או אוונגרדי כמו שזה אולי נראה, הרעיון של למכור מוצר תחת התווית של "לא ניתן לפהסיד בו" הרבה יותר מפתה ומזמין מאשר מכירת מוצר שנקרא "אופציה" או "מכשיר ממונף", שחובקים בתוכם חשש להימורים ולסיכונים (למרות שמדובר בדיוק באותו הדבר בשני המקרים). עד היום מתקשרים אלי חברים (כולל חבר חכם במיוחד שהוציא בזמנו 800 בפסיכומטרי) ושואלים אותי למה לא לקנות פקדונות כאלה במיטב כספם, הרי אי-אפשר להפסיד אף פעם! מצד שני אני בהחלט טוען (ואני לא אומר שכתבת אחרת) שזה יכול להתאים למשקיעים מסויימים תחת ציפיות מסויימות. עצם הרעיון להשתמש בסכום קטן שממילא קיבלת כריבית לצורך השקעה ממונפת בנכס שאתה מאמין בו, הוא רעיון לא רע ובוודאי שלא הזוי, ויכול אף להצביע על ניהול סיכונים מחושב ומקצועי. זה קצת מזכיר משיהו שהרוויח בקזינו סכום מסויים, ועכשו הוא ממשיך לשחק ברולטה רק על הסכום הזה, מתוך חישוב שלא יהיה מצב שיצא מבית הקזינו עם הפסד. כל עוד מבינים מה בדיוק עושים, ויודעים שבחלק מהמקרים אנו אף יכולים להרכיב את זה בעצמנו, אין בזה פגם. אבל אני בחלט מסכים איתך שאין כאן אף חידוש או ייחוד.

הבנקים נקטו בשיטה הזאת היות ולא

אני אגיד לך את האמת...
היה צריך יועץ השקעות בכדי לשווק/למכור את המוצר. כל פקיד יכול היה למכור את המוצר. בסופו של דבר מדובר פה בפרמיה לבנק + קניית תטא. הייתי מצפה שהבנק ינצל את כוחו הריכוזי למכירת תטא עבור המשקיעים, אך מכירת תטא כרוכה בסיכון הקרן ובאסטרטגיות יותר מורכבות ואת זה המשקיעים לא אוהבים.

קרלטון

New member
ותרגום מיוונית?

היה צריך יועץ השקעות בכדי לשווק/למכור את המוצר. כל פקיד יכול היה למכור את המוצר. בסופו של דבר מדובר פה בפרמיה לבנק + קניית תטא. הייתי מצפה שהבנק ינצל את כוחו הריכוזי למכירת תטא עבור המשקיעים, אך מכירת תטא כרוכה בסיכון הקרן ובאסטרטגיות יותר מורכבות ואת זה המשקיעים לא אוהבים.
ותרגום מיוונית?

ofer10

New member
מובנים

ותרגום מיוונית?
מובנים
אני מסכים שמי שיודע להרכיב את האופציה והאג"ח לא צריך את הפיקדון המובנה. 99% מהמשקיעים לא יודעים לעשות את הפעולה הזו ו/או לא מסוגלים לעשות זאת בעלויות של הבנק ולהם הפיקדון יכול להתאים. רוב מוחלט של הפקדונות המובנים מחייבים ייעוץ ולא כפי שכתב קודמי.

בהחלט מסכים

מובנים
אני מסכים שמי שיודע להרכיב את האופציה והאג"ח לא צריך את הפיקדון המובנה. 99% מהמשקיעים לא יודעים לעשות את הפעולה הזו ו/או לא מסוגלים לעשות זאת בעלויות של הבנק ולהם הפיקדון יכול להתאים. רוב מוחלט של הפקדונות המובנים מחייבים ייעוץ ולא כפי שכתב קודמי.
בהחלט מסכים
אבל אם כבר התייחסנו לנקודה, הייתי מוסיף גם את הצד השני של המטבע: הבנק גובה עמלה עבור השירות (שתיחסך ממי שמרכיב לבד את המכשיר) ומעניק אחוז נמוך יותר של עלית הנכס ממה שנקבל בעצמנו. בשורה האחרונה, אני בהחלט מצטרף לעופר שרוב הציבור לא ערוך לעשות זאת בעצמו, אבל עבור מי שממילא עוסק בני"ע האלה (ובפורום הזה יש רבים כאלה) מומלץ לבדוק זאת לפני שהוא רוכש את הפקדון דרך הבנק.

צב מהיר, אני עדין ממתין להתנצלות

צב מהיר, אני עדין ממתין להתנצלות
יש לך שלוש טעויות בהודעה שלך, אבל אני לא אתייחס לכך כרגע רק כדי שלא תחשוב שאני מחפש להתקיף אותך כל פעם, אלא שתבין שאני שולח לך יד לשלום. אנחנו ערב שבת, תתעלה על עצמך ועל האגו שלך, תתנצל על פליטת הפה שלך (אין לך מושג כמה נעלבתי מההאשמה הכוזבת שרשמת) ונמשיך לפעול כאן לטובת הפורום והמשתתפים. ההרגשה שלי שאתה מעדיף לטאטא את מה שקרה מתחת לשטיח ושאולי אני אשכח מכך, צר לי לאכזב בנושא הזה אבל אני לא מתכונן לרדת מהענין. תתנהג כמו מבוגר והענין יסגר עם חיוך לטובת כל הצדדים. שבת שלום!

רק יועצים נכון לכבר כמה חודשים

יכולים לייעץ בפקונות מובנים.

ועוד דבר, הבנקים קונים את הפקדונות

יכולים לייעץ בפקונות מובנים.
ועוד דבר, הבנקים קונים את הפקדונות
המובנים מבתי השקעות בחו"ל (בד"כ) ולא מרכיבים אותם בעצמם. יש מובנים פשוטים ויש כאלה שלא שממש, בוא ץנסה למשל לעשות פדקון מובנה בעצמיך על מדד X עם קרן שקלית מובטחת , ועד עליה של 20% כאשר מעל זה תקבל רק 6% . לא פשוט.

מצב
הנושא נעול.
למעלה