פקדון ומענק שחרור

chilli peppa

New member
פקדון ומענק שחרור

מצאתי תשובה בפורום אבל עדיין לא הבנתי... בתאריך סוף שירות החובה שלי, אני אמור לקבל את הפקדון? ואת מענק השחרור מקבלים בסוף השירות הסדיר/סיום הקבע?

sayar3

New member
תשובה:

את מענק השחרור תקבל בסיום שירות החובה שלך בין אם הינך ממשיך לשירות קבע ובין אם לא. את הפיקדון לא תוכל לקבל ככסף נזיל אלא רק אם תציג לרשויות צה"ל ווולשכה להכוונת חיילים משוחררים אישורים על רכישת דירה,הרשמה ללימודים או אישור על פתיחת עסק (מה שיהיה מעט קשה אם תישאר בשירות קבע
).באם לא תנצל את הפיקדון לאחת מן המטרות האלו-תוכל לפדותו ככסף נזיל לאחר 5 שנים ממועד שחרורך משירות חובה! מקווה שהסברתי כראוי

Tu Lus

New member
אם אני חותמת קבע ומשתחררת אחרי3-4 שנים

אני אוכל לחכות עוד שנה ולקבל את כספי הפיקדון בצ'אק או ישירות לבנק? כל זאת מבלי לפתוח עסק, לימודים או חתונה? זה אפשרי?

Tu Lus

New member
ואם אני חותמת למעלה מ5 שנים?

נגיד 6-7 שנים עדיין אני יכולה לקבל את הכסף הזה? אם לא יש משהו במקום?

sayar3

New member
תוכלי לקבל את הכסף בכל מקרה

אין קשר בין העובדה שיש לך כסף בפיקדון בשל שירות החובה שלך לכך שחתמת קבע. תהיי זכאית לכסף בכל המקרים

LiranViper

New member
נצל"ש

אפשר ללמוד בזמן הקבע לימודים אקדמאיים על חשבון הפיקדון?

ath25

New member
כן, אין קשר בין התשלום לעובדה שאת בקבע

כלומר מבחינתך ומבחינת האוניברסיטה/מכללה את יכולה ללמוד בלי בעיות. את הזכאות ממשים יחד עם שובר התשלום ללימודים, דרך הבנק שלך או אם ניצלת את הפיקדון בעבר, דרך הבנק בו עשית בו שימוש בפעם הראשונה. חשבון הפיקדון עומד לרשותך בלי קשר לשירות בקבע. צריך לזכור שלימודים בתצורות השונות מצריכים אישור מצד המערכת הצבאית, אישור שאולי לא ינתן לך בשלב ראשון.

LiranViper

New member
אממ.. יש חיה כזאת..

יש חיה כזאת ללמוד לימודים אקדמאיים בשירות חובה על חשבון הפיקדון? ולגבי האישור- בתפקיד בו אני נמצא מעודדים לימודים אקדמיים ואף מקבלים קצת זמן על חשבון המערכת ..

ath25

New member
הפיקדון שלך עדיין לא קיים לזכותך בזמן החובה

הכסף נצבר בפיקודון על סמך כל חודש ששירתת בפועל כפול אופי השירות(עורפי/תומכ"ל/לוחם). הזכאות מגיעה רק בסוף שירות החובה, לכן אין לך אפשרות לנצלו עד אז.

למעלה