פצצות זמן מתפוצצות לפעמים

פצצות זמן מתפוצצות לפעמים

שלום לכולם כידוע או לא, הישוב מוצף בעשרות טונות של ניילונים וצינורות גומי הזרוקים בשדות. מסיבות שלא מעניין בכלל להכנס אליהן, הם אינם מפונים כמתחייב בחוק. מעבר להיותם מפגע אסתטי קשה, הם מהווים פצצת זמן אקולוגית. שריפתם מעלה לאויר אדים רעילים בכמויות מסחריות. ביום רביעי בשעות אחה"צ והערב, פצצה כזו התפוצצה. חלק מצפון קדימה כוסה בעשן. יד נעלמה, אחת מיני רבות הפועלות בישוב, הציתה חלק מהערימה האדירה של הניילונים הנמצאת במקביל לכביש הכניסה לישוב, מדרום לעמדת הש"ג. לקח זמן שערורייתי לכבות זאת. הפקח הישובי אף לא ידע בכלל על השריפה גם למעלה משעה אחרי שהתחילה. לפני כשבועיים, צילמנו תובל בירן ואני חלק קטן מערימות אלו ושלחנו לגולברי. קיבלנו תשובה שמפגעים אלו, יחד עם אחרים שצילמנו, בטיפול בעלי המקצוע בישוב. הטיפול לא נעשה. ישנם סוגים שונים של מפגעים בישוב. חלקם אסתטיים ואחרים מסוכנים לבריאותנו בנוסף. הבערות של ניילונים שייכים לסוג השני. יתרה מזאת כל עשן הנישא בישוב, גם אם שייך לתאילנדים המסכנים המנסים להתחמם בשדות (ידאגו להם החקלאים לאמצעי חימום אחרים--לכולם יש חשמל בשדות), פוגע באיכות חיינו ובריאותנו. אני קורא לכל מי שקורא את המייל להצטרף למאבק בעניין. כל פעם שאתם מריחים עשן בישוב התקשרו מיידית לרוני הפקח ואם לא מטופל אזי לראש המועצה. בכל שעה. אנשים פוגעים באיכות חיינו באופן קבוע, מזיקים לבריאותנו ולא נותנים את הדין לראש המועצה אני קורא לאכוף את החוק, לדאוג לאיסוף הפסולת הרעילה ולאסור לחלוטין הבערת אש בשדות יורם רובינפלד

Master Stav

New member
יורם איש יקר ....

צור קשר עם אילן קירשנבאום שמרכז את הנושא מזה אי אלו שנים ...ורשם איאלו הצלחות לזכותו הוא מרכז את הקבוצה בגוגל ולמעשה מרכז המון חומר מיד וחשוב יותר ידע איך ואת מי להפעיל שיש צורך .... [email protected]

shavitmass

New member
ניילונים ניילונים

המועצה הוציאה מכרז לפינוי נילונים לאחר איום של המשרד לאיכות הסביבה. הזוכה ( שאני לא בטוח שהוא מאושר) פינה במשך שלושה חודשים נילונים יולי אוגוסט וספטמבר כאשר הוא הופנה ראשית לריכוז של נילונים שהיה באזור הקרואינים ( י.א. בכניסה מצומת הדסים). נכון לחודשים האחרונים הפינוי הופסק משתי סיבות : 1. התקציב שאושר לפרויקט 24000 ש"ח נגמר. 2. הקבלן לא קיבל תשלום למרות שהיה אמור לקבל תשלום עבור עבודתו כבר בחודש אוקטובר ...( לכן אני לא בטוח שהוא מאושר). כשהוועדה לאיכות הסביבה לא מכונסת כבר שנתיים למה צריך לצפות? לאחר פניה שלי לראש המועצה לפני כחודש בנושא אי כינוסה של הוועדה שבראשה עומד דודו סלע -סגן ראש המועצה , הוחלט לכנס את הוועדה לראשונה ביום שני ה- 28 לחודש. כולי תקווה שהוועדה תתחיל לפעול במלא המרץ מכיוון שכמות הנושאים לטיפולה פשוט עצום וחשיבותה לאיכות חיינו קריטית בברכה, שביט מס - חבר מליאת המועצה סיעת אופק

kirschi

New member
יורם שלום

אופן הטיפול בפסולת חקלאית הינו בגדר הזנחה פושעת. בימים אלו מתכנסת ועידת קופנהגן, ואילו אצלנו שורפים ניילונים, צינורות, ומיכלי חומרי הדברה. זאת בניגוד לחוק, האוסר באופן מפורש שרפה של פסולת חקלאית מכל סוג שהוא (למעט גזם נגוע באישור מומחה מטעם משרד החקלאות). המועצה המקומית אחראית על אכיפת החוק, ואינה עושה זאת. המועצה המקומית אחראית על הסביבה החקלאית, ואינה מטפלת בנושא. המועצה המקומית לקחה על עצמה את פינוי הפסולת, ואינה עושה זאת. וראה גם תגובתו של שביט בנושא. המועצה המקומית פיטרה את האדם היחיד בכל המועצה שכן קידם את הנושא, כן דאג למספר פינויי פסולת, וכן דאג לתוכניות בכל הנושאים הקשורים: הסברה, אכיפה, הסכמים עם קבלני פינוי, גיוס מתנדבים, ועוד. האפשרויות העומדות לפנינו, ולפיהן עלינו לפעול: - להמשיך ולדווח באופן שוטף לרשויות - לפרסם ולקדם את העצומה - להמשיך ולתעד עבירות באופן מרוכז. את פרטי העצומה וקבוצת הדיון ניתן למצוא בחתימה שלי בסוף התגובה. - לתבוע את בעלי הקרקעות בגין מטרד לתושבים - התארגנות של תושבים, כפי שנעשה בצורן, ובקרוב נעדכן על התפתחויות - לרתום את התקשורת כדי להפעיל לחץ על הרשויות. ככל שיותר תושבים נרתמים למאבק, וככל שהאירועים מתועדים, התקשורת תהיה מעוניינת יותר - אף אחד לא רוצה לדעת על תושב בודד שסובל משרפה ספוראדית. לכן החתימות והתיעוד חשובים. צריך לזכור שמשרד החקלאות, המשרד להגנת הסביבה, ומשרד מבקר המדינה, אינם קוראים את הפורומים המקומיים שלנו, וחשוב להמשיך ולעדכן אותם בצינורות הרשמיים שלהם, ובאמצעי התקשורת. כל פעילות בתחומים אלו ברוכה. בברכה, אילן

למעלה