פציעות

גוזלה

New member
פציעות

בחודש וחצי האחרונים הצלחתי להכניס את עצמי למשמעת של ספורט [5-7 פעמים בשבוע פעילות ספורטיבית של ספינינג או לחלופין ריצות, כשלפעמים מגוונת עם קיקבוקסיננג, עיצוב מדרגה, ג'ימסטיק ועוד] כבר מההתחלה התחלתי להרגיש כאב עמום בקרסול שהתעלמתי ממנו. חברים אמרו לי שכדאי לי להפסיק, כי אני רק עושה לעצמי נזק רציני יותר, אבל מה לעשות, ספינינג זו התמכרות- אז המשכתי בעומסים. לפני שלושה ימים הרופא איבחן שכנראה מדובר בשבר מאמץ, ואסר עלי, בתור התחלה, להתאמן במשך השבועיים הקרובים [הוא דיי האשים את הספינינג בהכל, ואמר שזה ספורט גרוע! אני לא אוהבת את הרופא הזה!!!]. לא התאמנתי כבר שלושה ימים, והגוף מאותת לי: "לכי, רוצי, רכבי!" מה עושים במצבים כאלה? האם מוכרת לכם תחושת חוסר האונים הזאת, שהגוף מבקש ודורש ספורט, הראש מתייסר על ההפסד, וההגיון מאותת חזק-חזק להפסיק ולנוח??? כולכם חוויתם מתישהו פציעות שעיכבו אתכם? ואיך בכלל חוזרים להתאמן אחרי הפסקה משמעותית שכזאת..???

Bdalak 75

New member
ספינינג לא נראה לי קשור, אולי בקיקבוקסינג?!

אולי הפציעה נובעת מקיקבוקסינג ראיתי מתאמנים שחושבים שהם קארטה קיד.... קפיצות, דילוגים ומספרות הפוכות סטייל פלה, אולי עשית תנועה לא נכונה והתעקם לך הקרסול? אני בטוחה שתיק תק תחזרי לעצמך תנוחי איזה שבוע מאמי, ואגב מה זה הטרנד הזה של ההתמכרות לספורט ולמה לי זה לא קורה? בחיי אני רוצה לעשות ספורט ולפעמים אני רגע לפני לצאת למכון, ופתאום הגוף מאותת לי: לכי לספה, הפעילי ערוץ E ואכלי שקית במבה!

גוזלה

New member
חחח

זה אכן טרנד של התקופה האחרונה, אני מרגישה את זה מכל כיוון סביבי..! כולם מכורים.... [נו, בטח אבל גם את תרגישי תחושה כזאת, של "אני צריכה ספורט", אחרי יומיים בהם לא עשית ספורט, לא? אני ממש עברתי משבר בחמשת הימים האחרונים, כי איזשהו קול פנימי בי עדיין מאותת לי: "התאמני! התאמני!"] לגבי שבר המאמץ, דווקא אני נוטה להאשים פחות את הקיקבוקסינג, כי יצא לי לעשות פחות ממנו בתקופה הזאת, מה גם, שאני לא ממש מה"קארטה קיד"... חח ותודה:]

ליבית1

New member
יכול להיות שהפציעה היא מהעומס של ה 5-7

פעמים, בלי קשר לספינינג!!!! צריך לתת לגוף מנוחה.... 5-7 פעמים בשבוע זה הרבה מאוד, ולגוף שלא רגיל למאמץ זה בהחלט יכול לגרום לשברים. ספינינג הוא ספורט בטוח, מאתגר ומהנה, בתנאי אחד. שעושים אותו כמו שצריך, בצורה נכונה, עם מדריך מיומן שיודע לווסת את העבודה, לכוון את האופניים כמו שצריך ולדאוג שתעברי את האימונים בשלום. איך חוזרים? בעדינות... לאט.... ובקצב הגיוני... לא מתאבדים על האופניים... אני כמדריכה חוויתי פה ושם פציעות, אבל לא בצורה משמעותית. צריך לדעת לעבוד. בהצלחה.

גוזלה

New member
תודה-תודה!

עוד אחזור, לאט ובעדינות :] רק שתחלים כבר הרגל! שבוע מעולה!

inbal701

New member
אהלן...

מנורה אדומה נדלקה לי ברגע שקראתי את מה שכתבת וזאת למה....? כי גם אני נמצאת בפעילות מואצת חודש וחצי שבתוכו הכללתי גם את הספינינג כ שלוש פעמים בשבוע ושלא נדבר על כל יום שעה וחצי אירובי. לאחרונה באמת הרגשתי כאב עמום בקרסול.....ולא ממש התיחסתי.האמת לא ניגשתי לרופא כי חשבתי שאני סתם מתפנקת. היום לדוגמא שאלתי את המדריכה האם הכאב קשור לשיעור...התשובה שקיבלתי היא שכנראה אני עובדת עם ה"פוינט" ולא "בפלקס". מה שגורם מאמץ מיותר על הקרסול..... ימים יגידו אם זה יעשה נזק. מקווה מאדדדדדדדדד שלא כי בתכלס ממש התמכרתי לפעילות הזו של ספינינג ובמיותד לצוות המדריכים של גרייט שייפ רחובות שאין איןןןןןןןןןןןןןןןן עליהם. ענבל

גוזלה

New member
בדקי את זה!!

כי ממה שהבנתי, אם דוחים טיפול בפציעות, אח"כ זמן ההחלמה הוא ארוך הרבה יותר!! אז עדיף עכשיו, להפסיק לשבוע-שבועיים, ולחזור לפעילות מלאה, מאשר להפסיק בשלב מאוחר יותר לכמה חודשים את הפעילות..!! בהצלחה : ]

Tami661

New member
שברי מאמץ אובחנו והרופא מאשים את הספינינג? אז

מדובר ברופא מטומטם עם תעודות (התעודות על הטימטום לא על הרפואה...) כמו שכתבה לך ליבית, להיכנס בחודש וחצי למשמעת של 5-7 אימונים עצימים זה בפני עצמו לא נכון ליהעשות, אבל להאשים בספינינג את שברי המאמץ? מה הקשר בכלל... שברי מאמץ מאפיינים פעילות שיש בה אימפקט (חבטות, התנגשות) על המפרקים כמו: ריצה, הליכה ארוכה, קיקבוקס, מדרגה וכיו"ב אבל לחלוטין לא ספינינג. אפילו ספינינג שעושים אותו לא נכון וגורם לנזקים - הנזקים יתבטאו בכאבי ברכיים או גב אך מעולם לא שמעתי על שברי מאמץ בקרסול כתוצאה מספינינג. אי לכך, ובהתאם לזאת, ובכפוף לציון העובדה שחוות הדעת שלי אינה רפואית ומתבססת על נסיוני האישי ונסיונם של עשרות אחרים כפי שדווח לי אני ממליצה לך: 1. להחליף רופא 2. להוריד בתדירות האימונים, בעיקר אלו שיש בהם הפעלת לחץ על הרגליים/קפיצות/חבטות 3. לחזור מהר לספינינג, לפני שתשתגעי מהחוסר ו/או חלילה, יותר גרוע... תתחילי ליהנות מהבטלה - אבל... חזרי בהדרגה. תאמיני לי - את עוד תגיעי ל 5-7 אימונים בשבוע בלי להרגיש - אבל תעשי זאת בטוח ובשלב ראשון, במידה וטרם עשית זאת: הצטיידי בנעליים מתאימות. תרגישי טוב ובהצלחה

גוזלה

New member
אני מסכימה איתך

בעניין מוקד הבעיה, גמני לא הרגשת במהלך אימוני הספינינג את הכאבים נבנים, אלא במהלך הריצות-הליכות. בעניין הרופא, להחליפו אני לא יכולה [רופא צבאי... זה מה שיש לי... ] בכל מקרה, ממש תודה על היעוץ! : ] יומטוב!

אפשר להגיע לשברי מאמץ מספינינג!

אבל קודם כל צריך להטיח את המשקל כלפי מטה כל פעם שהפדאל מגיע לנקודה המטה התחתונה. שבר מאמץ בקרסול בספינינג מאוד נדיר, יותר נפוץ שבר מאמץ לאורך עצם הטיביה(עצם השוק) בניגוד לתמי, (מצטער תמי זה לא אישי זו פשוט האמת) פגשתי לא מעט אנשים שסבלו שברי מאמץ כי התחילו בכל הכח לעשות ספינינג והרבה, ועם המון עמידות ממושכות ועומס לא מספיק או בלתי נסבל. אצלך, יותר סביר אגב שלריצות/ אירובי מדרגה הייתה תרומה גדולה יותר לשברי מאמץ מאשר הספינינג. שברי מאמץ יופיעו אצל כל מי שלא ייתן לעצמו תקופת הסתגלות הולמת מתחילת הפעילות. מדובר על כך שדירוג המאמצים להסתגלות הוא: חודש ראשון 50-55% מאמץ ממירב היכולת והגברה הדרגתית לאחר כחודש, על פי היכולת האישית... הסתגלות גוף של אדם בוגר שלא עסק בספורט מעולם והחל להתאמן, הנו תהליך אשר עשוי להמשך עד כדי חצי שנה! (לא מן ההכרח שכולם צריכים פרק זמן ארוך שכזה בשביל להסתגל, כל אדם ומבנה השלד שלו). לי נראה שפשוט קצת"קפצת מעל הפופיק" ופשוט התחלת מהר מידי וחזק מידי. גם אני לא חושב שרק הספינינג הוא הגורם לפציעה הזו אלא התחלה קיצונית מידי וחזקה מידי של עיסוק כללי בספורט. עיסוק בספינינג בעת החלמה משברי מאמץ, את השבועיים הקרובים תעשי לעצמיך טובה ותנוחי! לאחר מכן, ספינינג בעומסים שפויים, קאדנס(מהירות רגליים) גבוהה בשביל להשיג את הדופק הנדרש(בין 80-110 סל"ד , לא יותר) ורק בישיבה!

Tami661

New member
נו, טוב... לא חשבתי שאנחנו מסתובבים באותו

"חוג", מזל שמכל האלפים של המדוושים שאני מכירה - אף אחד לא סובל/סבל משברי מאמץ כתוצאה מספינינג. כנראה כולם התרכזו אצלך (חחח... זה לא רמז חס וחלילה
) ואין שום סיבה שאקח את זה אישי, אע"פ שאני די מטילה ספק בתוספת "לא מעט..." (זה לא אישי, יש לי פשוט נטיה להסתמך על המציאות יותר מאשר על "סיפורים")

רגע...

במקום חס וחלילה לרמוז... למה שלא נשאל את דייויד רודריגז לגבי הסוגיה.. או רן מגן לגבי הסוגיה,או את חנן, אולי לא כל מי שאי פעם סבל משברי מאמץ מספינינג התרכזו חס וחלילה אצלי(מבלי לרמוז אולי שאני מדריך שגורם לשברי מאמץ אצל מתאמניו כי הרי לא מעט מהם התרכזו אצלי או שחלילה שיניתי את שמי ליוסי אלפי)...

Tami661

New member
אשאל אותם ב-3.1 אבל מכיוון שאתה תיעדר... לא

תוכל להיות עד לתשובה
ואני לא רמזתי לכלום!!!

גוזלה

New member
ואוו!!

תודה רבה על התשובה המפורטת! גמני, קישרתי את שברי המאמץ יותר לריצות ולהליכות מאשר לספינינג. ובאופן כללי, אני מניחה שלהכנס ככה למשמעת ספורט אחרי חיים שלמים בלי- היה משקל גדול בפציעה הזאת. נו, לפחות נלמד להבא... וכן, לקחתי מנוחה [כבר של חמישה(!) ימים], ואני רק פוחדת עכשיו מהחזרה, מההסתגלות המחודשת. אני יודעת, בכל מקרה, שעכשיו אעשה את זה, לאט-לאט, בשלבים, למרות שהגוף דורש ספורט והרבה-הרבה ממנו! [הנה, אתמול לא הצלחתי להתאפק ושיחקתי פינג-פונג:/ ] תודה רבה!!! :]

למעלה