פעם ראשונה הורים

פעם ראשונה הורים

זה הריון ראשון שלנו ואנחנו מתכוננים כבר ללידה אוטוטו, אני מנסה להיות פרקטית ומכינה רשימות: מה להביא לחדר לידה וליומיים שבאים בעקבותיו, מה להביא ליורש שלנו, מה להביא לשחרור בקיצור, אני די מבולבלת, ובטוח שישנם דברים שלא חשבתי עליהם, אז בעלות הנסיון שבינייכן, וגם אלו בעלות נסיון של אחרות, שיכולות לשאת עצות, אנא מכן שאו ותנו מניסיונכן, אימרו לי מה לקחת בשבילי, מה לקחת בשביל הקטנצ'יק (לקחת ערסל לשחרור? מישהי אמרה לי להשכיר..), איזה הוראות לתת לבן זוגי לגבי הכנת הבית ועוד ועוד

ממולדה

New member
לשחרור צריך סלקל ../images/Emo13.gif

לא ערסל. להשכיר - מן הסתם התכוונה לעריסה שתקפה רק לשבועות הראשונים. ממליצה לך לעיין במאמרים בפורום הריון ולידה - יש שם אוצר בלום של המלצות, ומצוין במפורש מה חובה, מה סתם נחמד ומה ממש מיותר, עם דעות בעד ונגד... ממש דוקטורט
שיהיה בשעה טובה

צימעס

New member
ומי שאין לו אוטו, בשביל מה סלקל?

חוצפה של עשירים (שבבתי החולים מניחים שלכולם יש).

שי ז.

New member
אני מכיר יותר ממקרה אחד

ששיחררו תינוק עם עגלה כי ההורים גרו במרחק קצר מבית החולים ולא נסעו הביתה ברכב.

שי ז.

New member
אני מכיר יותר ממקרה אחד

ששיחררו תינוק עם עגלה כי ההורים גרו במרחק קצר מבית החולים ולא נסעו הביתה ברכב.

mom at work

New member
זו אגדה אורבנית

(זה שלא משחררים בלי סלקל) הרבה הורים מעדיפים לקנות כסא בטיחות (מגיל 0) ולא סלקל....

r i n i

New member
ממש כך ! אין אמת בסיפור

אני מאמינה שזו מין "שאלת קיטבג" של הורים שמיד נענית בחיוב. - צריך סלקל? - כן !!! גם אם אני פושעת מועדת הם לא יכולים למנוע ממני להוציא את הילד מבית החולים.

ממש לא אגדה אורבנית

אמנם הם לא יכולים למנוע שיחרור..רק לעכב ולהקשות. בשנים האחרונות ישנה הדרכה מאוד מאומצת של אירגונים שונים לגבי חשיבות השימוש בסל קל- וזה חלק מהענין.

ממולדה

New member
אני לא חושבת שזה חוקי

למרות שאני כמובן מסכימה שתינוק בן יומו צריך להיות קשור בסלקל באוטו. אבל ההנחיה הזו חורגת באופן עקרוני מסמכות בית החולים, שאינו גוף מבצע (להבדיל מהמשטרה למשל). היום זה כך, ומחר בית החולים יבקש ממך להראות תעודה שיש לכם מספיק אוכל בבית, או שיש מספיק בגדים לתינוק... אגב, גם אם שוטר היה עומד שם ברגע השחרור מבי"ח, הוא לא יכול לאסור עליך להוציא תינוק מבי"ח ללא סלקל, אלא רק לקנוס אותך במידה שראה שנסעת עם תינוק באוטו בלי סלקל.

מסכים איתך לכל מילה

נעזוב שניה את חוקיות המעשה- יש נקודה ממנה והלאה פגיעה שהיא בזכות האדם הינה יעילה למניעת פגיעות אפשריות אחרות. נכון שתמיד ניתן לעקוף את השאלות ולעשות שרירים וכו'- אבל מסתבר שברוב המקרים יש לכך תועלת לא מעטה. בואי נגיד ככה- במידה של אנשים מספיק חכמים לא צריך תקנות ללבישת קסדה בעת רכיבה על אופנוע או אפניים. כנראה שאנחנו לא מדינה של אנשים מספיק חכמים...

ממולדה

New member
נכון

אם כי היולדת ממילא לא תלך ברגל הביתה (אלא אם היא גרה מעבר לפינה, או ילדה בבית
) .

כי מלבד אחוזון קטן מהאוכלוסיה

רוב המשוחררים לא גרים בקרבת בית החולים ועל כן ישתמשו ברכב כלשהוא להגיע הביתה. אבל אל תדאגי- גם זה בטיפול. בקרוב עשוי להתפרסם מכתב למנהלי בתי החולים שאני לא רשאי לפרסם מה מתוכנו שיטפל גם בבעיה זו...

lowprofile

New member
אני יצאתי בלי סלקל.

אמרתי לאחות שאני לא משחחררת את הסלקל מהרכב כדי להראות שיש סל קל, ושנוח לי יותר לצאת בלי. (היה מזג אוויר חורפי עם רוח חזקה). בכל מקרה עבר בלי בעיות. ואפילו בלי הטפות מוסר.

דפנה מי

New member
למי שנוסע באוטו/מונית

צריך סלקל. לחדר לידה תצטרכי דברים בשבילך ולנוחיותך ונוחיות המלווה שלך בלבד ומצלמה להנצחת הרגע. גם פלאפון לא מזיק (לאשפוז אח"כ). אפשר פנקס לרשום את כל הדברים שפתאום קופצים. לתינוק - כלום. רק להוצאה מביה"ח: שמיכה, בגדים, מוצץ? לבן זוג: שיכין עריסה בבית, יכבס את הבגדים הראשוניים, ינתק טלפונים ויצנזר מבקרים ודיווחים להורים - שלא יטרטרו אתכם כל חצי שעה ולא יתנו מנוחה, אוכל

למעלה