פעילויות לילדים בתקופת מלחמה

תוכן-מקודם

Member
מנהל
pexels-yan-krukau-8613319.jpg
קרדיט תמונות: pexels

תקופת מלחמה היא תקופה קשה עבור כולם, גם עבור ילדים בכל קשת הגילאים. שמירה על מעורבות של הילדים (בהתאם לגילם וליכולת ההבנה שלהם) ומתן תחושת נורמליות בתקופת מלחמה או בתקופות של סכסוך היא חיונית לרווחתם. פעילויות אלו יכולות לעזור לילדים להתמודד עם לחץ ופחד ולספק הסחת דעת מהנסיבות המאתגרות שהם עלולים לחוות.
הנה כמה פעילויות לילדים בזמן מלחמה:

סיפורים וקריאה​

זה הזמן לעודד את הילדים לקרוא ספרים, קומיקס או סיפורים המתאימים לגילם. קריאה יכולה לספק בריחה לעולמות שונים ולעורר את דמיונם. כמובן, שאם הילדים עדיין לא בגיל שהם קוראים בעצמם, ההורים יכולים להקריא להם סיפורים, על פי בחירתם.

אמנות וביטוי יצירתי​

כדאי לדאוג לילדים לציוד אמנות כמו עפרונות צבעוניים, עפרונות צבעוניים, נייר וחומרי יצירה. אמנות מאפשרת לילדים לבטא את הרגשות ולתת מקום לתחושות שלהם וכמובן, גם ליצירתיות שלהם.

משחקי לוח וחידות​

משחקי לוח או פעילויות לפתרון חידות יכולות להוות דרך לקשר עם ילדים ולשמור אותם פעילים נפשית – וכמובן, מספקת פעילות אשר מספקת הסחת דעת גם עבור הילדים וגם עבור ההורים. .

פודקאסטים​

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של פודקאסטים, אשר חלקם מיועדים גם לילדים בגילאים שונים. תוכלו לנסות ולמצוא פודקאסט אשר מתאים לגיל הילד ולתחומי העניין שלו, כאשר ההקשה לפודקאסט יכולה להסב את תשומת ליבם מהמלחמה והלחץ שאולי הם חווים כתוצאה ממנה.

פעילויות חינוכיות​

גם בתקופה לא פשוטה של מלחמה, יש מקום לפעילויות חינוכיות מסוגים שונים. ניתן לעשות שימוש לצורך כך בחוברות עבודה חינוכיות, באפליקציות או באתרי אינטרנט כדי לשמור על ילדים מעורבים בלמידה. זה יכול לכלול נושאים כמו חשבון, אנגלית, מדעים והיסטוריה.

מוזיקה ושירים​

עודדו את הילדים לשיר, לנגן בכלי נגינה או להאזין למוזיקה. מוזיקה יכולה להיות מקור לנוחות וביטוי עצמי ולכן, יכולה להוות היסח דעת משמעותי ובעל ערך רב בתקופת מלחמה.

משחק בחוץ​

אם זה בטוח לעשות זאת, מומלץ לאפשר לילדים לשחק בחוץ כדי לקבל אוויר צח ולהתאמן. פעילויות בחוץ כמו מחבואים, תופסת או מחקר הטבע יכולות להיות מהנות וכמובן, גם לאפשר לילדים אוויר לנשימה בתקופה הלא פשוטה.

עודדו את הילד לכתוב יומן​

עודדו את הילדים לכתוב ולנהל יומן כדי לרשום את מחשבותיהם ורגשותיהם. זו יכולה להיות דרך טיפולית לעבד את החוויות שלהם בצורה נכונה ובריאה.

בישול ואפייה​

מומלץ לשלב ילדים בפעילויות בישול ואפייה המתאימות לגיל שלהם. הבישול לא רק יקנה לילדים מיומנויות יקרות ערך אלא גם מספק פינוקים טעימים. מעבר לכך, פעילויות של בישול ואפייה יכולות להעסיק גם אתכם ההורים, שגם אתם ודאי מתמודדים עם ימים לא פשוטים. תוכלו לבחור קונספט לארוחה ולבשל אותה יחד.

עריכה של ניסויים מדעיים​

ערכו ניסויים מדעיים פשוטים בבית. זה יכול להיות גם מהנה עבור הילדים וגם לטמון בחובו ערך חינוכי ולימודי עבור הילדים.

עבודה בגינה​

במידת האפשר והרלוונטיות, גינון יכול להיות פעילות מרגיעה ומהנה לילדים. הם יכולים ללמוד על צמחים ולראות אותם גדלים. באופן כללי, אם יש לכם גינה בשטח הבית זה בדיוק הזמן לצאת ולהתאוורר בה ככל שמתאפשר ולבלות עם הילדים מחוץ לבית.

תקופת מלחמה היא תקופה מורכבת ולא פשוטה הן עבור מבוגרים והן עבור ילדים. כאמור, יש לא מעט פעילויות בהן כל הורה יוכל לנקוט על מנת להקל ולו במעט על הילדים שלו ולאפשר להם לעבור את התקופה הזאת בצורה טובה יותר – או לפחות פחות קשה.
 
למעלה