פסיכדליה בYNET

פסיכדליה בYNET

כתבה על שתי להקות פסיכדליות שלפחות אחת מהן הוזכרה רבות בפורום: of montreal ו-my mourning jacket. באותה הזדמנות הייתי מבקש המלצות על איך להתחיל עם העוף (מונריאול) המוזר הזה (איזה אלבומים מומלצים?). תודה ושבת קודש לכולם. אפרופו פסיכדליה חדשה (יחסית) לקראת כניסת שבת שמעתי את MUTATIONS של BECK. איך אני אוהב את המוזיקה שלו.

LadyG

New member
איזה מהן הוזכרה רבות בפורום?

אוף מונטריאול (כמו העיר - רק שאין להם קשר לעיר) עושים מוזיקה מעניינת ומאד מגוונת. אצלם אפשר לחוש את השפעות הפסיכדליה בכל מיני מינונים. לא שמעתי את כל האלבומים שלהם ויש להם הרבה אבל שניים שבהחלט נותנים תחושה של פסיכדליה הם: Satanic Panic In TheAttic ו- The Gay Parade . מיי מורנינג ג'אקט - חביבי 88FM וזוכים לאין סוף השמעות. אף פעם לא שמעתי אלבום שלם שלהם.

Jflyaway

New member
אכן אוף מונטריאול הוזכרה לא מעט

ועם כל הכבוד לכותב המאמר/כתבה, אף אחת מן השתיים איננה פסיכדלית... גם לא בקצת, גם לא באלבום אחד, אם כי OF MONTREAL באים מליבל בו חתום הרכב פסיכדלי אחד ( OLIVIA TREMOR CONTROL ) אבל ניחא - התרגלנו כבר לזה שהכל עכשיו פסיכדליה, ושהתשובה היא: "למה מה? מה זה פסיכדלייה" ובגלל אזלת היד שבהגרה המדוייקת, מותר בעצם להכליל כל אלבום שיש לו עטיפה מקושקשת.

LadyG

New member
עזוב שטויות

אוף מונטריאול עושים בלנד של המון סגנונות. אפשר למצוא גם פסיכדליה שם. זה הכל.

melquiadess

New member
לא מסכים

שמע, אני לא רוצה להכנס עכשיו לויכוח הקלאסי של מהי פסיכדליה ומה לא. אבל על פי ההגדרות הרשמיות של הומבתלפה"א* העוף ממונטריאול הם ללא ספק פסיכדאליה. ועזוב הגדרות רשמיות, אני פשוט ממש נהנה לשמוע אותם. ללא ספק אחת מהלהקות האהובות עלי ביותר. ואם בהמלצות אלבומים עסקינן, אז אני ממליץ להתחיל דווקא מהאלבום האחרון שלהם, שהוא האהוב עלי ביותר: hissing fauna, are you the destroyer. ובקרוב הם אמורים להוציא אלבום חדש, איזה כיף :) *"הועדה הממלכתית הבלתי תלויה לענייני פסיכדליה והזיות אחרות" שהיא ועדה רשמית ומוכרת אשר העומד בראשה מטעם עצמו הוא מלקיאדס הידוע לשמצה.

Jflyaway

New member
לא יודע מה זה הומבתלפה"א*....

אין לי מושג על מה אתה מדבר אני אומר משהו פשוט: אוף מומריאול אחלה להקה יש לי 7 אלבומים שלהם, 4 מתכם קניתי בכסף מלא FULL PRICE הכרתי את המוסיקה שלהם הרבה לפני שהתפרסמו - עוד בשנות התשעים כשהיו עדיין ילדודס. DUDI יעיד שאני מדייק עכשיו כשזה מאחורינו - עניין הפסייח ובכן. יש בתוך המוסיקה הזו אלמנטים פסיכדליים פה ושם? בסדר. יש. למאות אלפי הרכבים יש דבר כזה. גם ל VERVE (הראשון שלהם) וגם ל OASIS יש "גם" פסיכדליה שם בפנים. אבל במקרה הנידון - זה ליבל כזה, ELEPHANT6 - הכל קצת מוטרף, כל הרכבים. אחד או שניים פסיכדלים לגמרי, בעיקר OLIVIA TREMOR CONTROL ובאלבום אחד שלהם (EP) גם APPLES IN STEREO נגעו בפסיכדלייה. אבל OFF MONTRAL לא במקום הזה. מדובר בסלט אינדי קליל אבסורדי ומבדר שאין לו שום יומרה לז'אנר הפסיכדלי או לסטייט אוף מיינד הפסיכדלי גם אם ה - הומבתלפה"א*....שצחטטת טוען אחרת. אין לי בעיה עם ההתלהבות שלך. גם אני נלהב. אני רק אומר שטעות לשים אותם כדוגמא לפסיכדלייה עכשווית (ג ם א ם יש ש ם כמה איזכורים) תחת הכותרת של המאמר (שלא לדבר על MY MORNING JACKET שממש ממש לא בכיוון) אבל כמו שאמרתי קודם - אני מבין את הגישה החדשה של רובכם (אולי מלבד דודל
) שבעצם הכל פסיכדלי, ושהגיע הזמן שנפסיק להתיימר לדעת מה כן ומה לא, ובעצם אין דבר כזה "פסיכדלי" על באמת כי מי יודע באיזה ראש היה היוצר- וזה כולל את אפי נצר, דוד דאור, והסקס פיסטולז

melquiadess

New member
סבבה, הולך לשמוע אפי נצר :)

כמו שאמרתי עזוב, אין לי כוח לויכוח מהי פסיכדליה. הרי יהודים אנחנו, כלומר שים ארבע מאיתנו בחדר ותקבל תשע דעות שונות. העיקר שהסכמנו שזאת אחלה מוזיקה. זה מה שחשוב. וכאמור ההומבתלפה"א היא הועדה הממלכתית הבלתי תלויה לענייני פסיכדליה והזיות אחרות. ועדה שמיניתי מטעם עצמי ובה אני הוא היו"ר הגיזבר ומחלקת התה בו זמנית.

Jflyaway

New member
אני יכול לבוא לשתות תה במחלקת התה? ../images/Emo13.gif

אתה צודק. ו גם היה קצת קטנוני מצידי להפלמס על זה אגב BECK וה"מוטאנטס" שלו שהזכרת ... זה משהו דליקטס ישר מהמעדנייה. יש בו משהו שעושה אלבום פופולארי לתוצר ניצחי, ובעיקר המון המון מוסיקה. למי שלא רכש את זה : GET BECK

melquiadess

New member
דווקא את הבק הזה איני מכיר

את המוטאנטס של בק הזכיר מונטמורנסי, ודווקא את האלבום הזה של בק אינני מכיר. אבל בעקבות האיזכור הזה של מונטמרסי אכן נזכרתי באיכויותיו הנדירות של בק ורצתי לשמוע את האלבום האחרון והנהדר שלו modern guilt, גם כן מעדן משובך במיוחד. ועכשיו אלך לחפש לי את המוטאנטס שלו

LadyG

New member
ההומבתלפה"א

אני ברשותך מאמצת את הכינוי. הגיע הזמן באמת, שתהיה ועדה כזאת והעיקר שהיא תנוהל בצורה בלתי תלויה ובלי משוא פנים

melquiadess

New member
אין בעיה

אני אפילו אבקש מהיו"ר להעלות לסדר היום בישיבה הבאה את מועמדותך לתפקיד סגנית ראשית לענייני צלילים המשמחים לבב אנוש.

LadyG

New member
אני מאד מעריכה את המחשבה

סגנית ראשית לענייני צלילים המשמחים לבב אנוש זה תואר מכובד והולם את המעמד

i would start with the gay parade

very interesting band, saw them live twice, (but not realy psych, just good pop0. Beck mutations? in my top ten of the 90's​

למעלה