פסגות יפן

מצב
הנושא נעול.

Ima Adama

New member
פסגות יפן

פסגות יפן
אני מושקעת יותר משנה ויש הפסד של 20%, האם כדאי למכור??

KobeRider

New member
הבעייה היא שאף אחד לא מבין ביפן

מישהו מבין ??
אף אחד בפורום, לא את ואפילו לא (תשמרי את זה בינינו) מנהל הקרן שלך. לדעתי (האישית בלבד) אף אחד לא צריך להשקיע במשהו שהוא לא מבין. אז נכון שקצת מוגזם לבקש ממנהל הקרן להתפטר (למרות שזאת בקשה לגיטימית, אחרי הכל הנייקי עשה 20% פלוס בשנה האחרונה, והייתי מצפה ממנו לעשות לפחות 25% באותה תקופה ובטח לא להפסיד כסף), אבל בהחלט את יכולה לדרוש מעצמך להפסיק לעשות דברים שאת לא מבינה בהם.

Ima Adama

New member
:) כבר עדיף להיות בלי כסף

אף אחד בפורום, לא את ואפילו לא (תשמרי את זה בינינו) מנהל הקרן שלך. לדעתי (האישית בלבד) אף אחד לא צריך להשקיע במשהו שהוא לא מבין. אז נכון שקצת מוגזם לבקש ממנהל הקרן להתפטר (למרות שזאת בקשה לגיטימית, אחרי הכל הנייקי עשה 20% פלוס בשנה האחרונה, והייתי מצפה ממנו לעשות לפחות 25% באותה תקופה ובטח לא להפסיד כסף), אבל בהחלט את יכולה לדרוש מעצמך להפסיק לעשות דברים שאת לא מבינה בהם.
די מתסכל התחושה שאין בדיוק על מי לסמוך בעניין הזה כמעט תמיד העצות נוסעות מאינטרס אישי... תודה

KobeRider

New member
בכלל לא

די מתסכל התחושה שאין בדיוק על מי לסמוך בעניין הזה כמעט תמיד העצות נוסעות מאינטרס אישי... תודה
בכלל לא
יש על מי לסמוך, והעצות לרוב ניתנות עם כוונות טובות אבל עם מעט שכל. אם למשל את חושבת שהשוק היפני יעלה (איכשהו הגעת למסקנה הזאת) אז תשקיעי במדד, משקף נאמנה את השוק, חף מאינטרסים אישים, דמי ניהול מינימלים, וללא מגע יד אדם. אבל לצפות ממישהו שידע לבחור מניות ספציפיות ביפן, זה כבר מוגזם. אחרי הכל פסגות לא מצליחים לבחור מניות מתוך ת"א 100 בעלות ביצועים טובים, אז לצפות מהם שיבחרו מניות מתוך נייקי 225? (אגב, אפשר לצפות מהם שכל שנה הם יגבו 2.5% דמי ניהול כמו שעון).

fox in socks

New member
זאת גישה בעיתית טיפה

זאת גישה בעיתית טיפה
לפיה רק יחידי סגולה ישקיעו בשוק ההון, וכל השאר.....אפילו בפק"מ הם לא יכולים להשקיע. להשקיע דרך קרן נאמנות זאת השקעה די טובה למי שלא מבין, פזור גאוגרפי בין מדינות מפותחות הוא גם אסטרטגיה טובה שלא צריך ממוחה גדול בשביל להבין ולישם אותה. והאמת, אני חושב שמנהל פסגות יפן דוקא די מבין בשוק היפני - סתם תחושת בטן

KobeRider

New member
ראה תגובתי למעלה

זאת גישה בעיתית טיפה
לפיה רק יחידי סגולה ישקיעו בשוק ההון, וכל השאר.....אפילו בפק"מ הם לא יכולים להשקיע. להשקיע דרך קרן נאמנות זאת השקעה די טובה למי שלא מבין, פזור גאוגרפי בין מדינות מפותחות הוא גם אסטרטגיה טובה שלא צריך ממוחה גדול בשביל להבין ולישם אותה. והאמת, אני חושב שמנהל פסגות יפן דוקא די מבין בשוק היפני - סתם תחושת בטן
ראה תגובתי למעלה

fox in socks

New member
אני איתך בהנכה שהמדד עדיף על קרן

ראה תגובתי למעלה
אני איתך בהנכה שהמדד עדיף על קרן
בחלק גדול (מאד) מהמקים. אבל מי שלא מקיר תעודות סל או לא יודע איך להשקיע בהן, קרן היא אלטרנטיבה סבירה. גם לא לכל המדדים יש תעודת סל (לפחות פה בארץ), למשל אם חפצה נפשה של הגברת להשקיע בקנדה או באוסטרליה (שהן מדינות לגיטמיות כמו יפן) אולי עדיף לה לקנות קרן בארץ מאשר ETF בארה"ב

pk28

New member
אם תכתבי את התאריך שבו נקנתה הקרן

פסגות יפן
ניתן יהיה לבדוק מה עשה ה"ניקיי 225 " באותה תקופה ומה קרה לשער השקל/ין באותה תקופה ואז ניתן יהיה לדעת אם הבעיה היא באמת ברמת ההבנה של מנהל הקרן. מה עשו קרנות אחרות באותה תקופה? אינני מומחה ואין לראות בכתוב בהודעה זו המלצה לפעולה.

fox in socks

New member
בדקתי את זה עכשיו

ניתן יהיה לבדוק מה עשה ה"ניקיי 225 " באותה תקופה ומה קרה לשער השקל/ין באותה תקופה ואז ניתן יהיה לדעת אם הבעיה היא באמת ברמת ההבנה של מנהל הקרן. מה עשו קרנות אחרות באותה תקופה? אינני מומחה ואין לראות בכתוב בהודעה זו המלצה לפעולה.
בדקתי את זה עכשיו
הקרן באמת לא משהוא, החזקה בקס"ם היתה עדיפה, גם ברוב הקרנות האחרות

pk28

New member
מצורף גרף שבועי של הניקיי 225

מצורף גרף שבועי של הניקיי 225

אייל2822

New member
פסגות יפן

פסגות יפן
פסגות יפן
הקרן לא משקיעה בניקיי אלא במדד של מניות קטנות ביפן וגם מושפעת משינוי היין. אני לא יודע בדיוק באיזה מדד מדובר אבל הJOF הנסחר בנאסד"ק ומכיל חברות יפניות קטנות נפל בקרוב ל30% בתקופה האחרונה. כך שאולי מנהל הקרן לא יודע מה הוא עושה אבל את לא יודעת במה את משקיעה.

fox in socks

New member
איפה אתה רואה את זה?

פסגות יפן
הקרן לא משקיעה בניקיי אלא במדד של מניות קטנות ביפן וגם מושפעת משינוי היין. אני לא יודע בדיוק באיזה מדד מדובר אבל הJOF הנסחר בנאסד"ק ומכיל חברות יפניות קטנות נפל בקרוב ל30% בתקופה האחרונה. כך שאולי מנהל הקרן לא יודע מה הוא עושה אבל את לא יודעת במה את משקיעה.
איפה אתה רואה את זה?
http://www.psagot.co.il/FundsPdf/5104278.pdf פה זה לא מופיע

אייל2822

New member
לא תמיד רואים אבל...

איפה אתה רואה את זה?
http://www.psagot.co.il/FundsPdf/5104278.pdf פה זה לא מופיע
לא תמיד רואים אבל...
אפשר ועדיף לדבר איתם מאשר לעיין בתשקיפים שממילא לא נותנים תשובה ברורה. 03-7968888. הם ישמחו לענות. בהצלחה.

fox in socks

New member
התנהגות של משקיע ממוצא

לא תמיד רואים אבל...
אפשר ועדיף לדבר איתם מאשר לעיין בתשקיפים שממילא לא נותנים תשובה ברורה. 03-7968888. הם ישמחו לענות. בהצלחה.
התנהגות של משקיע ממוצא
אני מניך שמשקיע ממצוא ואף למעלה מיזה לא יעשה את זה. בדרך כלל בחירה של קרן תעשה ע"י בחירת עפיק השקעה ואז השוואת ביצואים היסטוריים של הקרנות באותו עפיק.

אייל2822

New member
כן ולא

התנהגות של משקיע ממוצא
אני מניך שמשקיע ממצוא ואף למעלה מיזה לא יעשה את זה. בדרך כלל בחירה של קרן תעשה ע"י בחירת עפיק השקעה ואז השוואת ביצואים היסטוריים של הקרנות באותו עפיק.
כן ולא
מה שאתה אומר נכון לגבי ההחלטה הראשונית. אבל לגבי פסגות יפן (וגם פסגות חו"ל) למשל מתעוררות כמה שאלות חשובות. אולי הקרן נפלה בגלל שמכרו את הקרנות לגוף אחר ויש מנהל אחר שהוא פחות טוב? הרי הקרן שנה שעברה עשתה כמעט 40%. או שמא הקרן משקיעה בחברות צמיחה ולא בחברות ערך? מי יתן לך תשובה יותר מדוייקת? חלק מהתפקיד שלהם זה לתת שירות למשקיעים ואני לא רואה בזה בעיה.

קרלטון

New member
"כואב לי", אמרה הפרה

כן ולא
מה שאתה אומר נכון לגבי ההחלטה הראשונית. אבל לגבי פסגות יפן (וגם פסגות חו"ל) למשל מתעוררות כמה שאלות חשובות. אולי הקרן נפלה בגלל שמכרו את הקרנות לגוף אחר ויש מנהל אחר שהוא פחות טוב? הרי הקרן שנה שעברה עשתה כמעט 40%. או שמא הקרן משקיעה בחברות צמיחה ולא בחברות ערך? מי יתן לך תשובה יותר מדוייקת? חלק מהתפקיד שלהם זה לתת שירות למשקיעים ואני לא רואה בזה בעיה.
"כואב לי", אמרה הפרה
והתקשרה למוקד התמיכה. "זה בסדר, תכף נעבור לעטין חדש", הסביר לה החולב.

DUDI2004

New member
ככה

פסגות יפן
ככה
רוב הירידות המגולמות בהפסד שלך הם כנראה בגלל החלשות היין. הבורסה שם די מדשדשת וצמודה יותר מידי לאמריקניות. לטווח ארוך אין ספק שתחזירי את ההפסד. השאלה אם יש אפיקי השקעה בסיכון דומה שיש סיכוי שיחזירו לך את מה שהפסדת צריכה להיות מופנית ליועץ השקעות מורשה ומומחה.

DUDI2004

New member
אישית אני חושב

ככה
רוב הירידות המגולמות בהפסד שלך הם כנראה בגלל החלשות היין. הבורסה שם די מדשדשת וצמודה יותר מידי לאמריקניות. לטווח ארוך אין ספק שתחזירי את ההפסד. השאלה אם יש אפיקי השקעה בסיכון דומה שיש סיכוי שיחזירו לך את מה שהפסדת צריכה להיות מופנית ליועץ השקעות מורשה ומומחה.
אישית אני חושב
שניקיי 225 ייגע ב 20000 ב 2007 אבל הדשדוש טרם הסתיים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה