פניית מתווך למוכר דירה

david e47

New member
גם אני הייתי נגד מתווכים אבל...

כמו שכבר נאמר לאחר לחץ של מתווך היסכמתי על עמלה שאשלם לו ייאמר ליזכותו שהוא ידע שאני חייב לימכור, כי רכשתי דירה רק לאחר מס' קונים ניסגרה עיסקה, לישביעות רצוני ללא לחץ מצידו אני יכול לומר בדיעבד שאם לא הייתי מוכן לשלם לו עבור השירות אני לא חושב שהוא היה מתאמץ יתר על המידה אז צריך להפעיל שיקול דעת זה היה כדאי

chopi

New member
יש לך טעות קשה

אין לי שום כוונה לדפוק מישהו, תמורת עמלה סבירה אני מוכן לעבוד עם מתווך רציני, במידה והוא יודע לעשות את עבודתו לא יאלץ לרוץ ברחובות, מה שכן יש לי מחיר מקסימום ומחיר ריאלי כמינימום כל מחיר שאקבל בין שניהם יהיה מצויין מבחינתי ואף אחד לא ידפוק או ידפק בגללי, נהפוך הוא עובדה שאני מציע הצעת עמלה אחידה כראות עיני ויש כאלו שמסכימים אבל תחת אזהרה, מתווך שיביא לי כל יום לקוחות שלא מתאימים בכלל יופסק הקשר בנינו לאלתר, רק לקוחות פוטנציאלים שהמחיר והדרישות שלהם נבחנו מראש ונמצאו מתאימים למה שאני מציע יזכו לראות את הדירה. עובדה שתנאי עובדים ויש לי מספר מתווכים שפועלים עד כה בהתאם לדרישותי.

chopi

New member
פניית מתווך למוכר דירה

אני מפרסם את דירתי בעשרות אתרי אינטרנט, במקום עבודתי ועל חלונות הבית, כמובן שחלק מהתגובה היא פניה של מתווכים. לכל המתווכים אני מבהיר מראש כי אני עבור דירתי הצנועה לא מתכוון לשלם כלום גם מאחר ולא תהיה להם שום עלות מינימום מלבד לראות פעם אחת את הדירה ולאחר מכן להתאים לקוח לדירה זו. ישנם כאלו שמתווכחים וכאלו שמתרגזים אבל מאחר והשוק רווי חלקם מסכימים לגבות עמלה רק מהרוכש ולא מהקונה. שאלה: אני מתנה מראש כי בפגישה הראשונה על המתווך להביא מסמך שמצד המוכר עמלת התיווך היא אפס (במילים ובספרות)ש"ח , הפניה נעשית ביוזמתו בלבד וכל עשיית מאמץ או הצלחת העסקה לא תגרום מצדו גם בעתיד לתבוע עמלה כלשהיא מצד המוכרים, האם עלי לנקוט בצעדים נוספים ?????????????????

זו ראיה צרה , והסתכלות בכיסו של אחר

מתווך יכול לעשות לך את העיסקה ולכוון אותך טוב יותר , העובדה שהוא מרוויח,אינה צריכה להיות לך לרועץ . המתווכים יודעים את תקציבו של הקונה וזה משהוא שאתה לעולם לא תדע ההחלטה בכמה למכור ולמי עדין נשארת בידך . מה בדיוק מפריע לך ?

chopi

New member
יש לך טעות אתה כותב כמו מתווך

אין שום סיבה לתת לאדם שלא עשה כלום מלבד לצלצל אלי פעם לבקר פעם, לרשום את כל הפרטים ולהמתין ללקוח שיענה במדוייק על דרישותי הכספיות וצרכיו האישיים, תשלום של כמעט עשרת אלפים שקלים על דירה שמחירה מעט מעל 100 אלף דולר. זו הגזמה ותאוות בצע שאינה מתאימה לכל עסקה, להיפך צריך להציב רף גבוהה לאיכות המתווכים ואם אחד כזה עושה אחוז אחד מהצד הרוכש זה מספיק (5000 ש"ח לדירה של חצי מליון ש"ח), שיעשה עוד 2 עסקאות ויש לו משכורת יפה גם לאחר מיסים והוצאות במידה והגיע למינימום . למי שמוכר דירה בדר"כ יש המון הוצאות עבור הדירה הבאה ואין סיבה להשתמש בעושק זה, להיפך אני מוכן לתת עבור מינימום מאמץ כספי גם 1000 ש"ח וגם קלינטורה והנה תראה כמה סוכנויות נדלן מוכנות להצעתי כשרואים שיש להם עסק עם אדם רציני וישר שדורש אבל גם הוגן(במיוחד שיש היום 25 אתרים טובים בניהם 5 מצויינים באינטרנט שגוזלים להם את הפרנסה בגלל הנוכלים הרבים , העצלנים הרבים ותאבי הבצע הרבים שיש בקרב אוכלוסיית המתווכים) לדעתי המצב היום נפל על ראש המתווכים באשמתם כי הם לא עמדו בפרץ וחסמו את אוסף המנוולים שמיצגים את הענף שלכם ועכשיו נאלצים לרדת על ארבע.

פרל דוד

New member
מה שהמראה משקפת !

איני יודע מי אתה ? אך נראה לי שאתה מביט על ראי,נבהל ממה שרואה, מצביע על עצמך,ומאשים את מה שאתה רואה, המכתב שלך חשוד כ"מוזמן" על מנת ליצור פרובוקציה , שכן אדם שלא מעוניין בסיוע מתווכים אומר במפורש לא ! והסיפור נסגר,אך אתה לא נוהג כמקובל- "דופק" ורץ לספר לפורום ואתה רוצה שנאמין לך ? מישהו הכריח אותך לעשות משהו בכפיה ? אז למה להשמיץ 5000 מתווכים שעובדים קשה ומרביתם הגדול ישרים והגונים ולזלזל בהם, איני יודע ממה אתה מתפרנס ? אך לי ברור דבר אחד! ממך לא הייתי קונה שום פריט כי ראייתך עקומה ומעוותת,חד מימדית [כנראה יש לך רטייה על העין] מי שמך לקבוע מדדים לעצלנות,ליושר,ואפילו הפכת לנציב המס,חוצפן שכמוך,איש "קטן" שנותן ציונים למקצוענות ואפילו מעיז לקרוא לנו "מנוולים", אנחנו לא זקוקים לכספך ואפילו מוותרים על ההיכרות אתך,ואנחנו נמשיך להתפרנס גם אחריך,אבל דבר אחד לא תוכל להפסיק, וזה לראות יום יום בראי אדם מבחיל ונבזה .

chopi

New member
תודה על המחמאות

עובדה שאתם רצים אחרי, אני אישית אין לי בעיה לעבוד עם מתווכים כל עוד הם ישרים חרוצים ויעבדו תמורת עמלה נאותה ולא תאבת בצע, עובדה שכולם נאלצו לרדת בעמלות וחלקם אפילו לזנות.... לא אמרתי מעולם שכולם.... אבל אם היו מציבים רף מקצועי הולם,הענף שלכם לא היה מתמלא בנוכלים,נבלות,עצלנים וקומבינטורים שמוציאים לענף שלכם שם רע. לשמחתי לעולם לא אאלץ לעבוד עם מתוסכל מופרע כמוך שלא יודע לקרא במדויק את דברי ובמקום לאמץ אותם כהגנה לפרנסתך אתה תוקף אותי על דברים שלא נאמרו. מה שכן, תהיה כנה , בשביל עבודה של כמה דקות,אולי שעה לשלם 10,000 ש"ח לדירה של מאה אלף דולר? זה מוגזם (יש לי קרובי משפחה שעוסקים בתיווך במשרד גדול , אין לכם שום צורך במקצועיות אקדמית או הנדסית, הכל היום ממוחשב ורק צריך לאתר את הבית או הנכס ולהקשיב!!!!! ללקוח כדי למצא את מבוקשו )לזה לא צריך להיות גאון גדול ובטח שלא להתרוצץ כמו פעם.....

פרל דוד

New member
כל עוד הם ישרים ו"עובדים בחינם"|דגל

ההצטדקות שלך-"יש לי קרובי משפ' העובדים במשרד גדול" וכו' האם התכוונת שהם נוכלים?,נבלות?,עצלנים ?, וקומבינטורים ?, עבודה של כמה דקות ? כשאתה רוצה לקנות מכונית חדשה/דירה חדשה/כל פריט חדש האם שאלת את עצמך כמה מרויח היבואן ? איש המכירות בדקות המועטות שהקדיש לך ? שהרי אתה מוציא את כספך ומשלם,ואילו המתווך רץ לחפש לך נכס,אך שכחת שהוא ראה ורואה נכסים ומשקיע מאמץ ליצור מאגר גדול שיתאים לקהל קונים מגוון,שעות/ימים/שבועות-עבודתו לא מסתכמת בלשבת איתך,כי אתה השלב הסופי של יצירת מאגר מתאים, האם אתה מכיר מקצוע שאין בו נוכלים ? עו"ד שנתפס במעשה נוכלות גורם לך לומר שכל עו"ד נוכלים ? כשאתה אומר מתווך ישר אתה מתכוון בודאי לאחד שמוכן לעבוד בחינם בשבילך, ואם מדברים על קומבינטורים - אתה הוא הקומבינטור ושוב אני ממליץ לך להביט במראה ומה שתראה "זה מה שיש" כלומר אדם מתוסכל ומופרע המנסה שוב ושוב ליצור פרובקציות מתוך עוצמה של אנונימי,בוא נראה אותך מזדהה ומתמודד איתי באופן גלוי בכל נושא שתבחר/מקצוע/רווחים ואולי נגלה מהיכן נובעת שנאתך למתווך.

chopi

New member
יש לך בעית דיסלקציה קשה לצערי

אינך יודע לקרא, להקשיב ומרוב תסכולים אתה מוציא הכל החוצה, שוב לתשומת ליבך, לא כל המתווכים הם נוכלים וקומבינטורים, השוק בשנים האחרונות התמלא בכאלו ומוציא שם רע לענף שבו אתה ושכמותך עובדים, גם אנשים ישרים ומשקיענים אבל אני מכיר מקרוב את נושא התיווך, אם אתה משקיע בתוכנה טובה די לך לתחקר טוב ומקצועי את הלקוח כדי להכניס אותו נכון למאגר נתונים, די לך בתשאול נכון כדי לא לפתות אותו להגיע לעשרות דירות שאינן מתאימות לו כספית או טכנית או גאוגרפית, אלא רק להוביל למקומות הנכונים או לא להתבייש להודות שאין לך מה להציע. לאור ריבוי החאפרים שדוקא גוזלים מאנשים ישרים ומקצועיים את הפרנסה, מי שישר בונה לו מאגר של דירות וקליינטים ומתמודד בהצלחה מול המתחרים מתוך שם טוב ופרסום של איכות. אנני שונא מתווכים אבל אני סבור כי סכומי העמלה גבוהים מידי ועובדה כי סוכנויות רבות מורידות מחיר לרמות סבירות או גובות במקום 4% כולל רק אחוז עד שניים כעמלה סבירה. דווקא ראה מי ששונא אתכם פועל ומעלה אתרי אינטרנט אשר משמשים לאוכלוסיית הבניים והצעירה אשר גולשת ברשת תחליף מלא וממצא לעיסוקכם ללא עמלת תיווך ובהתאמה מלאה לצרכים (גם על חשבון העיתונים המפרסמים) מצאתי כבר שאינך סבלני ואינך יודע להקשיב (לקרא) גם אם דברי אינם לרוחך ולמעשה הם בעדך !!!! כלומר לא הייתי פונה למתווך כמוך שאינו קשוב לצרכי המלאים תמורת העמלה המכובדת. כל טוב ובהצלחה לך, לפחות אני בטוח כי לא אזדקק לשרותיך גם בעתיד

boazor2

New member
יישר כוח למתווכים !

מכרתי דירה וקניתי חדשה ובשני המקרים נעזרתי במתווכים. במכירה היה מישהו רציני וישר בבלעדיות שלצערי בגלל מחיר גבוה מדי שדרשתי השקיע הרבה מאמץ אבל לא מכר, ולבסוף מכרתי דרך מתווך שפנה אלי (ולא שילמתי תיווך). בקניה עבדתי עם מתווכת מצוינת שהבינה מה אשתי מחפשת (אני לצערי עוד לא הבנתי....) ושמחתי לשלם לה 7000 ש"ח על עבודתה. נתקלתי גם במתווכים לא ישרים אך לצערי גם בקונים ומוכרים לא ישרים. בסך הכל אני לא מקנא במתווכים שצריכים לעבוד מול קונים ומוכרים תובעניים וכמובן בעלי אינטרסים מנוגדים ולפשר ביניהם.

למעלה