פלשתינים יושבים באוטובוס במקום אזרחי ישראל

מצב
הנושא נעול.

droriko

New member
מה גם הוא מהקבוצה השניה?

א) מאוד משעשע אותי, לא משעשע אותי אלא
ממש מאוד משעשע אותי לראות הומו שהוא די ימני ושמרן בדעותיו הפוליטיות.
בחיי. אני לא צוחק אני רציני.
אתה עוף מאוד נדיר. בד"כ מעל ל-80% מבני הקהילה הם נעים בין מעט שמאלה מהמרכז ועד לשמאל אולטרה רדיקאלי להחריד.

ב) מסכים לגמרי עם דבריך לגבי המסתננים. אני מתנגד להם.

ג) אבל, עדיין אם היו מגיעים לישראל לא 60,000 שחורים מאפריקה בדרך לא חוקית
אלא 120,000 (כמות כפולה!) של מסתננים לבנים היתה הרבה פחות זעקה ובכי
ונהי. הרבה הרבה פחות. אני לא חושב כך אני משוכנע לחלוטי חלוטין ואפילו
לחלוטי חלוטין טין טין טין.
מה גם הוא מהקבוצה השניה?
חוץ ממני וממך יש בכלל עוד מישהו פה שאוהב את המין הנשי (איך בכלל אפשר לאהוב את המין הגברי? אנחנו כל כך מכוערים ובהמים)

מיכי 10

Member
באמת מוזר.

מה גם הוא מהקבוצה השניה?
חוץ ממני וממך יש בכלל עוד מישהו פה שאוהב את המין הנשי (איך בכלל אפשר לאהוב את המין הגברי? אנחנו כל כך מכוערים ובהמים)
באמת מוזר.

ואני לא מבינה איך אפשר לאהוב את המין הנשי (למרות שהוא לא כל כך מכוער
).
ובכלל, לא כולכם מכוערים ובהמיים, חלילה.

Ccyclist

Well-known member
נראה לי שאינך מכיר את הקהילה.

אתה עוף מאוד נדיר. בד"כ מעל ל-80% מבני הקהילה הם נעים בין מעט שמאלה מהמרכז ועד לשמאל אולטרה רדיקאלי להחריד.

1 - הקטע עם הפוליטיקה הוא שבמקומות רבים בעולם זכויות אישיות אינן בהכרח עניינו של השמאל. כפי שאמרתי בנוגע למסחארה של מפא"י - דתיים - חופש דת לסוציאליסטים קל לוותר על זכויות הפרט כדי להשיג מטרה קולקטיבית כלשהי. נכון אמנם שבפוליטיקה של שנות ה80 וה90 זכויות הקהילה היו מזוהות עם השמאל, אך כמו שלכל ימין יש משקעי פאשיזם לאומיות ודת כך לכל שמאל יש משקעי קומוניזם קולקטיביזם וחוסר כבוד לרכושו ושאר זכויותיו של היחיד. באפריל השנה "נלבין" את מעמד האישות הבלייריסטי שלנו ל"נשואים" לא בזכות הניו-לייבור של בלייר שיצר מצב "שווה אך שונה", לא בזכות סחטנות קואליציונית של הליברל-דמוקרטים, אלא בזכות הגיון בריא ויוזמה של מנהיג המפלגה השמרנית.

ה"קהילה" אותה אתה מכיר מהמדיה היא בדרך כלל השכבה הסטודנטיאלית שעוסקת באקטיביזם בעת שהיא באוניברסיטה ואולי כמה עסקנים מקצועיים. השכבה הזו נוטה לשמאל באופן כללי ללא קשר לנטייה המינית.

2 - אין לי דבר וחצי דבר נגד המסתננים עצמם, הרצון לשפר את איכות חייהם הוא צורך אנושי בסיסי, אך הדרך העבריינית בה הם בחרו רעה להם ולסביבה אליה הגיעו בדרום תל-אביב. לטעמי הפתרון ההגיוני למוסלמים דוברי ערבית (הסודנים) הוא מקום ערבי עשיר המשווע לידים עובדות - נסיכויות המפרץ למשל, מה שלא יקרה עם חותמת יציאה ישראלית בדרכון. צריך להבין שלו היתה גישה ישירה מישראל לטורקיה הם היו ממשיכים לנתיב ההסתתנות מטורקיה ליוון ומשם למחוז חפצם, ושהבעיה האמיתית היא שבניגוד ליוון, איטליה וספרד המשמשות עבורם מדינות מעבר - ישראל היא מבוי סתום. אינני שונא אותם, בלונדון לא נמנעתי מיחסי ידידות או יותר מכך עם אנשים ממוצא אפריקני או אפרו-קריבי, אך תופעת ההסתננות לישראל היא קצה-קיצה של תופעה עולמית רחבה יותר וישראל לא יכולה להיות "ענף מזרחי" מקביל ל"ענף המערבי" של הגירה בלתי חוקית לכל היבשת האירופית.

3 - בדיון במקום אחר הוכחתי תוך הבאת דוגמאות של מקרים שהכרתי שישראל אוכפת את החוק ביד קשה נגד אנשים לבנים שאינם יהודים, אזרחי מדינות עולם ראשון, שרוצים לשהות בה או לעבוד בה בניגוד לויזה בה זכו בכניסתם החוקית למדינה. בכמה מהמקרים האלו ישראלים יהודים ירדו מהארץ בעקבות בני זוג כאלו אחרי כמה שנות מגורים משותפים והתמודדות עם הבירוקרטיה. לא נכון לומר שמדינת ישראל נוהגת ביד רכה באזרחי מדינות עשירות ומפותחת ממנה בגלל צבע עורם הבהיר.

down under

New member
בסעיף 3 לא דברתי על הממסד הישראלי

1 - הקטע עם הפוליטיקה הוא שבמקומות רבים בעולם זכויות אישיות אינן בהכרח עניינו של השמאל. כפי שאמרתי בנוגע למסחארה של מפא"י - דתיים - חופש דת לסוציאליסטים קל לוותר על זכויות הפרט כדי להשיג מטרה קולקטיבית כלשהי. נכון אמנם שבפוליטיקה של שנות ה80 וה90 זכויות הקהילה היו מזוהות עם השמאל, אך כמו שלכל ימין יש משקעי פאשיזם לאומיות ודת כך לכל שמאל יש משקעי קומוניזם קולקטיביזם וחוסר כבוד לרכושו ושאר זכויותיו של היחיד. באפריל השנה "נלבין" את מעמד האישות הבלייריסטי שלנו ל"נשואים" לא בזכות הניו-לייבור של בלייר שיצר מצב "שווה אך שונה", לא בזכות סחטנות קואליציונית של הליברל-דמוקרטים, אלא בזכות הגיון בריא ויוזמה של מנהיג המפלגה השמרנית.

ה"קהילה" אותה אתה מכיר מהמדיה היא בדרך כלל השכבה הסטודנטיאלית שעוסקת באקטיביזם בעת שהיא באוניברסיטה ואולי כמה עסקנים מקצועיים. השכבה הזו נוטה לשמאל באופן כללי ללא קשר לנטייה המינית.

2 - אין לי דבר וחצי דבר נגד המסתננים עצמם, הרצון לשפר את איכות חייהם הוא צורך אנושי בסיסי, אך הדרך העבריינית בה הם בחרו רעה להם ולסביבה אליה הגיעו בדרום תל-אביב. לטעמי הפתרון ההגיוני למוסלמים דוברי ערבית (הסודנים) הוא מקום ערבי עשיר המשווע לידים עובדות - נסיכויות המפרץ למשל, מה שלא יקרה עם חותמת יציאה ישראלית בדרכון. צריך להבין שלו היתה גישה ישירה מישראל לטורקיה הם היו ממשיכים לנתיב ההסתתנות מטורקיה ליוון ומשם למחוז חפצם, ושהבעיה האמיתית היא שבניגוד ליוון, איטליה וספרד המשמשות עבורם מדינות מעבר - ישראל היא מבוי סתום. אינני שונא אותם, בלונדון לא נמנעתי מיחסי ידידות או יותר מכך עם אנשים ממוצא אפריקני או אפרו-קריבי, אך תופעת ההסתננות לישראל היא קצה-קיצה של תופעה עולמית רחבה יותר וישראל לא יכולה להיות "ענף מזרחי" מקביל ל"ענף המערבי" של הגירה בלתי חוקית לכל היבשת האירופית.

3 - בדיון במקום אחר הוכחתי תוך הבאת דוגמאות של מקרים שהכרתי שישראל אוכפת את החוק ביד קשה נגד אנשים לבנים שאינם יהודים, אזרחי מדינות עולם ראשון, שרוצים לשהות בה או לעבוד בה בניגוד לויזה בה זכו בכניסתם החוקית למדינה. בכמה מהמקרים האלו ישראלים יהודים ירדו מהארץ בעקבות בני זוג כאלו אחרי כמה שנות מגורים משותפים והתמודדות עם הבירוקרטיה. לא נכון לומר שמדינת ישראל נוהגת ביד רכה באזרחי מדינות עשירות ומפותחת ממנה בגלל צבע עורם הבהיר.
אלא על הציבור, על דעת הקהל, על חלק מהעיתונאים (מהמרכז וימינה) ועל בכלל
היחס הכללי. לאו דוקא של פקיד ההגירה במשרד הפנים.

אם היתה מדינת עולם שלישי לבנה, נניח אלבניה שהיא אמנם באירופה אבל
דה פקטו היא עולם שלישי (עד לא מזמן דיקטטורה, עוני מחפיר, תוחלת חיים
נמוכה משמעותית משכנותיה, הדת השלטת היא לא נצרות/יהדות אלא איסלם ועוד
כל מני מאפיינים מדידים מבחינה אובייקטיבית)
שממנה היו מגיעים מלא מסתננים, ונניח אלבניה היתה מדינה שממש מסוכן לחיות
בה (נניח יותר גרוע מסודן או אריתריאה) הרי שלא, דעת הקהל לא היתה כזה אנטי
אליהם כמו שהיא כן אנטי ונוראית כלפי המסתננים השחורים.
מהסיבה הפשוטה שאדם שחור בולט במיידית בשטח ואדם לבן במדינה די לבנה
כמו ישראל, איננו כה בולט.

Ccyclist

Well-known member
הציבור הישראלי לא זועק אך די מתחקר.

אלא על הציבור, על דעת הקהל, על חלק מהעיתונאים (מהמרכז וימינה) ועל בכלל
היחס הכללי. לאו דוקא של פקיד ההגירה במשרד הפנים.

אם היתה מדינת עולם שלישי לבנה, נניח אלבניה שהיא אמנם באירופה אבל
דה פקטו היא עולם שלישי (עד לא מזמן דיקטטורה, עוני מחפיר, תוחלת חיים
נמוכה משמעותית משכנותיה, הדת השלטת היא לא נצרות/יהדות אלא איסלם ועוד
כל מני מאפיינים מדידים מבחינה אובייקטיבית)
שממנה היו מגיעים מלא מסתננים, ונניח אלבניה היתה מדינה שממש מסוכן לחיות
בה (נניח יותר גרוע מסודן או אריתריאה) הרי שלא, דעת הקהל לא היתה כזה אנטי
אליהם כמו שהיא כן אנטי ונוראית כלפי המסתננים השחורים.
מהסיבה הפשוטה שאדם שחור בולט במיידית בשטח ואדם לבן במדינה די לבנה
כמו ישראל, איננו כה בולט.
הזוג שתיארתי (משני המינים, אך מדתות שונות, ובשלב של 3-4 שנות מגורים משותפים שבהן עדיין לא נהוג להתחתן בישראל או במערב, מטעמי פרטיות אטשטש את מינם) היה במצב בו הישראלי/ת תמיד נשאל/ה "האם X יהודי/ה ?" ובשלב מסויים זה ממש נמאס. כמובן שגם אני הייתי סקרן לדעת אם בן אדם ממדינה מערבית מפותחת בא לארץ בעקבות האהבה או שמדובר באדם שיכול לעלות מכוח חוק השבות ללא קשר לזוגיות הזו, אך הייתי חכם מספיק שלא לשאול כי ידעתי שלשאול זה להראות שיפוטי, והנחתי שבשלב מסויים זה יעלה מיוזמתם.

ולגבי "אלבניה" - בעבר היו בישראל פועלים זרים מרומניה, אותה רומניה שהתקשורת הבריטית הקימה זעקה כשסוף-סוף הוסרו הגבלות ההגירה ממנה לשאר מדינות האיחוד. זה כבר קרה (עם עובדים זרים חוקיים) וללא בעיות מיוחדות.

down under

New member
נו, והציבור לא התקומם נגד הרומנים

הזוג שתיארתי (משני המינים, אך מדתות שונות, ובשלב של 3-4 שנות מגורים משותפים שבהן עדיין לא נהוג להתחתן בישראל או במערב, מטעמי פרטיות אטשטש את מינם) היה במצב בו הישראלי/ת תמיד נשאל/ה "האם X יהודי/ה ?" ובשלב מסויים זה ממש נמאס. כמובן שגם אני הייתי סקרן לדעת אם בן אדם ממדינה מערבית מפותחת בא לארץ בעקבות האהבה או שמדובר באדם שיכול לעלות מכוח חוק השבות ללא קשר לזוגיות הזו, אך הייתי חכם מספיק שלא לשאול כי ידעתי שלשאול זה להראות שיפוטי, והנחתי שבשלב מסויים זה יעלה מיוזמתם.

ולגבי "אלבניה" - בעבר היו בישראל פועלים זרים מרומניה, אותה רומניה שהתקשורת הבריטית הקימה זעקה כשסוף-סוף הוסרו הגבלות ההגירה ממנה לשאר מדינות האיחוד. זה כבר קרה (עם עובדים זרים חוקיים) וללא בעיות מיוחדות.
נו, והציבור לא התקומם נגד הרומנים
כפי שחלקו הגדול כן מתקומם נגד השחורים מאפריקה.

down under

New member
וזה אשכרה חושף את הצביעות והגזענות

הבזויה לאללה של הבריטים על כך שחלילה יגיעו הרומנים הללו (שבבדיחות
הדעת אני עוד זוכר בתור ילד שקראו להם, לרומנים, עדות המזרח של האשכנזים)
יבואו בשעריהם של הלבנבנים הבריטים.

בעעעעע.

alantan

New member
ההתנגדות היא כלכלית נטו

הבזויה לאללה של הבריטים על כך שחלילה יגיעו הרומנים הללו (שבבדיחות
הדעת אני עוד זוכר בתור ילד שקראו להם, לרומנים, עדות המזרח של האשכנזים)
יבואו בשעריהם של הלבנבנים הבריטים.

בעעעעע.
ההתנגדות היא כלכלית נטו
מי שחושש שיקחו ממנו את משרתו (מעמד הפועלים, הצווארון הכחול ועובדים בלתי משכילים בענפי שירותים) הוא זה שזועק כנגד הגירה מרומניה. מעמד הביניים בעיקרו שמח שיש פועלים, מנקים ומטפלים זולים...

down under

New member
ההתנגדות היא כלכלית נטו

ההתנגדות היא כלכלית נטו
מי שחושש שיקחו ממנו את משרתו (מעמד הפועלים, הצווארון הכחול ועובדים בלתי משכילים בענפי שירותים) הוא זה שזועק כנגד הגירה מרומניה. מעמד הביניים בעיקרו שמח שיש פועלים, מנקים ומטפלים זולים...
ההתנגדות היא כלכלית נטו
בדיוק כפי שאני גם האח של ירדנה ארזי וגם הבן דוד של המלכה ביאטרי(ק)ס, לשעבר
מלכת הולנד.

מאכט מיר א-טויבע.

alantan

New member
עובדה שההתנגדות היא רק אצל מעמדות מסויימים...

ההתנגדות היא כלכלית נטו
בדיוק כפי שאני גם האח של ירדנה ארזי וגם הבן דוד של המלכה ביאטרי(ק)ס, לשעבר
מלכת הולנד.

מאכט מיר א-טויבע.
כמו שהם מתנגדים למהגרים מכל מקום.

Ccyclist

Well-known member
הצ'יקי גרלז הן כוכבניות רומניות בבריטניה.

כמו שהם מתנגדים למהגרים מכל מקום.
הצ'יקי גרלז הן כוכבניות רומניות בבריטניה.

הציבור הבריטי די אימץ לליבו תאומות זהות מרומניה שאימן אירגנה להם איזה שיר מגוכח לכוכב נולד עשו מזה קריירה, ואחת מהן אפילו יצאה עם הנקטל הפוליטי הבכיר ביותר של בחירות 2010 - הפוליטיקאי הליברל-דמוקרטי למביט אופיק - שלולא הפסיד את כסאו בפרלמנט וודאי היה מתמנה לשר בקואליציה הנוכחית.

http://www.youtube.com/watch?v=8xoPm4-lXGQ

כמו כן - מייקל האווארד, שהיה ראש המפלגה השמרנית באמצע העשור האחרון הוא יהודי ממוצא רומני.

ההתנגדות של הציבור הבריטי היא למה שקרה עם הפולנים (והצ'כים) - ב2005 ממשלת הניו-לייבור התירה כניסה בלתי מוגבלת של אזרחים ממדינות מזרח אירופה שהצטרפו לאיחוד. הסיבה לכך היתה הערכה תמוהה ומצוצה מהאצבע כאילו יגיעו לבריטניה 50,000 איש. משום ששאר הכלכלות הגדולות באירופה (גרמניה, צרפת) ניצלו את זכותן להטיל הגבלות (מה שחוקי במשך שתי השנים הראשונות להצטרפות מדינה חדשה לאיחוד, ויושם גם נגד ספרד ופורטוגל כשהצטרפו) בריטניה היתה הכלכלה הגדולה היחידה שהיתה פתוחה בפניה ההגירה הפנים-אירופאית ובאו 2,000,000 איש. המפסידים הגדולים ביותר היו השיפוצניקים האירים, ובגדול אין לאיש תלונות על הפולנים עצמם אלא על הכמות ואי ההתמודדות של הממשלה עם הגידול באוכלוסייה. כמו כן - יש לציין שבניגוד להגירות אחרות שהתרכזו בערים, המהגרים מפולין עברו לגם כפר והגיעו לכל מקום.

במילות המערכון: "דוז'ה קאפוצ'ינו! "

http://www.youtube.com/watch?v=tZJhLscD6i8

droriko

New member
לגבי 3

לגבי 3
אני חושב שההיגיון מאחורי האיסור די ברור. אם ניתן ליונתן להתחתן עם אינגה אז נצתרך גם לתת לפאטמה מטייבה להתחתן עם אחמד משכם. שהרי גם היא ישראלית. וברגע שאתה מיישם את זה בפועל אתה בעצם מכניס את זכות השיבה מהדלת האחורית.
אני לא יודע אם אתה יודע אבל כבר היום יש 100 אלף בקשות של ערבים לאיחוד משפחות,וזה כשיש חוסר ודאות אם הבקשות יצליחו,מה יקרה אם לא תהייה חוסר ודאות? מיליונים יכנסו לך למדינה. מי לעזזל ירצה לחיות בלבנון אם החמולה שלו יכולה להשיג לו שי-דוך בתוך ישראל?

Ccyclist

Well-known member
אין הגיון, וזה גם מנוגד להתחייבות המדינה.

לגבי 3
אני חושב שההיגיון מאחורי האיסור די ברור. אם ניתן ליונתן להתחתן עם אינגה אז נצתרך גם לתת לפאטמה מטייבה להתחתן עם אחמד משכם. שהרי גם היא ישראלית. וברגע שאתה מיישם את זה בפועל אתה בעצם מכניס את זכות השיבה מהדלת האחורית.
אני לא יודע אם אתה יודע אבל כבר היום יש 100 אלף בקשות של ערבים לאיחוד משפחות,וזה כשיש חוסר ודאות אם הבקשות יצליחו,מה יקרה אם לא תהייה חוסר ודאות? מיליונים יכנסו לך למדינה. מי לעזזל ירצה לחיות בלבנון אם החמולה שלו יכולה להשיג לו שי-דוך בתוך ישראל?
אין הגיון, וזה גם מנוגד להתחייבות המדינה.

ב1949 מדינת ישראל חתמה על אמנת זכויות האדם האוניברסאלית המבטיחה בין השאר כי:

" סעיף טז
(1) כל איש ואישה שהגיעו לפרקם רשאים לבוא בברית הנישואין ולהקים משפחה, ללא כל הגבלה מטעמי גזע, אזרחות או דת. הם זכאים לזכויות שוות במעשה הנישואין בתקופת הנישואין ובשעת ביטולם. "

כלומר - המצב בו יונתן ואינגה לא יכולים להתחתן בארץ מנוגד להחייבויותיה הבינ"ל של מדינת ישראל, ועומד בניגוד לחוק הבינ"ל.

לעומת זאת זוג מוסלמי מהשטחים וישראל יכולים תמיד להנשא בבתי הדין השרעיים בישראל ולכן אין למניעת הנישואין הבין-דתיים הבלתי חוקית תרומה כלשהי במניעת "שיבה זוחלת".

מה שכן - לפי החוק במדינות אירופאיות נאורות רבות נישואין לאזרח אינם מקנים אזרחות אוטומטית או אפילו זכות לתושבות.

droriko

New member
אני חושב שהחיבור "הטבעי" בין הקהילה לשמאל

נוצר מזה שמפלגות כמו מר"צ תמיד נשאו את דגל זכויות הלהט"ב, בזמן שבליכוד פוליטיקאים פחדו לדבר כדי לא להסתבך עם שומרי המסורת, והעבודה סתם היו אחוסלים שמרנים. מה שכן בשנים האחרונות יש התעוררות במפלגות האלה ביחס לקהילה. בליכוד יש תא גאווה, ופוליטיקאים מהמיינסטרים כמו לימור לבנת,גדעון סער,מירי רגב(כן כן) ואופיר אקוניס הפכו לידידים של הקהילה ופועלים למענה. אפילו בין פייגלין לקהילה נוצרה התקרבות.

אותה מירי רגב שאמרה לא מזמן שלא הייתה רוצה

נוצר מזה שמפלגות כמו מר"צ תמיד נשאו את דגל זכויות הלהט"ב, בזמן שבליכוד פוליטיקאים פחדו לדבר כדי לא להסתבך עם שומרי המסורת, והעבודה סתם היו אחוסלים שמרנים. מה שכן בשנים האחרונות יש התעוררות במפלגות האלה ביחס לקהילה. בליכוד יש תא גאווה, ופוליטיקאים מהמיינסטרים כמו לימור לבנת,גדעון סער,מירי רגב(כן כן) ואופיר אקוניס הפכו לידידים של הקהילה ופועלים למענה. אפילו בין פייגלין לקהילה נוצרה התקרבות.
שילדיה יהיו לסביות או הומוסקסואלים?

droriko

New member
אתה מוציא את זה מההקשר

שילדיה יהיו לסביות או הומוסקסואלים?
אתה מוציא את זה מההקשר
היא אמרה שהיא היתה מעדיפה שהילד שלה יהיה סטרייט,אבל אם הוא היה הומו היא היתה מקבלת אותו באהבה. והיא עזרה לקדם חוקים לקהילה אבל איך זה שהפכתי לכל כך בקיא בתחום? כנראה שריבוי ההומואים פה משפיע גם עלי.

kobiz99

New member
באותו זמן שכאן עסוקים ב60000 מסתננים אפריקנים

הבעיה עם המסתננים היא שאינם מכבדים את הגבול

המסתננים ממצריים הם חלק מתופעה רחבה יותר של הצבעה ברגליים עבור שלטון אירופאי, והאנשים האלו לא יבחלו באף אמצעי כדי להגיע למחוז חפצם - עובדה שבתחילת המאה ה21 הם הקימו מחנה פליטים על אדמת הרפובליקה הצרפתית בכפר הצרפתי סאנגאט Sangatte בסמוך למנהרת היורוסטאר. http://en.wikipedia.org/wiki/Sangatte#Refugee_camp

מבחינה חוקית הם היו צריכים לבקש מקלט במדינה האירופית הבטוחה הראשונה (והם נכנסו לאיחוד דרך ספרד או איטליה), אך הם המשיכו גם דרך המדינה הבטוחה השניה (צרפת) והקימו מחנה פליטים כי יעדם היה במדינה שלישית (בריטניה).

והמבין יבין מדוע לא פנו לנציבות ה UNHCR בקהיר - שלה יש משרדים עם דגל, וכן קבוצות עבודה בריכוזי פליטים במצריים, אלא למבריחים הבדואים.
יש למעלה מ 130000 מהגרים בלתי חוקיים לבנים מאירופה שנמצאים כאן בדיוק לאותה המטרה ועליהם איננו שומעים כלל שמטפלים בבעיה.
מה שאומר בבירור שהצבע הוא הקובע

down under

New member
אתה רק מחזק את טענתי

יש למעלה מ 130000 מהגרים בלתי חוקיים לבנים מאירופה שנמצאים כאן בדיוק לאותה המטרה ועליהם איננו שומעים כלל שמטפלים בבעיה.
מה שאומר בבירור שהצבע הוא הקובע
אתה רק מחזק את טענתי
אגב, מנין המידע הזה שלך שיש מעל ל-100,000 מהגרים בלתי חוקיים מאירופה?

kobiz99

New member
לפני שבוע נמסר נתון זה בדיון משודר מהכנסת

אתה רק מחזק את טענתי
אגב, מנין המידע הזה שלך שיש מעל ל-100,000 מהגרים בלתי חוקיים מאירופה?
לפני שבוע נמסר נתון זה בדיון משודר מהכנסת

droriko

New member
מסכים עם הכל חוץ מהסיפא

גזענות היא המצאה של השמאל הקיצוני
על מנת להשתיק או להגחיך או להוציא אל מחוץ לגבולות הלגיטימציה את טיעוניו
של הימין.
הכוונה בכאילו גזענות, שכן זה לא גזענות, ביחס של היהודי הנפוץ/ממוצע/שכיח כלפי
הערבי/פלשתינאי הנפוץ/ממוצע/שכיח.

לא ולא, זה לא גזענות זה עניין של מאבק לאומי או לעתים מאבק דתי.

גזענות היתה אם המתנחלים לא היו מסכימים שאנשים כהי עור, נניח עולים מאתיופיה,
ישבו לידם באותו ספסל, כפי שהיה בעבר בדרום אפריקה ובמדינות דרום ארה"ב.

גזענות היא אפליה על רקע מגדרי או גזעי או צבע עור ואין לה ולא כלום עם הסכסוך
הישראלי - ערבי או הישראלי - פלשתינאי.

לא אומר שאין גזענות בארץ, יש ודי הרבה, בדיוק כמו בכל מדינה בעולם.
נניח השנאה למסתננים היא בעיקר בשל צבע עורם, הרי אין כזה אנטי לפועלים
הזרים הסינים, תאילנדים, פיליפינים ורומנים (עוד יש עובדים זרים מרומניה בארץ?).
מסכים עם הכל חוץ מהסיפא
אתה לא באמת יכול להשוות את כמות הפשע שהביאו התאילנדים וההודים לכמות הפשע שהביאו המסתננים. אדם גזען הוא אדם ששונא את כל מי ששונא ממנו,בדרגות כאלה ואחרות.

מצב
הנושא נעול.
למעלה