פלטפוס

אמארונה

New member
פלטפוס

אז מסתבר שלבני, בן שנה ו-8 חודשים, יש פלטפוס. עדיין לא היינו אצל אורטופד לילדים, אבל רופאת הילדים שאיבחנה את הפלטפוס המליצה לנו לאפשר לבני להתהלך יחף כמה שיותר ולקנות לו נעליים לא שטוחות בחלקן הפנימי, אלא כאלה שיש להן הגבהה שתומכת בקשת של כף הרגל. חיפשנו כאלה נעליים בחנויות ספורט ובחנות של נעלי ילדים ולא מצאנו. הכל היה שטוח בחלקו הפנימי. האם פתרון של מדרסים מיוחדים בתוך הנעל הוא עדיף? האם עדיף באמת ללכת יחף? אשמח גם לשמוע כל תובנה בנושא פלטפוס אצל ילדים והאם לרפואה המשלימה יש פתרונות לעניין.

freearth10

New member
הליכה יחפה

ועוד על אמא אדמה - היא רק ברוכה. כילדה גם לי היה פלטפוס והורי נלחמו איתי שנים עם המדרסים המשונים. היום אין זכר לפלטפוס, אבל לדעתי מה שעשה את השוני היו שיעורי הבלט ולא המדרסים, למרות שילד רך בשנים - הרגל שלו יכולה להתעצב בקלות יתר על ידי מדרס חיצוני. היום אני יודעת שצדקתי כשלא רציתי את המדרסים, כי למי שיש פלטפוס דורך על כל כף הרגל ונותן ביטוי לכל האברים המיוצגים בכף הרגל וכנראה שהיה לי צורך לדרוך דווקא על האיברים שנמצאים שם במעלה הקשת. ובכלל מי אמר שיש רק צורת רגל אחת? יש אנשים עם רגלים רחבות, יש כאלה עם רגליים צרות, יש כאלה עם קשת רחבה מאוד ויש כאלה עם קשת קטנה מאוד, יש כאלה עם רווחים גדולים בין האצבעות ויש כאלה שכל האצבעות ברגליהם צמודות וכו'. הפלטפוס היא רק הדרך שלנו לצעוד בחיים. לדעתי: אל תשני אותה מכנית. פעילות גופנית בעיקר באיזור הרגליים,הליכה ללא מדרס וללא סנדל, על החול עם כל מה שיש בו, כמו שאבות אבותינו צעדו - זו הדרך הנכונה - לדעתי כמובן.

moonlight

New member
מסכימה עם מאיה

ואוהבת את ההסבר שלך לגבי סוגי כפות הרגליים. לא חושבת שצריך להתערב במקרה כזה. בני בכורי נולד עם פלטפוס וכשהתיעצנו עם אורטופד הוא סיפר לנו שבתו, שלה יש פלטפוס, הולכת עם מדרסים בגלל שאמא שלה לחצה, אבל הוא לא ממליץ. מה שהוא כן המליץ: ללכת על קצות האצבעות ולקפוץ על חבל. (אולי זה מסביר את המקרה של מאיה שלקחה שיעורי בלט). הילד לא הלך על קצות האצבעות ולא קפץ על חבל אבל הלך יחף. רוב הזמן. הוא שירת בצבא כקצין חי"ר ולא שמעתי תלונות על כאבים. גם לבתו יש פלטפוס ולשמחתי הם פשוט מניחים לה ולא מציקים עם מדרסים. אגב מדרסים, לפני שנים התפתיתי לבדוק את מצב כפות הרגליים שלי וקיבלתי מדרסים שגרמו לי רק צרות. צמח לי דורבן מציק בכף הרגל, שנעלם כחודשיים אחרי שזרקתי את המדרסים.

למעלה