פלטה לשבת להביא במכולה?

פלטה לשבת להביא במכולה?../images/Emo53.gif

יש לי שאלה למי שגרים באזור עמק הסיליקון, ניתן להשיג באזור פלטות לשבת, או שעדיף להביא איתנו במכולה? ההעדפה שלנו היא שאם ניתן להשיג אז נעדיף לקנות (בגלל המתח ובגלל שאנחנו לא לוקחים איתנו מכולה מלאה)

shalhevet2

New member
לא צריך

אין פה פלטה כמו בארץ אבל יש בוולמארט טרגט וכו' פלטה עם אפשרות לכוון את הטמפרטרה ואנחנו פשוט שמים על טמפרטורה נמוכה. זה אפילו יותר נוח מזו של הארץ עם הטמפרטורה הקבועה כי אם אני מכינה צ'ולנט, אני מגבירה את הטמפרטורה או משתמשת בטמפ' נמוכה אם אני צריכה רק לחמם דברים יבשים. לדוגמא: http://www.target.com/gp/detail.html/ref=br_1_1/602-3097714-7469416?ie=UTF8&frombrowse=1&asin=B0006B3V68 וגם מיחם אין ממש כמו בארץ אבל יש מן משהו להכין קפה שמתאים לשמש כמיחם: http://www.target.com/gp/detail.html/ref=br_1_3/602-3097714-7469416?ie=UTF8&frombrowse=1&asin=B00008IHA1

תודה רבה../images/Emo13.gif

תודה רבה.עזרת לי מאד. את יודעת אולי מה עושים עם שעוני שבת? אנחנו לא מתכוונים להביא, אבל איפה אפשר להשיג? בכל מקרה תודה

shalhevet2

New member
גם בלי בעיה

טיימרים. יש גם בטרגט וולמרט. רק שימו לב- יש טיימרים על בסיס יומי (24 שעות כמו בארץ) ויש על בסיס שבועי. אנחנו לא שמנו לב (רגילים רק שיש יומי). בשבת הראשונה זה עשה צרות... כיוון שרוב התאורה מתבססת על מנורות עומדות (שמחוברות לקיר) אין בעיה לשים עליהם שעון שבת. לנו יש בעיה עם המזגן ואנחנו שוקלים ברצינות לשלם למישהו שידליק לנו אותו בבוקר כי בלילה הקור בלתי נסבל.

תודה רבה

תודה רבה עזרת לי מאד. בעניין המזגן, בכלל לא חשבתי שיכולה להיות בעיה. קר לי רק מלחשוב על הלילה... מקוה שתסתדרו עם זה

doronf65

New member
לשלם??

כמו שאני מכיר את ארה"ב, ודווקא בקונטרסט לחומרנות, אנשים מאוד אוהבים לעזור, ומאוד מכבדים אמונות ורגישויות של אחרים. עזרה על רקע כזה נחשבת ל- novelty... כל השכנים שלי היו מוכנים לעזור ולקפוץ אלי בשבת בבוקר על מנת ללחוץ על כפתור. הילד שלהם, שמגיע לשחק עם הבן שלי ישמח לעלות על כיסא וללחוץ על כפתור... נראה לי שכך ניתן לפתור את הבעיה בקלות. לא שאני צריך את זה, אנחנו לא שומרים שבת. דבר נוסף, הייתי מתייעץ עם חשמלאי. יש פתרונות טכניים לכל דבר. אגב, מה עם חיבור מחמם נייד לשעון חשמל? דורון

d a p h n a

New member
לא יודעת...

היו כאן כבר קטעים מוזרים. למשל עמדתי בתור לקניית כרטיסים בתחנת הרכבת, וניגש אליי בחור שהיה עם חבורת אנשים שעמדו לאחר את הרכבת, ואמר לי "אני אתן לך 20 דולר אם תתני לעבור לפנייך בתור". אמרתי לו שבאמת אין שום בעיה ומאחר והוא ממהר הוא מוזמן לעקוף אותי גם ללא תשלום. הוא ממש היה בהלם מנדיבות ליבי האדירה.
אחר כך, אגב, התברר שגם אני צריכה כרטיסים לאותה הרכבת, ולמזל כולנו הרכבת התעכבה - כי שאר הרכבות לאותו היום בוטלו בגלל מזג אוויר בעייתי או משהו.

iris mom of two

New member
מצד שני

כמה פעמים קרה לי שהייתי רק עם דבר אחד בסופר ונתנו לי לעבור קודם. והכי לא ישראלי שיש: שני אנשים מגיעים לתור ביחד ואז הויכוח הבא: אתה הייתי פה קודם.. לא, אתה הייתת לא, לא ,לא ראיתי אותך, כנס לפני. ההזוי: לא רק צפיתי ויכוחים שכאלו, השתתפםתי בהם

doronf65

New member
נכון מאוד

ותאמיני לי, שלמדתי שזו הרגשה טובה הרבה יותר לתת למישהו את התור. למדתי את זה ואני מיישם. אני אוהב לתת את התור לאנשים. בארץ? בארץ זה מאבק הישרדות מי יהיה ראשון בתור. המוותר - חלש. התוקפן: "לא פראייר". דורון

d a p h n a

New member
תשמע...

אני גם בארץ תמיד נתתי תור לאנשים, אלא אם ממש מיהרתי והיה לי דחוף להיות ראשונה. אף פעם לא הבנתי למה אנשים חושבים שאם הם יחכו עוד דקה שתיים יקרה אסון. יש עוד רבים בארץ כמוני, כפי שנוכחנו כמה פעמים בביקור שבדיוק חזרנו ממנו. כנראה שכרגיל המסקנה היא שבארה"ב כמו בישראל יש אנשים מכל הסוגים.

iris mom of two

New member
כמוני כמוך

ומזדהה המון עם מה שכתבת. לא רק זה, בארץ האיש הנחמד שנתן לי לעבור אותו בתור אח"כ החזיר לי את התרופה שאמא שלי השאירה על המסילה (ספור ארוך) ונכנסה למשלוח שלו. והיה לו בכלל סיפור למצוא אותנו. פה הוא לא היה מוצא אותנו אלא היה צריך לשלוח את התרופה בחזרה לבית המרקחת ובית המרקחת היה מתקשר איתנו (או שלא
)

ilanvag

New member
../images/Emo45.gif כמוני כמוך, ומזדהה מאוד עם מה שכתבת

BigMatilda

New member
רק היום חשבנו על זה...

כשהיינו באירוע ה"אכול גלידה כפי יכולתך", והיה שם שקט מדהים למרות שבאו קבוצות לא קטנות של ילדים, והיה נקי, ולא דחפו ולא צעקו. ההשוואה עם הסרט של הדחיפות בחלוקת הקרטיבים באירוע יום העצמאות בתל-אביב היתה פשוט כואבת...

shalhevet2

New member
כן. פתרון חד פעמי סבבה

אבל אם אני צריכה פתרון על בסיס שבועי כולל חגים, אוי לי אם אני אסתמך על "טוב ליבם" של השכנים שלי. כרגע אנחנו מהווים אטרקציה לשכנים גם בגלל המזוזה, הכיפה של בעלי ובעיקר כי יש חברים חדשים לשכנע לבוא לצ'רצ' ביום ראשון הרוב: קיבלנו הזמנות לכל כנסיה באזור...

BigMatilda

New member
בארץ היה לנו טיימר למזגן...

בטוח אפשר לסדר משהו גם פה. אולי שווה להתייעץ עם טכנאים

למעלה