פלאש חיצוני לקנון 610

eleshem

New member
פלאש חיצוני לקנון 610

שלום לכם, האם כדאי לי להשקיע ולקנות פלאש חיצוני למצלמה שלי (קנון 610) ? מחיר הפלאש שראיתי הוא 870 ש"ח. האם יש יותר זולים שמתאימים למצלמה הזאת? האם יש יותר טובים? למישהו יש נסיון עם פלאש חיצוני והמצלמה הזאת? האם זה נכון שהמצלמה לא שולטת בפלאש אלא שהוא מבזיק כאשר הוא רואה שהפלאש המובנה מבזיק?

נראה לי יקר (במחיר הזה ניתן

לרכוש שני פלאשים+עיניות רדיו אלחוטיות). א ב ל יש כל כך הרבה סוגים. אולי מדובר בסוג מיוחד, כזה שגם עובד בתיאום עם המצלמה,פרט לסינכרון. צריך תמונה\פרטים נוספים\קישור.

eleshem

New member
קישורים ושאלה.

השאלה היא איך גורמים לפלאש לעבוד בתיאום עם המצלמה שלי? איך אני משיג את היכולת הזו של להפנות פלאש חיצוני אל הקיר בזמן צילום כדי להשיג אור רך יותר מאשר הפלאש המובנה? (כמו שמוסבר בספר) הקישורים: http://www.bsdphoto.co.il/productspec.asp?id=1124

זהו פלאש פשוט ביותר-ללא אפשרות כזו

כי הראש קבוע במקומו.יקר בגלל שרשום עליו 'קנון'? לא קונה את זה. הנה פתרון לא יקר: Flash Slave Trigger with Hot Shoe and Sync Socket זהו ההתקן (כמו בתמונה המצורפת).קיים בוריאציות שונות. בכולן:יש אפשרות לחבר לחצובה,רחוקה מהמצלמה,עד 18 מטר,כך טוענים,או 5 אם בזוית - מתאים לחדרים גדולים בהחלט. לעינית הזו,יש נעל חמה,עליה מחברים פלאש חיצוני - כל פלאש ,גם ישן,ויויטר,מלוח יד שניה,יתאים (50-200 ש"ח גג). לפלאש לוודא שראשו ניתן להטיה ,ואם אפשר גם סיבוב (יותר אופציות). ו - זהו. קיימים גם התקנים דומים למה שהעלית,והפלאש עם ראש ניתן להטיה,ורגלית המתחברת למצלמה,או על חצובה,וכולל הפלאש יעלו חצי ממה שרשמת.כאן מוותרים על השם 'קנון' :) ליתר מוצרים צריך לחפש באגף פלאשים דיגיטליים,לא מיועדים Non Dedicated ,בחנויות המקוונות.

eleshem

New member
נראה בדיוק מה שרציתי :)

איפה אפשר לקנות את העינית הנ"ל? איך היא מתחברת למצלמה שלי? אני הרי רוצה שהפלאש המובנה לא יבזיק. אז איך העינית יודעת ? בעזרת חיבור USB?

זהו,שאפשר ללא הפלאש המובנה,אבל

לא בקנון A610.ניתן לחבר לעינית כבל סינכרון פשוט מסוג pc - אך חייב להיות כזה חיבור במצלמה. הוא קיים בכמה דגמים,גם קומפקטיות וגם רפלקס.לא בכולם.ומאפשר הפעלת פלאש מרחוק,אך 'חוטי'.לא חייבים את המובנה. העינית היא למובנה - הפלאש החיצוני יפעל על פי האות מן המובנה.את עוצמת המובנה ניתן להפחית למינימום-דרך התפריט,כך לא יורגש בתמונה. בA610 הפעלת החיצוני היא רק בעזרת הפלאש המובנה ובתיאום עימו. (*אם מדובר בצילום אנשים,יתכן פיקשוש של השניה,ועיניים ייעצמו,אז לצלם ברצף כמה צילומים ליתר ביטחון-את המובנה להעביר למצב פלאש מילוי,והבזק חלקי בלבד,ומונמך,כך הזמן בין צילום לצילום יהיה הקצר ביותר).

eleshem

New member
הבהרת מושגים, בבקשה

מה זה: "כבל סינכרון פשוט מסוג PC " ? איך נראה החיבור הזה במצלמה? מה אני עושה אם החיבור לא קיים? יש אפשרות אחרת? מההסבר שלך הבנתי שאני חייב להשתמש בפלאש במצב מוחלש. לגיטימי. אבל איך לחבר את הפלאש החיצוני?

eleshem

New member
אלחוטי איך? את יכולה קצת להרחיב?

איך הפלאש החיצוני יודע מתי להבזיק? יש לו חיישן לאור הפלאש המובנה? ואם זה אכן כך, אז ראיתי פלאש ב- B&H שאמור להתאים למצלמות דיגיטליות. האם אני צודק? אני יכול לקנות?

boren

New member
בשום אופן לא לקנות את הפלאש הזה

פלאש חיצוני צריך לכלול עוצמה נורמלית ואפשרות להקפצה, אחרת זה חסר טעם. הפלאש הזה של קאנון לא עונה על שתי ההגדרות - הוא חלש, והוא לא מאפשר הקפצה. לא ברור לי איך אפשר לבקש כל כך הרבה כסף על פלאש סלייב שהוא לא יותר מאלתור מצ'וקמק. אפשר גם בלי פלאש. עדיף שתקנה בכסף הזה מונופוד ותוכנה טובה להסרת רעש

eleshem

New member
אז איזה כן לקנות?

תודה על העצה, אני לא אקנה את הפלאש הזה. איזה פלאש כן כדאי לקנות? (כזה שיתאים למצלמת קנון 610)

boren

New member
לא לקנות פלאש למצלמה כזו

לקנות מונופוד ב-200 ש"ח וללמוד להשתמש בסנכרון איטי עם פיצוי חשיפה שלילי של 1.0- לפחות. וגם אז לנסות להמנע ככל האפשר משימוש בפלאש.

boren

New member
פלאש פנימי ישיר במקרים של אין ברירה

בוא נראה איזה אפשרויות עומדות לפנינו במקרה הזה: * הפלאש המקורי של קנון יקר, חלש וחסר אפשרות הקפצה. * פלאש חיצוני רגיל לא ניתן להרכיב ישירות כי אין ל-A610 תושבת מתאימה. * פלאש חיצוני מבוסס-סלייב שמותאם למצלמות דיגיטליות עם pre-flash ניתן למצוא עם עוצמה חצי-סבירה ואפשרות הקפצה (למשל ה-DF200 של וויויטר), אבל בד"כ אין לפלאשים כאלה חיישן Auto ולכן הם דורשים הרבה ניסוי וטעייה, רצוי בשילוב עם הבנה של ההיסטוגרמה. * פלאש חיצוני רגיל (למשל איזה SB-25 משומש) + סלייב רגיל סביר שלא יסתנכרן כמו שצריך עם המצלמה הזו, אבל אם כן אז הוא יכול להיות פתרון טוב, אבל מסורבל ולא מאוד זול. * שימוש באור קיים אפשרי, אבל עם ISO 400 הוא יכול להיות די בעייתי. אין ל-A610 מייצב או ISO גבוה יותר, ולכן היא בעייתית לצילום בחדר שלא מואר כמו שצריך. מסקנה: צריך להתפשר. הפשרה שהצעתי בהודעה הקודמת תספק תוצאות הרבה יותר טובות מאשר צילום רגיל עם פלאש ישיר, אבל כמובן שהיא רחוקה מלהיות אופטימלית. לא במקרה אני ממליץ תמיד לתת עדיפות למצלמות שמסוגלות להתמודד טוב יותר עם המצבים האלה. בין אם זה פלאש חיצוני, ISO גבוה ו/או מייצב, התוצאות של מצלמות שכוללות את הפיצ'רים האלה פשוט יותר טובות בתנאי תאורה בעייתים. עם מצלמות כמו ה-A610 נשאר להסתפק בפתרונות עוקפים.

eleshem

New member
פלאש חיצוני?

איך הפלאש החיצוני יודע מתי להבזיק? יש לו חיישן שמרגיש את הפלאש המובנה של המצלמה?

eleshem

New member
תודה רבה על התשובה הטובה.

תןדה רבה לך. סוף סוף קיבלתי תשובה מתאימה לשאלה שלי וקישור להסבר נוסף שסידר לי כמעט את כל השאלות. אולי אתה יודע איפה מוכרים בארץ סלייב-פלאש כזה?

למעלה