פלאשים ואני

orinu

New member
פלאשים ואני

נו, אז יצא לי שם של עוכר פלאשים וקיבלתי כמה מסרים בענין אז רק כדי להרגיע, גם אני משתמש בפלאש של קנון (380) אבל משתדל לרכך את רוע הגזרה עם דפיוזר ופיצוי חשיפה של 1 סטופ אנדר התמונה צולמה בדיוק בקונפיגורציה הנ"ל

philipk

New member
תמונה יפה...

ריח הדגים המיובשים עבר את המסך
ואני מסכים איתך לחלוטין לגבי הפלאשים, ומנסה מלהימנע משימוש בהם. אך לא תמיד יש בירה, וראיתי גם תמונות שבהם פלאש תרם לאפקט מדהים. אצלי יש 2 נקודות בשימוש בפלאש ההם בגדר "יהרג ובל יעבור" לא משתמש בפלאש המובנה במצלמה. ולא משתמש בפלאש ישיר. במיקרים אלה אני מעדיף לוותר על הצילום באותו רגע מאשר לדרום לעצמי עוגמת נפש ברגע שאני רואה אותם מודפסים או על מסך.

Jeri

New member
יפה- תודה לדיפיוזר

במקרה האמור פיצוי של 1- תחנת צמצם מחוייב מציאות שכן הרקע הכהה מאחור "מבלבל" את מד האור. הבילבול עליו אני מדבר יגרום למבזק להעניק כמות גדולה מידי של אור מה שלמעשה עלול לשרוף את הפורטרט.. בספר "מיצוות עשה ואל תעשה בצילום" בפרק השימוש הנבון בפלש מודגש בפירוט רב העניין עליו אני מדבר. במקרה דנן פעלת נכון. חשיפת החסר ובמיוחד השימוש בדיפיוזר פועלים לטובת הנושא המצולם אם כי לטעמי הוא עדיין בהיר מידי. לדעתי סגירת חצי סטופ נוספת לא תזיק. גוט שאבס´ Jeri

orinu

New member
מסכים ב-100% לגבי התוצאה הסרוקה

התאמין לי שבשקופית זה נראה חצי סטופ פחות? השקופית צולמה בדיגיטלית מעל שולחן אור וכנראה שהוא מעט חזק מידי לגבי מדידת האור, אם מצלמים פורטרט ב-80-70 מ"מ מרבית הפרים מלא בנושא ולכן ה-TTL יודע מתי להפסיק את ההבזקה

תיקתקית

New member
אני ממש אוהבת פורטרטים

אז ח"ח - פורטרט לא נושך, על אף השימוש בפלאש. מה הקשר..? אז ככה: הפלאש ממש מדגיש פגמים, ולפעמים (אלא אם הכוונה מראש היא כזאת) זה ממש פוגם בתמונה. לפחות לדעתי. לכן זה כבר שימוש טוב אחד בפלאש, אנא הסבר איך עשית את זה.. חוץ מזה, המון חדות טובה: הרקע לעומת האיש, הסוודר השחור לעומת הפנים, והדגים שממסגרים יפה וגם לא מסנוורים יותר מדי כתוצאה מהחזרת הפלאש. אז יופי
תמונה טובה לדעתי. מצאתי עכשיו גם משהו שפחות אהבתי - הבוהק של הויטרינה מאחור שחוזר. דומיננטי מדי..

למעלה