פלאפון עם הרבה מקום אחסון - או Cloud?

The Walrus

New member
פלאפון עם הרבה מקום אחסון - או Cloud?

שלום לכולם,
אז הגיע זמני לקנות פלאפון חדש אחרי שהקודם שלי בשלבי גסיסה מתקדמים.
במקביל, הipod touch הישן שלי (64 ג'יגה, מהדור שלא מייצרים יותר) מת גם הוא.

האידיאל הוא מן הסתם להחליף את שניהם במכשיר אחד, שישמש גם כטלפון וגם כנגן מוזיקה.
הבעיה היא שאני מאזין מאוד כבד למוזיקה - בואו נגיד שה64 ג'יגה של האייפוד כבר מזמן לא סיפקו אותי, וכל הזמן נאלצתי לוותר ולתעדף בין אמנים מסויימים (מי אני יותר רוצה באייפוד, X או Y?).
ספריית המוזיקה שלי במלואה שוקלת 68 ג'יגה (האייפוד מאפשר רק 57 ג'יגה למוזיקה נטו) והיא גדלה כל הזמן.
לכן אני בעצם מוגבל למכשירים בעלי נפח גדול יחסית, או בעלי אפשרות הרחבה.

הבעיה היא שהרבה פלאפונים מעניינים (HTC, נקסוס וכו') לא מציעים אפשרות להגדיל את הזיכרון, ובכך בעצם לא כל כך רלוונטיים. כמו שאמרתי, 64 ג'יגה זה גם לא מספיק - בטח שלוקחים בחשבון הורדת אפליקציות וכו' (האייפוד שלי נקי כמעט לגמרי מאפליקציות).
בנוסף, אני משתמש יחסית כבד גם של גלישה בטלפון, אפליקציות וכו' וחשוב לי שהטלפון יזוז ויעבוד מהר.

בעצם זה משאיר אותי עם מעט מאוד אופציות, אבל רעיון אחד שחשבתי עליו הוא רעיון הCLOUD שיאחסן את המוזיקה במקום בטלפון.
בעצם הבעיה שלי בתרחיש הזה היא ההשלכות על חבילת הגלישה, כרגע יש לי 3 ג'יגה בחודש, שוב, אני מקשיב די הרבה למוזיקה... האם הנוסחה היא, שמיעת שיר מהCLOUD של 4 מגה = 4 מגה בחבילת הגלישה? האם זה יחס של אחד לאחד?
איזה שירותים כאלו יש שפעילים בארץ, מציעים הרבה מקום אחסון, במחירים סבירים או בחינם? הGOOGLE MUSIC נראה מעניין (20,000 שירים חינם) אבל הבנתי שהוא לא פעיל בארץ.

בקיצור, מה הייתם עושים במקומי? ללכת על גלקסי עם כרטיס זיכרון עצום? ללכת על CLOUD? איזה?

ודבר אחרון - בלי אייפונים, בבקשה! לא סובל את המוצרים האלו יותר ולא קונה שום דבר של אפל.
תודה :)

se7en77

New member
מצמצמים את סיפריית המוזיקה למה שבאמת שומעים

ולא לכל השירים שאי פעם חשבת שתשמע .

danik56

New member
גוגל מיוזיק

פעיל בהחלט למרות שגם 20000 שירים בסוף נגמרים וצריך להתתחיל
למחוק ולהחליף. זה שרות הקלאוד החביב עלי.
כדי להרשם צריך פעם אחת להתחבר דרך PROXY במחשב בבית עם IP אמריקאי ואחרי זה אין בעייה להשתמש בשרות דרך הסמארטפון באופן רגיל.

The Walrus

New member
וזה באמת עובד?

זה לא נכון שהשירות פעיל בישראל, הוא לא פעיל ואתה מוצא דרך לעקוף את זה.
השאלה שלי אם זה פתרון שאפשר להסתמך עליו? אני עומד לקבל החלטה על רכישה בשווי אלפי שקלים על סמך העניין הזה... ומה אם פתאום הפרוקסי לא עובד?

binon

New member
זה עובד

אני משתמש בשירות הזה.
השימוש בפרוקסי הוא חד פעמי, רק לצורך הרישום. מהרגע שאתה בפנים אין צורך בפרוקסי והגלישה רגילה.
בוא תעשה נסיון, בלי קשר למכשיר שאתה מתכוון לרכוש תנסה להירשם לגוגל מיוזיק ותראה אם זה בכלל מתאים לך. אם כן, אפשר להתקדם לכיוון הזה. אם לא, צריך לחפש פתרונות אחרים

danik56

New member
לא נכון ?

נתווכח על זה ? כל מי שאני מכיר שרוצה להשתמש בשרות בארץ
מצליח להשתמש בו. הפרוקסי דרוש רק לרישום פעם אחת בלבד.
תירשם לפני שאתה רוכש. זה לא קשור בכלל למכשיר אלא לחשבון הגוגל.
אני בכלל נרשמתי כאשר ביקרתי בארה"ב כך שלא עקפתי כלום.
אתה לא רוצה להרשם דרך פרוקסי? בקש מחבר שירשום אותך בארה"ב עם החשבון שלך.

voguemaster

New member
ואז מעלים מוסיקה, נכון ?

ומה לגבי תגי ID3 וכד' ? מה לגבי COVERים? אם יש לי בתוך הקובץ את כל הדברים כבר מסודרים זה גם יעלה או שהשירות בעצמו עושה את זה?
סתם לידע כללי, נגן המוסיקה שמגיע עם CM נקרא APOLLO והוא לא מכבד COVERים שהורדתי אלא מביא את כל הנתונים לבד...

binon

New member
אם יש לך חיבור ל wifi אין בעיה

גוגל מיוזיק תיתן לך מענה טוב.
כמו כן, אם אתה יודע שאתה יוצא מאיזור wifi אתה יכול להוריד מראש את האלבומים למכשיר לשמיעה אופליין
אם אתה בלי כיסוי wifi רוב הזמן החבילה שלך תיגמר מהר ואם אתה גולש הרבה אז בכלל.. ואז הייתי ממליץ לך ללכת על המכשיר עם נפח האיכסון הגדול ביותר שתוכל למצוא או לחילופין לחפש מכשיר שאפשר לחבר אליו כונן חיצוני ולשמוע משם מוזיקה.
ולגבי הגלקסי, אני לא יודע עד איזה נפח כרטיס הוא תומך.

The Walrus

New member
הבעיה היא שהרבה מוזיקה שאני מאזין לה

היא בעבודה או באוטו, שם אין WIFI...

binon

New member
מה אתה עושה היום?

אני מבין שהמוזיקה מאוכסנת על המכשיר ואתה משתמש בחבילת הגלישה לגלישה כבדה כפי שאתה מגדיר.
כמה ג'יגה גלישה אתה צורך היום ללא הזרמת מוזיקה?

binon

New member
סביר

אם יש לך חבילה של 3 ג'יגה זה משאיר לך בערך 500 שירים (לפי 4 מגה לשיר)
עכשיו תעשה חשבון כמה שירים יוצא לך לשמוע ביום כשאין לך חיבור ל wifi ותראה אם זה כדאי לך.
ההצעה שהציעו פה לפני לשים את המוזיקה על כמה כרטיסי זיכרון נשמעת דיי הגיונית וטובה

The Walrus

New member
אבל אני לא מבין איך זה פרקטי,

אפשר לשים כמה כרטיסי זיכרון באותו מכשיר?

אישית אני חושב שבכ"ז עדיף לך הפרדת כוחות לקנות נגן איכותי עם נפח גדול יותר ממה שהיה לך מקודם וטלפון טוב בנפרד ..

The Walrus

New member
חשבתי על זה גם,

החיסרון העיקרי הוא כלכלי אני מניח, לקנות 2 מכשירים (למרות שבעצם מכשיר אחד עם הרבה זיכרון זה גם יקר מאוד).
איזה נגני מוזיקה טובים יש היום במחירים סבירים?
יודעים מה, עזבו טובים, כל עוד יש בהם הרבה מקום והם יודעים לנגן מוזיקה...

gili667

Member
תקנה מכשיר שניתן להוסיף לו כרטיס זכרון

במקרה הכי גרוע תארגן את המוסיקה על מספר כרטיסי זכון - זה יהיהזול יותר מלשלם על צריכת המוזיקה מהענן

למעלה