פי"ה תזונה, דיאטות ובין לבין

פי"ה תזונה, דיאטות ובין לבין

האם ניתן להוריד % שומן ע"י דיאטת דלת שומן בלבד (ולא בשילוב ספורט?).
מכירות דיאטן באזור חולון, בת ים, ראשון לציון, ת"א שמתמחה בדיאטה כזו ולא יתן לי תפריט רגיל ומאוזן?
אני במשקל תקין (1.50, 51 ק"ג) אבל המשחבה על הקיץ עושה לי רע. באמת רע.

Deanna2688

New member
לא דיאטת דלת שומן.

אלא דיאטה דלת פחמימות..
(מבוססת ברובה על חלבונים רזים, ושומן בלתי רווי, כגון אבוקדו, זיתים, טחינה וכו'.)

אני באמת ממליצה להכניס אימונים אנאירוביים. אימוני התנגדות וכוח. הם ישפרו יציבה, ויקנו לך מראה חטוב ומוצק יותר..
בדיאטות אנו לא מאבדים רק מסת שומן, אלא גם מסת שריר, מה שמקנה מראה רופס יותר, עבודה על מסת השריר הקיימת, וטיפוחה תביא לתוצאה שאת רוצה :)

אחוז שומן יירד אם תעלי את מסת הגוף הרזה. הרי אחוז שומן הוא מספר יחסי בין מסת הגוף הרזה (שרירים, עצמות איברים) לבין השומן. :)
ככל שיש יותר שריר, ככה גם אחוז השומן יורד.

לדוגמא: אני נמצאת באותו אחוז שומן (21-22), כמו שהייתי ששקלתי 55. עכשיו אני שוקלת 62,
(בזכות אימוני התנגדות)
העליתי מסת שריר)
היות ששריר עולה עם מעט שומן, אז האחוז נשאר יחסית אותו דבר, למרות שהמשקל עלה.

:)
מקווה שעזרתי.

לא הייתי עושה את זה

שומן הוא לא האויב ולא תמיד הבעיה היא איתו.
ואמנם לא ראיתי את הגוף שלך, אבל מהנתונים היבשים נראה שדווקא ספורט הוא כן הפתרון להורדת ההיקפים, ולא התזונה...

למה דווקא דלת שומן?

yoyo10

New member

לפני שאת מורידה שומנים תוריכי סוכרים פשוטים לרוב זה מצמצם הקפים

s h i r i 1

New member
למה לא לעשות ספורט בעצם?

אם את במשקל תקין, אבל עדיין חוששת מהקיץ, נשמע שדווקא ספורט (שילוב של אירובי ועיצוב), הוא הפתרון שלך

אני לא אוהבת לעשות ספורט

וגם לא יכולה לעשות אירובי מטעמי בריאות.
חיטוב - כלומר לעבוד ישירות על השרירים זה פשוט לא כיף.
אני מעדיפה להתמיד בתפריט דל שומן.

s h i r i 1

New member
מה שמתאים לך

אבל קחי בחשבון שלא לעשות ספורט זה לא בריא וחבל, כי עושה רושם שמאוד חשוב לך לחיות בריא.

גם אני שנאתי חיטוב עד שגיליתי פילאטיס. יש הרבה אפשרויות, לא כל דבר זה 200 כפיפות בטן משעממות

שהיה בהצלחה עם הדיאטה

elena20

New member
אני בספק שתמצאי הרבה אנשים שממש

נהנים מספורט, הם באמת מעטים.
חוץ מזה שרבים מתבלבלים בין באמת אהבת ספורט לבין לאהוב את התוצאות של ספורט (בריאות/חיטוב/ירידה במשקל/עליה בשריר וכו').
אני גם לא מתה על ספורט, אבל מתה על ההרגשה של "אחרי".

Cafe Latte

New member
כנ"ל. אבל את גם תמצאי הרבה אנשים

שפשוט לא שווה להם ההרגשה של "אחרי", כי עבורה הם צריכים לעשות פעילות שהם ממש לא אוהבים במשך X דקות ארוכות.
את מכירה אותי, את יודעת שאני כמוך.
חברה טובה שלי, עכשיו כבר תקופה מסוימת, אחרי ניתוח, ובשבילה ספורט הוא אקוטי (חיטוב, חיזוק המערכת החיסונית, וכו' וכו') - ואין - זה פשוט לא הולך לה. לא מסוגלת להתמיד בזה, כי היא לא סובלת את זה.

קליספרה

New member
גם אני כמו החברה שלך

תודה לאל על האופנוען שממש גורר אותי באוזניים
ואצלי זה אקוטי - בעיקר סיבולת לב ריאה

BellA עלמה

New member
גם אני לא מאלה שאוהבים ספורט

אבל חייבת את זה מסיבה בריאותית . לפי מה שהראומתולוג שלי אמר לי שרק בגלל הפעילות הגופנית שאני עושה אני יכולה בלי טיפול תרופתי..
אני עושה פעם בשבוע פלאטיס , 1X בשבוע תאי צ'י + פעם בשבוע זומבה

זה בעצם ה"תרופה " שלי.

אני בטוחה שיש איזו שהיא פ"ג שאת יכול לעשות ואפילו אם לא תקפצי משמחה כל שבוע לפחות יהיה נסבל וחביב ..
חוג זומבה, ריקוד רו משהו

עזבי שטויות

דיאטן שמיאטן...אף אחד עוד לא המציא את הגלגל, פשוט (או לא כ"כ) להתחיל להזיז את התחת לכוון החדר כושר כל יום לפחות לשעה, להוריד לגמרי את הפחמימות הפשוטות מהתפריט כלומר ביי ביי לחם לבן, בורקס, מאפים, פסטה לבנה, קמח, סוכר לבן וכו', לאכול הרבה פרוטאינים כמו סויה, עדשים, ביצים, שעועית, טופו, ירקות, פחמימות מורכבות ושומנים בריאים כמו אבוקדו, שקדים וכו', ולשתות הרבה מים.

קשה, אבל אם את רוצה להיות חתיכה, עבודה קשה זה הסוד, לא דיאטן.

בהצלחה.

shuttles

New member
להכניס פחות (קלוריות), להוציא יותר.זה כל הסוד

או שלא סוד.
את לא רוצה להזיז את עצמך? אז את: 1) תשמיני יותר ויותר משנה לשנה. 2) לא תוסיפי לגופך הגנה מפני כמה וכמה מחלות קשות פחות וקשות יותר.

שומן מקנה שובע. תנסי לאכול בבוקר שתי פרוסות לחם מלא עם כפית חמאה על כל אחד, תוסיפי כוס תה ותרשמי מתי תהיי שוב רעבה. עכשיו, בבוקר למחרת תאכלי שתי פרוסות לחם מלא עם שתי כפיות ריבה על כל אחת, עם כוס תה. תראי מתי תהיי שוב רעבה.

ועוד. לפי הנתונים שלך (גובה, משקל, גיל, חוסר פעילות גופנית), המטבוליזם הבסיסי שלך (כלומר כמות קלוריות שגופך זקוק לה במנוחה מוחלטת) עומד על בערך 1000. כדי לרזות, את צריכה לאכול הרבה פחות מזה על מנת ליצור גרעון קלורי. זו כמות מאוד קטנה של אוכל, וההשלכות של זה הן: 1) את תהיי כל הזמן רעבה ועומללה. 2) את לא תוכלי לספק לגופך את המרכיבים התזונתיים שהוא צריך, פשוט כי הם "לא יכנסו" בכמות כל כך קטנה של קלוריות. התוצאה? בעיות בריאותיות.
ועוד: אם תאכלי מעט מידי, את תרגילי את גופך לחיות על פחות קלוריות (את תאטי את קצב חילוף החומרים שלך), כלומר אותן 1000 קלוריות כבר לא יהיו 1000, אלא יותר בכיוון 900, והמשמעות של זה היא שכשתחזרי לאכול נורמלי, את תעלי במשקל.
ועוד: כאשר גוף מתחיל לרדת במשקל, מה שהוא שורף זה שרירים, לא רקמת שומן. פעילות גופנית עוזרת לשמור על מסת השריר. בלעדיה אחוז השומן לא משתנה (ואפילו עולה, הרי שכמות השומן נשארת זהה ואילו המסה הכללית של הגוף נהיית קטנה יותר).

כלומר, בלי פעילות גופנית זה לא ילך. בלי תפריט מאוזן - זה לא ילך. אבקות קסמים לא קיימות. את צריכה לאכול פחות (אבל כאמור לא פחות מידי) ולזוז יותר. ובכלל, לשנות את אורח החיים שלך, לכל החיים, בכיוון של תזונה נכונה ופעילות גופנית.

shuttles

New member
תודה

אני מטפלת בילדון בן 4 חודשים שלא אוהב לישון ועוברת דירה (וחצי מדינה). התקופה העמוסה ביותר של חיי.
אל דאגה, ספורט עדיין כלול באורח החיים, כולל חדר כושר
.

שמחה לראות אותך.

היי

את כל מה שכתבת אני מכירה-
אני לא מחפשת אבקת קסמים ויודעת שלספורט יש יתרונות רבים.
כגע, בשלב זה של חיי הייתי רוצה להתמקד בתזונה דלת שומן ולא בספורט.

אני אוכלת מאוזן. אל דאגה!

Deanna2688

New member
אפשר שאלה?

את מכירה את הכותבת, ולפי מה שחלק מהאנשים אמרו לך, שנשמע שמתמצאים קצת בתחום...
אומרים לך שהדרך להשיג את מה שאת רוצה להשיג, לא עוברת דרך דיאטן,
(וגם דיאטת דלת שומן לא תעזור לך בכל מקרה. חיטוב משיגים בקיצוץ פחממות.) אלא דרך תרגילי כוח והתנגדות.

אז למה לא לנסות שוב למצוא את הפעילות שמתאימה לך?
ולהשיג בהרבה יותר קלות, וחוכמה את מה שאת רוצה?

Cafe Latte

New member
כי היא לא אוהבת ספורט.

אפשר לכתוב לה עד מחר לעשות ספורט, או לחפש ספורט שמתאים לה, או שהדרך לחיים טובים עוברת באכילה נכונה בשילוב עם ספורט. BOTTOM LINE - היא לא אוהבת את זה.
יש לי חברה מאוד טובה (הBFF שלי, ליתר דיוק) שהיא בול ככה. לא משנה מה היא תעשה, היא לא תאהב את זה. וגם אני שנים נסיתי לשכנע שהיא פשוט לא מצאה את הפעילות הנכונה עבורה (ואולי זה גם נכון - היא בדיוק מתכננת לנסות פילאטיס), אבל זה פשוט לא זה. לא אוהבת... מה לעשות. יש גם כאלה...
אני לא אגיד שאני מעדיפה לעשות ספורט על פני אכילת בריוש שוקולד, אבל אני כן אוהבת את זה, וכן מצליחה להתמיד בזה. יש אנשים שלא.

Deanna2688

New member
גם אני לא אוהבת ללכת לעבוד,

אבל זה משיג את המטרה :)

נשמע שיש לה מטרה שממש חשוב לה להשיג.
אז לפעמים הדרך היא לא מה שחשבת, אבל התוצאות שוות את זה

רק אומרת :)

אני השגתי לגמרי את התוצאה

בלי ספורט.
האם אני עם בטן שטוחה לחלוטין? ממש לא
אבל עבורי זה לא שווה את הסבל שבלעשות ספורט....

למעלה