פיתוחים חדשניים ברכבות

מצב
הנושא נעול.

suprman1

New member
פיתוחים חדשניים ברכבות../images/Emo63.gif

פיתוחים חדשניים ברכבות

שימו לב למאמר הבא, אומנם קצת ישן אבל לדעתי חשוב מאוד לחובבי תחבורה ציבורית בכלל וחובבי רכבות בפרט-הייתי מגזים ואומר אפילו שזה מאמר חובה
לחובבי רכבות. המאמר התפרסם באתר של כתבי עת ומאגרי מידע ע"י דן שרון. שם המאמר: הרכבת ממריאה אל שנת 2000 מאמר ארוך אך מעניין, אשמח לשמוע תגובות על גבי הפורום

seffic

New member
מאמר ישן אך עדיין מעניין מאוד!

פיתוחים חדשניים ברכבות

שימו לב למאמר הבא, אומנם קצת ישן אבל לדעתי חשוב מאוד לחובבי תחבורה ציבורית בכלל וחובבי רכבות בפרט-הייתי מגזים ואומר אפילו שזה מאמר חובה
לחובבי רכבות. המאמר התפרסם באתר של כתבי עת ומאגרי מידע ע"י דן שרון. שם המאמר: הרכבת ממריאה אל שנת 2000 מאמר ארוך אך מעניין, אשמח לשמוע תגובות על גבי הפורום
מאמר ישן אך עדיין מעניין מאוד!

suprman1

New member
הק../images/Emo78.gif

פיתוחים חדשניים ברכבות

הק

אני יודע שזה מאמר ישן וגם ארוך, אך לדעתי הוא חשוב ומעניין מאוד, לכן אני מקפיץ אותו שוב למעלה לטובת אלה שטרם קראו. חן ואביתר אין לכם שום היערות והיארות על המאמר

גדדו

New member
ניסוי בTGV

פיתוחים חדשניים ברכבות

ניסוי בTGV
בניסוי שנערך ב TGV הגיעו למהירות של 515 קמ"ש. מרחק הבלימה היה 32 ק"מ (חצי הדרך בין ירושלים לת"א), כשבמהירות רגילה היא צרכה 6 ק"מ כדי לעצור.

suprman1

New member
זה מופיע במאמר

השיא העולמי: 557 קמ"ש ביפן.
זה מופיע במאמר
כבר בשנת 1979 השיגו ביפן את שיא המהירות לרכבת מרחפת 517 קמ"ש. אבל גולת הכותרת לדעתי, הוא המחקר של חברת רנד לפיו ניתן להפעיל רכבות רחיפה במהירות על של 15000 קמ"ש
בתוך מנהרות מרוקנות מאוויר
הגבלות המהירות באה אך ורק מתוך שיקולי נוחות הנוסעים, שכן במהירויות מסדר גודל זה עקמומיות כדור הארץ די בא כדי לתת לנוסע תחושה של חוסר משקל. דמיינו לעצמכם נסיעה ברכבת מתל אביב לניו יורק ב-36 דק' בלבד, ומתל אביב ללונדון ב-14 דק' בלבד
יורם ואלכסUK יוכלו לבוא לחופשת מולדת כל יום
ולסיום שאלה: האם כל הרכבות המרחפות בעולם נשלטות על ידי בקרה חיצונית(ללא נהג) או שיש מקרים בהם יש נהג ברכבות מסוג זה

מצב
הנושא נעול.
למעלה