פירמוט מחשב והתקנת חלונות XP

פלוטוֹ

New member
פירמוט מחשב והתקנת חלונות XP

אני יודע לפרמט את המחשב ולהתקין לאחר מכן חלנות 98 (ע"י שימוש בתקליטון אתחול) אך איך אני עושה זאת עם חלונות XP? אני מעוניין לפרמט את המחשב ולאחר מכן להתקין אותם... אשמח אם תסבירו לי איך אני עושה זאת

TopSound

New member
../images/Emo26.gif

קודם כל בדוק שהדיסק התקנה של XP הוא BOOTABLE אם כן כל שעלייך לעשות זה לפרמט את המחשב להכנס לביוס לשנות BOOT SEQUENCE שה-CD יהיה ראשון ויאללה לעבודה...

פלוטוֹ

New member
אגב -

נראה לי שהוא לא כזה... כאילו ניסיתי (מבלי לפרמט טרם לכן) לשנות בביוס את סדר הקריאה לאחר הבוט כך שה-CD יהיה ראשון והוא לא התייחס לזה... כאילו הוא המשיך הלאה ברשימה... ואם הוא לא BOOTABLE, איך אני עושה אותו כזה?

פלוטוֹ

New member
../images/Emo41.gif המשך השאלה....

במידה, כאמור, והדיסק שלו הוא לא BOOTABLE - האם יש דרך להתקין אותו דרך הממשק של דוס? (כמו שמתקינים את חלונות 98)

פלוטוֹ

New member
אז זהו שיש לי עכשיו XP ואני רוצה

לפרמט את כל המחשב ולהתקין XP מחדש... אז אין לי בעיה להתקין 98 ואז לשדרג אותו ל-XP... השאלה היא אם יש דרך אחרת?

IBZ

New member
-->

הורד תקליטון אתחול מכאן, אתחל את המחשב בעזרתו, לפני ההתקנה הפעל את SMARTDRV ע"י הפקודה SMARTDRV 20000 20000, אחרי כן כנס לתקליטור (ע"י הקשת אות הכונן ואחריו נקודותיים) לתיקיית I386 (ע"י הפקודה CD I386) והתחל התקנה ע"י הקשת הפקודה WINNT.

פלוטוֹ

New member
../images/Emo51.gif, משום מה אני לא מצליח לפרמט

את כונן C.... כשאני כותב
format c:​
הוא כותב לי ש"הפירמוט של כונן C אינו נתמך"... מה
למה
איך מטפלים בזה
המון

IBZ

New member
-->

כנראה שהכונן הוא בעל מערכת קבצים של NTFS, אז בשלב זה אל תפרמט, התחל התקנה של XP ובאחד המסכים הראשונים תוכל לבחור בפירמוט של המחיצה הזו.

פלוטוֹ

New member
כשאני מתקין מחדש (לא משדרג)

הוא עושה לי ממש בעיות... אין דרך לפרמט את הכונן? למה שמו לי מער' קבצים של NTFS ולא FAT32?

IBZ

New member
-->

אם אתה מתקין מחדש יש לך אפשרות לפרמט, אתה תמצא את האפשרות באחד מן המסכים הראשונים.

פלוטוֹ

New member
../images/Emo20.gif אז ככה -

אני לא מצליח להתקין דרך ווינדוס, זה עושה לי בעיות. בהתקנה דרך DOS, מבלי לפרמט: 1. שאני כותב בשורה של כונן A: SMARTDRV 20000 20000 הוא כותב לי שהקובץ לא נמצא 2. כשאני מפעיל את ההתקנה הוא כותב לי שלא נמצא SMARTDRV. 3. כשאני ממשיך בלי זה, הוא כותב לי שצריך לפחות X MB מקום פנוי בדיסק הקשיח ושהוא לא מצא מקום פנוי שכזה (למרות שיש כמה עשרות GB פנויים....) המון

quiet251

New member
נכון, אני מכיר את w2k

אבל ההבדל לא גדול. למה לא להכין דיסקטי אתחול( 6 ב-xp) בעזרת דיסק ההתקנה, לאתחל ולפרמט בעזרתם, ואחר כך להתקין?

פלוטוֹ

New member
אפשר לעשות את זה?

אשמח לקבל הסבר מדויק אני יוצר דיסק אתחול ומה אני עושה איתו

quiet251

New member
יוצר סריה של

שישה דיסקטים. הקובץ makeboot.exe נמצא על דיסק ההתקנה, בתיקיה bootdisk . בהפעלה שלו הוא כבר אומר מתי להכניס כל דיסקט. לאחר מכן אתחול בעזרת הדיסקט הראשון. כשגומר לקרא אותו, מורה להכניס השני. וכן הלאה.לאחר שסיים לקרא, שואל מה רוצה לעשות. לתקן, לשדרג, להתקין.איפה. האם לפרמט לפני התקנה,איזה גודל מחיצה, איזה מערכת קבצים.(אני אישית ממליץ למי שהוא משתמש יחיד במחשב להשאר עם fat32 ).בהמשך מורה להכניס דיסק ההתקנה, וממשיך בעצמו.לפעמים שואל פרטים: שם, אזור, וכו'.

אני מניח שזה אקס פי פרופשניאל..

שמע לאקס פי פרופשניאל לא סתם יש NTFS זאת שיטה של FAT אבל שמותאמת לרשתות וכאלה דברים ומייעלת את הדברים יותר טוב מפאט 32... שמע אם אתה רוצה וצריך רשתות וכאלה בתוך הבית אנל'א יודע מה אז עדיף הNTFS אבל אם לא.. לא יודע אולי עדיף לך פאט 32.. אבל אם בחרת כבר NTFS אי אפשר לחזור לפאט 32 מה שאפשר לעשות מפאט 32..

פלוטוֹ

New member
../images/Emo20.gif יש התקדמות.... ../images/Emo20.gif

הצלחתי להוריד מהאינטרנט את SMARTDRV והצלחתי להפעיל אותו. כרגע הבעיה היא כשאני מפעיל את תוכנת ההתקנה מהדוס כמו שאמרו לי כאן והוא כותב לי שהוא לא הצליח למצוא מספיק מקום פנוי בשביל קבצי ההתקנה הזמניים.... (זאת למרות שיש בדיסק הקשיח מקום בשפע) מה לעשות
איך פותרים את זה

למעלה