פירמוט הארד דיסק ובעיה בהתקנת מערכת הפעלה

sdrum177

New member
פירמוט הארד דיסק ובעיה בהתקנת מערכת הפעלה

שלום רב לכולם
יש לי בעיה רצינית במחשב שדורשת טיפול דחוף ובמהירות האפשרית J
לצורך חידוש מערכת הפעלה החלטתי לבצע פירמוט לדיסק הקשיח (250GB) ולהתקין את WIN7 מחדש. ביצעתי LOW פורמט להארד דיסק כולל בדיקה מקדימה של טעויות שהראתה שאין!
הארד דיסק מסוג W.D. התחלתי את ההתקנה והכל עבד בסדר...
בשלב מסויים כידוע, המחשב עשה RESTART וחזר להמשך ההתקנה כרגיל... אלא שבשלב שהוא כותב COMPLETEING SET UP או משהו בסגנון (בשלב המסך השחור עם הלוגו של ווינדוס)
הוא פשוט לא יכול להמשיך ומבצע RESTART למחשב. בפעמים הראשונות שמתי לב כי היה הבזק קצר מאוד של מסך כחול (זה שבדרך כלל מתריע על משהו פגום בחומרה). כמובן שניסיתי שוב להמשיך התקנה אך הוא שוב מאותו מקום עושה RESTART. אפילו במצב של SAFE MODE
אציין כי בשלב זה בכוונה מחובר רק ההארד דיסק הזה. כמו כן בשלב תחילת התקנת מערכת ההפעלה לא ביצעתי שום פעולה של חלוקה למחיצות. כלומר ההתקנה בוצעה מייד על הדיסק הנקי (שמסומן כ-0)
דברים נוספים שניסיתי ולא עזרו:
ניתקתי זכרונות אחד אחד, החלפתי כבלים של ה-SATA כולל החלפת המיקום בלוח אם. ניתקתי את ה-CD ROM והוצאתי רכיבים שלא נחוצים להפעלה. כמובן שבכל פעם כזו ניסיתי להעלות את המערכת ללא הצלחה. כמו כן רצוי לציין כי לפני ניסיון התקנת 7 רציתי להתקין את ה-8.1 והייתה בעיה דומה (בשלב אחר אולי של ההתקנה) על כן דרך אגב עברתי לנסיון התקנה של ה-7
מה זה לדעתכם? האם יש עוד משהו שכדי לבדוק/לעשות/לחבר/לנתק עלמנת להוציא מהמשוואה...
כמו כן, האם יש צורך בנסיון של התקנה חדשה שוב מ-0 ? כלומר פירמוט ההארד דיסק וניסיון התקנת המערכת?
בכל מקרה כמו שאתם מבינים אני עובד עיצות... וזקוק לעזרה מיידית
המחשב הוא E6600 עם לוח אם GIGABYTE צ'יפ P35

המון תודה מראש לכולם

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
זה לא ברור..

לי אם זה הדיסק או לוח האם..
בהנחה שניקית אבק בעיקר קירור המעבד..משחה טרמית תקינה מאווררים תקינים ספק כח תקין..הביוס מאופס ?...

אם יש לך להשיג דיסק קשיח ..תתקין ממנו נקי ..אם נפתרה הבעיה זה הקשיח..אם לא זה הלוח..או ספק כח או מעבד (בסבירות נמוכה יותר )
:)

sdrum177

New member
תודה ירון, האם...

עצם העובדה שעשיתי LOW FORMAT לא מייצר דיסק חדש?! כלומר אתה טוען שיכול להיות שגם אחרי זה, הדיסק יכול להיות לא תקין? למרות שלא מצא שגיאות כמו שציינתי
תודה

sdrum177

New member
לא הבנתי את כוונתך?!

את ה-LOW FORMAT עשיתי דרך דיסק איתחול של WESTERN DIGITAL שנקרא DIAGNOSTIC TOOL והוא עובד במצב של DOS כלומר ברגע שהדיסק (CD ROM) בפנים הוא ישר מעלה את התוכנה כמו מכונן FLOOPY
ואז יש שם אופציות ל-LOW FORAMT ובדיקת שגיאות וכו'...

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
שיטת השלילה..

&nbsp
תראה למה אני מציע דיסק אחר..הולכים על שלילה..כדי לשלול ב 100 אחוז ,את הדיסק ..דיסק אחר תקין..
&nbsp
אמרתי גם יכולה להיות בעיה בלוח..בעיקר בהכנת המערכת SET UP וכי למה?...פה המערכת טוענת דרייברים של כרטיס קול כרטיס מסך ,כרטיס רשת וכו' כשל בחומרה של אחד מאלה והמערכת לא עולה..יש בעיה בלוח אם עצמו. במיוחד שאלה שתי התקנות של שני סוגי חלונות..
:)

sdrum177

New member
איך עושים איפוס לביוס?

האם כוונתך ל- LOAD OPTIMIZED DEAFAULTES ?
כי את זה עשיתי

למעלה