פיצוי פיטורין

גילי434

New member
פיצוי פיטורין

אני מתפטרת מהעבודה בגלל יחס לא טוב של המעסיקה שלי, שהיא אשתו של הבוס. אבל בהודעת הפיטורין (בע"פ) הסברתי את עצמי שבמקום החדש אשתכר יותר. (זה באמת נכון.) האם מגיע לי פיצויים? או איזה שהם זכויות אחרות?

nogaash

New member
בעיקרון, ראשית עלייך לחזור בך מהתפטרותך בע"פ

לאחר מכן עלייך להוציא למעביד מכתב אזהרה בו את מעדכנת אותו ביחסה המשפיל של אישתו כלפייך וכי הדבר מהווה מבחינתך תנאי עבודה בילתי סבירים ובמידה ולא יטופל הנושא לאלתר, את תגישי את התפטרותך בדין פיטורים לעניין פיצויי פיטורים. הבעיה העיקרית כאן... בעצם 2 הראשונה שבהן, היא שכבר מצאת עבודה חדשה ובתנאים טובים לדברייך, אז למה לוותר עכשיו? השנייה, יש כאן חוסר תום לב מובהק מצידך, דבר אשר יבוא לרעתך כנראה בבית דין לעבודה (במידה והוא לא ימהר לשלם פיצויים ויגרור אותך לבית משפט) כך שלא בטוח בכלל שיפסוק לטובתך בעניין. אני אומרת, עיזבי.. מצאת עבודה חדשה, תמשיכי הלאה, אל תיתקעי בעבר ובמה שאולי היית יכולה לקבל... באמת באמת שאין טעם. בהצלחה בדרכך החדשה וחג שמייח

מדון

New member
בדקי אם יש לך קרן פנסיה ואם כן

אם חל על הקרן שלך סעיף 14 לחוק הפיצויים ואם כן בקשי מהקרן אישור לכך ואז תפני למעביד ודרשי לפי צו הרחבה מ 2008 שיתן לך מכתב העברת בעלות של קרן הפנסיה ממנו אליך וטופס 161 כי בחוק של סעיף 14 אם עובד עוזב מגיע לו מה שצבר בקרן הפנסיה

למעלה