פיצויי פיטורין לאב עקב לידה

nirbo1

New member
פיצויי פיטורין לאב עקב לידה

שלום רב, אני אב לתאומים בני חודשיים, קראתי בחוק פיצויי פיטורין שלאב קיימת הזכות להתפטר בעקבות לידת ילדיו ולקבל פיצויים כמו במקרה בו פוטר מעבודתו חשוב לי לציין שאישתי לא מתפטרת במקביל. אני מעוניין לדעת כיצד עלי להודיע למעסיק שלי על התפטרותי ובאיזה נוסח בנוסף אני עובד בחברה החל מיולי 2000 כמה חודשי פיצויים מגיע לי? מהי צורת חישוב הפיצויים? תודה רבה.

nirbo1

New member
בהמשך לשאלתי

אני איש מכירות ומשכטרתי מורכבת משכר בסיס+עמלות האם פיצויי הפיטורים ניתנים על הבסיס בלבד או גם על העמלות? חשוב לציין שההפרשות לקרן השתלמות וביטוח מנהלים שלי מתבצעות על הבסיס+עמלות תודה.

מגיעה לך חופשת לידה חלקית

רק אם אשתך זכאית לחופשת לידה ומוותרת על חלק ממנה בכתב. פיצויי הפיטורין כוללים את שכר הבסיס והעמלות והחישוב הוא:משכורת (בתוספת עמלות) ברוטו מוכפלת בוותק. ראוי שתקרא את חוק עבודת נשים סעיף 6 (ח).

nirbo1

New member
בהמשך לשאלתי

ראשית תודה, ייתכן ולא הסברתי את שאלתי היטב אישתי נמצאת בחופשת לידה ומתכוונת לסיימה בהתאם לחוק(לאחר 17 שבועות) אני לא מעוניין בחופשת לידה אלה להתפטר ולקבל פיצויי פיטורין מלאים ישנו סעיף בחוק פיצויי פיטורין בסעיף 7(ב)(1) שמאפשר להורה להתפטר לטובת טיפול בילדיו האם הגשת מכתב פיטורים בנימוק שהפיטורין הינם לטובת טיפול בילדים והפניה לסעיף בחוק מספק? האם עלי להמנע מעבודה אצל מעסיק אחר לאחר התפטרותי? תודה

ובלבד שאשתך

עבדה לפחות 6 חודשים טרם יציאתה לחופשת לידה והיא אינה מתפטרת על מנת לטפל בתינוק. דומני, שאשתך תחוייב להציג אישור ממעבידה המאשר את העובדות הנ"ל.

שיר ורד

New member
עליך למלא מכתב התפטרות

על פי טופס שנקבע בתקנות. בסוף החוק שבקישור מופיעות מספר תקנות, באחת מהן מופיע הטופס האמור. רצוי שתמנע מלעבוד במשך 3 חודשים מתום יחסי עובד מעביד, או שתפחית את מספר שעות העבודה באופן משמעותי, או שתעבוד מהבית. הודעת ההתפטרות צריכה לכלול תקופת הודעה מראש כחוק (30 יום).

למעלה