פיצויי פיטורין בעקבות לידה..

מצב
הנושא נעול.

keli100

New member
פיצויי פיטורין בעקבות לידה..../images/Emo53.gif

אני שוקלת אולי לעזוב את מקום עבודתי לאחר הלידה. אך איני בטוחה שאשאר בבית אולי אמצא מקום אחר. השאלה היא אם יוודע לחברה שבה אני עובדת כעת שמצאתי מקום אחר.האם הם זכאיים שלא לתת לי פיצויים? ואם כן באיזה דרך אוכל לקבל וגם למצוא מקום עבודה אחר? תודה מראש!

התפטרות של הורה (אם)

אני שוקלת אולי לעזוב את מקום עבודתי לאחר הלידה. אך איני בטוחה שאשאר בבית אולי אמצא מקום אחר. השאלה היא אם יוודע לחברה שבה אני עובדת כעת שמצאתי מקום אחר.האם הם זכאיים שלא לתת לי פיצויים? ואם כן באיזה דרך אוכל לקבל וגם למצוא מקום עבודה אחר? תודה מראש!
התפטרות של הורה (אם)
שלום לך, אם העבודה החדשה שתמצאי תאפשר לך, באופן משמעותי, שהות ארוכה יותר עם התינוק/ת, לא תפסידי את פיצויי הפיטורים ממקום העבודה הנוכחי. התפקיד החדש צריך להיות כזה שיש בו הפחתה משמעותית של שעות העבודה לעומת מקום העבודה הנוכחי; או שמדובר במקום עבודה חדש שקרוב יותר לביתך, והקרבה תאפשר לך נגישות גבוהה יותר לתינוק/ת בשעת הצורך. בהצלחה במציאת עבודה ומזל-טוב לקראת הלידה הצפויה!

keli100

New member
כלומר אם זה אותם מס' שעות עבודה אבל

התפטרות של הורה (אם)
שלום לך, אם העבודה החדשה שתמצאי תאפשר לך, באופן משמעותי, שהות ארוכה יותר עם התינוק/ת, לא תפסידי את פיצויי הפיטורים ממקום העבודה הנוכחי. התפקיד החדש צריך להיות כזה שיש בו הפחתה משמעותית של שעות העבודה לעומת מקום העבודה הנוכחי; או שמדובר במקום עבודה חדש שקרוב יותר לביתך, והקרבה תאפשר לך נגישות גבוהה יותר לתינוק/ת בשעת הצורך. בהצלחה במציאת עבודה ומזל-טוב לקראת הלידה הצפויה!
יותר קרוב לביתי האם זה מספיק?מי מגדיר איזה מרחק הוא מספיק על מנת שיחשב יותר קרוב?

תשובה

יותר קרוב לביתי האם זה מספיק?מי מגדיר איזה מרחק הוא מספיק על מנת שיחשב יותר קרוב?
תשובה
בפועל התסריט הוא כזה: אם תקבלי פיצויי פיטורים ותתחילי לעבוד במקום עבודה אחר, המעביד הקודם (זה ששילם) יגיש נגדך תביעה להשבת כספי פיצויי הפיטורים. המעביד יטען, כי אינך עומדת בקריטריונים שפירטתי בתשובתי הקודמת לשאלתך ולכן אינך זכאית לתשלום פיצויי הפיטורים. את תצטרכי להראות כי את עומדת בקריטריונים הנ"ל. השופט/ת שישמעו את התביעה יידרשו להחלטה. בסופו של יום, הכל נתון לשיקול דעת של השופט/ת. מעבר לקריטריונים שפירטתי קודם לכן (שלקוחים מפסיקות קודמות של בתי הדין לעבודה), כל מקרה נדון לגופו. [להזכירך -מטרת ההתפטרות המזכה בפיצויי פיטורים היא, ככלות הכל, טיפול בתינוק/ת.]

מצב
הנושא נעול.
למעלה