פיצויי פיטורין בגלל מעבר מקום מגורי

מצב
הנושא נעול.

שלום לכולם, קראתי את החוק לגבי הזכאות לקבלת פיצויי פיטורין עקב מעבר למקום מגורים הרחוק מ 40 ק"מ....והתעוררו בי מספר שאלות: איך ניתן להוכיח כי המקום הינו קבוע ולא ארעי? עד כמה מוסדות גדולים בודקים את כל הפרטים הרלוונטים? האם עובד שהחל לעבוד בירושלים ועבד בה כ 10 שנים אולם השאיר את כתובת מגוריו בתל אביב, יכול להכריז על חזרה למקום מגוריו בתל אביב ואז לדרוש פיצויי פיטורין (בהנחה שבו הזוג רשום כגר בתל אביב)?

בכל מקרה ומכל מרחק

שלום לכולם, קראתי את החוק לגבי הזכאות לקבלת פיצויי פיטורין עקב מעבר למקום מגורים הרחוק מ 40 ק"מ....והתעוררו בי מספר שאלות: איך ניתן להוכיח כי המקום הינו קבוע ולא ארעי? עד כמה מוסדות גדולים בודקים את כל הפרטים הרלוונטים? האם עובד שהחל לעבוד בירושלים ועבד בה כ 10 שנים אולם השאיר את כתובת מגוריו בתל אביב, יכול להכריז על חזרה למקום מגוריו בתל אביב ואז לדרוש פיצויי פיטורין (בהנחה שבו הזוג רשום כגר בתל אביב)?
בכל מקרה ומכל מרחק
התפטרות עקב מעבר לתל אביב לא יוצרת זכות לפיצויי פיטורים.

שיר ורד

New member
מה הסיבה למעבר לתל אביב?

מה הסיבה למעבר לתל אביב?
האם במקרה הצורך יוכל העובד להביא הוכחות על מגורים בפועל בירושלים. (חוזה שכירות, תשלומי ארנונה על שמו, עדויות שכנים על מגוריו שם).

הסיבה היא חתונה!

מה הסיבה למעבר לתל אביב?
האם במקרה הצורך יוכל העובד להביא הוכחות על מגורים בפועל בירושלים. (חוזה שכירות, תשלומי ארנונה על שמו, עדויות שכנים על מגוריו שם).
הסיבה היא חתונה!
בבוודאי.אולי אחדד את השאלה. אם אני במקור מתל אביב ובאתי ללמוד בירושלים ואני כבר גר בה כ 10 שנים (כולל עבודה). בעוד שנה אני ובת זוגתי מתכננים להתחתן ובת זוגתי רשומה בתל אביב אולם עובדת בירושלים ולמעשה חיה בירושלים. האם אני יכול להתפטר ולקבל פיצויי פיטורין? - יש הכל: ארנונה, חוזי שכירות, תלושי שכר וכו'.

dobhy46

New member
בוודאי

הסיבה היא חתונה!
בבוודאי.אולי אחדד את השאלה. אם אני במקור מתל אביב ובאתי ללמוד בירושלים ואני כבר גר בה כ 10 שנים (כולל עבודה). בעוד שנה אני ובת זוגתי מתכננים להתחתן ובת זוגתי רשומה בתל אביב אולם עובדת בירושלים ולמעשה חיה בירושלים. האם אני יכול להתפטר ולקבל פיצויי פיטורין? - יש הכל: ארנונה, חוזי שכירות, תלושי שכר וכו'.
בוודאי
אתה רשאי לקבל

התפטרות עקב העתקת מגורים

הסיבה היא חתונה!
התפטרות עקב העתקת מגורים
לרגל נשואין, מזכה אותך בפיצויי פיטוים, אם העתקת המגורים היא למקום המגורים של זוגתך, יש עוד כמה תנאים ומשאלתך ברור שאתה עומד בהם.

שיר ורד

New member
שים לב להבהרות בתשובתו לשאלתי

התפטרות עקב העתקת מגורים
לרגל נשואין, מזכה אותך בפיצויי פיטוים, אם העתקת המגורים היא למקום המגורים של זוגתך, יש עוד כמה תנאים ומשאלתך ברור שאתה עומד בהם.
שים לב להבהרות בתשובתו לשאלתי
האם גם אחריהן אתה חושב שהוא זכאי לקבל פצויים?

שיר ורד

New member
מבחינת החוק אתם לא עומדים בדרישות

הסיבה היא חתונה!
מבחינת החוק אתם לא עומדים בדרישות
החוק דורש שהעובד המתפטר יעבור למקום המגורים של בן/בת זוגו קודם לנישואים. במקרה שלכם, זה עובדתית לא נכון. כדי לקבל את הפצויים תצטרך להוכיח מצב שקרי. מצד אחד,את האמת - שאתה גר בירושלים למרות הרישום בתעודת הזהות ובמשרד הפנים. מצד שני, שבת זוגך שמצבה הפיזי והמשפטי בדיוק כמו שלך, ממשיכה לגור בתל אביב , לפי הרישום בתעודת הזהות ולא לפי המצב בפועל. אם המעסיק יודע שבת זוגך גרה בפועל בירושלים והוא יחליט שהוא לא משלם פצויים, אני מניח שהוא יוכל להביא הוכחות לשקר שלך. בנוסף, אם תמישכו לגור בירושלים הוא עשוי להוכיח שגם לאחר הנישואים לא עברת לגור בתל-אביב (אם זה יהיה המצב בפועל). בלי קשר לכך, התפטרות לרגל נישואין, צריכה להיות סמוך לנישואין, גם אם שופט יקבע שהתפטרות שנה מראש מספיק סמוכה (בגלל הנוהג הרווח לגור ביחד לפני הנישואין), המעביד יוכל לטעון שכל עוד לא נשאתם, אין הצדקה לתשלום הפצויים ובנוסף, אם לא תעבור לתל-אביב מיד לאחר ההתפטרות, תהיה לו הוכחה נוספת שאין קשר בין ההתפטרות לנישואים ולמעבר למקום מגוריה הקודם של בת הזוג. נראה לי שכדאי שתחפש סיבה אחרת להתפטרות.

מצב
הנושא נעול.
למעלה