פיצויים, מגיע או לא מגיע

פיצויים, מגיע או לא מגיע

שלום לכם, אני זקוק לעזרה. העניין הוא כזה: בשנת 2003 התחלתי לעבוד בחברה גדולה בתור פרילאנס.. לשם יצירת קשרי עבודה עם אותה החברה נאלצתי לפתוח חברה בע"מ (עמדו על זה שלא רוצים אותי כעוסק מורשה), החברה שפתחתי פעלה עם אדם אחד בלבד, איתי. נחתם חוזה בין הצדדים, בין החברה שהקמתי לחברה המעסיקה אותי כספק. בחוזה הוסכם שאני מועסק פר שעה, אך הם מחוייבים לשלם לי לא פחות מ 150 שעות חודשיות, והיה ויהיה חוסר (בגלל חגים וכו נאמר 140 שעות) עליהם להשלים ל150 שעות. בחוזה גם נכתב שאני זכאי לקבל מתנות וכו כמו כל עובד שכיר אחר שנמצא בחברה. בשלוש שנים הראשונות עבדתי מולם כ 4 ימים בשבוע (רשום בחוזה) אחרי שלוש שנים זה הפך לחמישה ימים בשבוע, כמובן התווספו שעות עבודה בהתאם.. אך לא השתנה כלום בחוזה. ראוי לציין שבכל אותה תקופה לא עבדתי עם חברות אחרות וחשבוניות הוצאו כל חודש בחודשו רק איתם. לאחר החמש שנים בהן עבדתי כפרילאנס הודיעה לי החברה המעסיקה שאין ביכולתה להמשיך לעבוד עם ספקים כמוני, ואם ארצה.. אוכל להפוך להיות שכיר שלהם. מאחר ולא פשוט למצא עבודה בתחום שלי, הסכמתי ובשנתיים וחצי האחרונות אני עובד אצלם כשכיר. על התקופה בה עבדתי כחברה בע"מ מולם לא קיבלתי פיצויים.. ובינתיים הקפאתי את החברה והיא נשארה רשומה רק ברשם החברות. לאחרונה החלטתי שאני מסיים את עבודתי עם החברה המעסיקה, ופה נשאלת השאלה: האם הם לפי החוק הם מחוייבים לשלם לי גם פיצויים גם עבור החמש שנים בהן עבדתי כפרילאנס? תודה על עזרתכם, אריק

מדון

New member
תשובתך תצתרך להפטר ע"י בית הדין לעבודה

יש לבחון אם היה בין החברה שזו את ועובדת אחת שהיא את לבין המעסיק מערכת של עובד מעביד לשם כך יש מבחן הנקרא מבחן ההשתלבות שאשלך לך במסר מה זה על בסיס זה תוכלי לבדוק אם יש עילה להגיש תביעה בבית הגין לעבודה לקבלת פיצויים ימי חופשה דמי הבראה

עולה השאלה

אם הכלל אתה זכאי לפיצויי פיטורין לאור העובדה שאתה מתפטר. אם ההתפטרות מקימה לך זכות לפיצויי פיטורין, נראה לי שהתקופה בה עבדת כפרילאנס חלים עליה יחסי עובד ומעביד. רצוי לבדוק זאת עם עו"ד.

למעלה