פיצויים ותשלום עבור כוננות

barbaronylevy

New member
פיצויים ותשלום עבור כוננות

שלום , לפני כארבעה חודשים התפטרתי ממקום העבודה שלי, עבדתי כעובד חיצוני בארגון גדול באמצעות חברה אחרת. יש לי 2 שאלות : 1.לפי חוזה העבודה שלי אני מקבל חצי מהפיצויים לאחר ותק של שנתיים בחברה ואת כל הפיצויים לאחר ותק של 3 שנים. לאחר שהתחלתי לעבוד המליץ לי סוכן הביטוח לבקש מהמעסיק להפריש כספי פיצויים לביטוח המנהלים והמעסיק הסכים,כך שכ-90% מהפיצויים שלי כבר הופרשו לביטוח המנהלים (10% נוספים לא הופרשו כיוון הייתה לי גם קרן אחרת שאליה לא הופרשו פיצויים) . אני עזבתי את העבודה לאחר שנתיים וחצי בערך. כעת המעסיק רוצה למשוך את הכספי הפיצויים מביטוח המנהלים ולשלם לי את ה- 50% בלבד. האם אני יכול להתנגד לכך ? אם כן כיצד ? מה עלי לעשות? 2.בתקופת עבודתי נידרשתי לבצע כוננות מספר פעמים ולהיות זמין בטלפון ובמידת הצורך להגיע לעבודה (בימי חופשה ) יש לציין שלא עבדתי כעובד גלובאלי . לא קיבלתי כל תשלום עבור הכונניות שביצעתי . פניתי למעסיק בעניין אך תשובתו הייתה שלא משלמים עבור כוננות אלה רק עבור עבודה בפועל. האם אני יכול לבקש/לתבוע כעת תשלום עבור הכונניות ? האם יש תשלום מקובל או מחייב ? אשמח לתשובתכם, בתודה מראש.

banana1976

New member
כוננות.

חתמת על הסכם הפרשה לביטוח מנהלים יש לכבדו. פסקי דין אין חוק שמחייב לשלם עבור שעות כוננות רק אם יש הסכם בחוזה עבודה, עו"ד שראל כהן

barbaronylevy

New member
פיצויים

לעניין הפיצויים, אני לא בטוח שחתמתי על הסכם הפרשה לביטוח מנהלים . בחוזה העבודה לא נכתב שהפיצויים יופרשו לביטוח מנהלים . לאחר שהתחלתי לעבוד סוכן הביטוח המלץ ואף פנה למעסיק שיפריש את הכספים לביטוח המנהלים וזה הסכים . איך אני יכול לבדוק אם חתמתי על מסמך כזה ? מה כדאי לי לעשות כעת על מנת שהמעסיק לא ימשוך את הכסף ?

מדון

New member
יש לבדוק אם חל על הפוליסה שלך סעיף 14 לחוק

הפיצויים אם כן אז אין המעביד יכול למשוך את הפיצויים ראה הסכם קיבוצי 2008 כי הפוליסה היא לקיצבה ואם המעביד חתם על כך אין לו כל זכות חוקית לקבל את כספי הפיצויים יש לפנות לחברה ולברר אם על הפוליסה יש וחל הסכם זה ואם כן יש להודיע לחברה שאתה מתנגד למשיכת הפיצויים של המעביד ויש להוציא מכתב למעביד כי הוא חתום על סעיף 14 לחוק הפיצויים ואי לכך זה לא חוקי ואם הוא ינסה זכותך לתבוע אותו לגבי כוננות אין בדיני העבודה כל התיחסות בנושא זה בין עובד למעביד

למעלה