פיצויים וקרן פנסיה

מצב
הנושא נעול.
פיצויים וקרן פנסיה

פיצויים וקרן פנסיה
אני עובדת במקום עבודה 8 שנים. לפני שבוע התפטרתי ממקום זה. מדיניות החברה היא שאם מישהו עבד בחברה יותר מחמש שנים הם משלמים פיצויים והם משלימים אותם לפי המשכורת האחרונה. ז"א שבאופן עקרוני אני זכאית לפיצויים מלאים. נאמר לי (ע"י חבר) שלא כדאי לי להוציא את הפיצויים מכיוון שזה פוגע בפנסיה שלי. ז"א - את הסכום שאקבל עכשיו, זה על חשבון הפנסיה. האם זה נכון? האם ניתן לקחת רק את החלק שהופרש לפיצויים?

שיר ורד

New member
באיזה קרן פנסיה מופקדים

פיצויים וקרן פנסיה
אני עובדת במקום עבודה 8 שנים. לפני שבוע התפטרתי ממקום זה. מדיניות החברה היא שאם מישהו עבד בחברה יותר מחמש שנים הם משלמים פיצויים והם משלימים אותם לפי המשכורת האחרונה. ז"א שבאופן עקרוני אני זכאית לפיצויים מלאים. נאמר לי (ע"י חבר) שלא כדאי לי להוציא את הפיצויים מכיוון שזה פוגע בפנסיה שלי. ז"א - את הסכום שאקבל עכשיו, זה על חשבון הפנסיה. האם זה נכון? האם ניתן לקחת רק את החלק שהופרש לפיצויים?
באיזה קרן פנסיה מופקדים
הכספים, האם בקרן ותיקה או חדשה?

יש לי קרן כבר 7 שנים

באיזה קרן פנסיה מופקדים
הכספים, האם בקרן ותיקה או חדשה?
יש לי קרן כבר 7 שנים
את ביטוח המנהלים התחילו לי לפני 7 שנים. במקום החדש אמרו לי שאני יכולה להעביר את הביטוח כמו שהוא. אם העובדה שאקח את הפיצויים תקטין את הפנסיה אני מעדיפה לא לגעת בכסף. הבנתי שאפשר להוציא רק את החלק שהופרש לפיצויים ואז זה לא פוגע בפנסיה

שיר ורד

New member
ביטוח מנהלים

יש לי קרן כבר 7 שנים
את ביטוח המנהלים התחילו לי לפני 7 שנים. במקום החדש אמרו לי שאני יכולה להעביר את הביטוח כמו שהוא. אם העובדה שאקח את הפיצויים תקטין את הפנסיה אני מעדיפה לא לגעת בכסף. הבנתי שאפשר להוציא רק את החלק שהופרש לפיצויים ואז זה לא פוגע בפנסיה
ביטוח מנהלים
משיכת כספי הפצויים תקטין בודאות את הפנסיה. אבל, עובדים אשר התחילו לחסוך לפנסיה בגיל צעיר, עשויים להגיע למצב שבעת הפרישה לפנסיה תהיה הכנסתם גבוהה מהכנסתם מעבודה. לכן, במקרים כאלה יתכן וכדאי לקחת חלק מכספי הפצויים.

האם ניתן להוציא רק חלק מהפיצויים?

ביטוח מנהלים
משיכת כספי הפצויים תקטין בודאות את הפנסיה. אבל, עובדים אשר התחילו לחסוך לפנסיה בגיל צעיר, עשויים להגיע למצב שבעת הפרישה לפנסיה תהיה הכנסתם גבוהה מהכנסתם מעבודה. לכן, במקרים כאלה יתכן וכדאי לקחת חלק מכספי הפצויים.
הבנתי שאני יכולה להוציא רק את החלק שהחברה מפרישה שהוא ההבדל בין המשכורת ההתחלתית שלי למשכורת הנוכחית. תודה...

שיר ורד

New member
לא הבנתי

הבנתי שאני יכולה להוציא רק את החלק שהחברה מפרישה שהוא ההבדל בין המשכורת ההתחלתית שלי למשכורת הנוכחית. תודה...
לא הבנתי
ההפרש עליו את מדברת , איננו מופרש באופן שותף. את הסכום הזה, את יכולה לקבל ישירות מהחברה ואין חובה להפקידו לביטוח. ההחלטות צריכות להתקבל על בסיס כלכלי. ביצוע חישוב מקורב של שווי הפנסיה שתקבלי בגיל פרישה (תוך לקיחת הנחות מסוימות על גובה השכר שתקבלי מכאן ואילך, ולקיחת הנחות נוספות לגבי התשואה שתניב הפוליסה). לאחר חישוב הסכום, עלייך להחליט האם סכום זה נראה לך סביר להמשך חייך לאחר הפרישה. אם לא , אז רצוי להפריד גם את ההפרשים לביטוח. אם הסכום גבוה מדי, אז בהחלט כדאי לחשוב לא רק על משיכת ההפרשים אלא משיכת כל הפצויים שנצברו. אם את נשואה וחיה בהרמוניה עם בן זוגך, מומלץ לעשות חישוב כזה, על סכום קרנות הפנסיה / ביטוחי המנהלים של שניכם. הבעיה היא שחישובים כאלה הם די מסובכים ויש להעזר ביועץ פנסיוני לחישוב נכון של הסכומים. בחלק מהחברות, גם נציגי קרנות הפנסיה וסוכני הביטוח ידעו לעשות חישוב מקורב של שווי הפנסיה שתקבלו (לאחר שתגדירו להם את נתוני השכר והתשואה לעיל).

רענן111

New member
להתייעץ!!!

פיצויים וקרן פנסיה
להתייעץ!!!
קראתי את השרשור. העצה הטובה ביותר שאפשר לתת לך - לקחת תלושי שכר ותדפיס חתרה מחברת הביוח/קרן הפנסיה וללכת ליועץ פנסיוני. אי אפשר לתת עצה טובה בפורום כזה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה