פינת עשה זאת במו ידיך-אתגר מיחזור

KarinDi

New member
פינת עשה זאת במו ידיך-אתגר מיחזור

עדיף מאוחר מלעולם לא, נכון?! אני ממש מתנצלת על העיכוב, עוברת עליי תקופה מאוד מאוד עמוסה (בעיקר בדברים טובים)... איזה רעיונות מעולים עלו בשרשור הרעיונות לצנצנת קפה! אין ספק שיש לנו כאן אוסף מרשים של מוחות יצירתיים! כל מי שהציעה הצעה, וגם מי שעדיין לא- מוזמנת להעלות בפינה הדרכה לרעיון שהציעה. תפנו אליי ונתאם תאריך. מכיוון שרוב ההצעות היו קשורות להפיכת הצנצנת לקופסת אחסון, החלטתי להכין הדרכה לצנצנת כזו. את הצנצנת אני מתכננת לתת היום מתנה לחנוכת בית של חברים. היא מיועדת לשבת ליד הטלפון- לאחסון עטים והפקק שלה- מיני לוח מודעות, להשאיר הודעות לבני הבית...

KarinDi

New member
החומרים הדרושים

צנצנת קפה דף מדפסת רגיל (עדיף משומש, אל תשכחו שאנחנו באתגר מיחזור!) 3 שאריות של דפים יפים- יכולים להיות בריסטולים, קארדסטוקים, ניירות אריזה ועוד (אולי באחת הפינות הקרובות אני אפרסם הדרכה להכנת דפים יפים לבד בבית...) עיפרון מספרים דבק סכין יפני סרגל

KarinDi

New member
שלב ראשון- העתקת הצורה

כדי שלא יראו סימני דבק בצד הפנימי של הצנצנת- לא נקלף את מדבקות הלוגו של החברה, אלא נדביק בדיוק עליהן. כדי לעשות זאת נצמיד את הצנצנת לחלון, עליה נצמיד דף לבן ובעפרון נעתיק את קווי המתאר של הצורה (בגלל סיבות טכניות לא צילמתי על החלון, יש לי רק 2 ידיים...אבל העתקתי על החלון! האור הופך את הדף לשקוף ואת ההעתקה לקלה יותר)

הי קרין

אפשר לחסוך את כל מגבלת מיקום הדבקת הדפים על גבי המדבקה הקיימת על ידי הכנסת הצנצנת למיכל או לסיר ולמלא במים רותחים עם מעט סבון כלים או ללא ולהניח בצד. הכל יורד כולל הדבק. לשאריות דבק אפשר לגרר מעט עם האצבע או עם סכין - ולא, לא נשארים שאריות הגירוד של הסכין. וכך אפשר לקשט גם לרוחב הצנצנת ולא להיות מוגבלים לעיצוב לאורך. ליאת

KarinDi

New member
שלב שני- גזירת הפאות

נגזור מדף המדפסת את הצורה ששרטטנו- זוהי השבלונה שלנו. נניח אותה על החלק האחורי של אחד הדפים היפים- ונעתיק. נחזור על אותה פעולה גם בדף יפה שני.

KarinDi

New member
שלב שלישי- גזירה

נגזור את שתי הצורות משני הדפים היפים מהדף השלישי נחתוך רצועה ישרה (או מסולסלתף איך שבא) וארוכה. מכיוון שהדף שלי לא היה מספיק ארוך (שאריות) חיברתי שתי רצועות

KarinDi

New member
שלב רביעי- הדבקת הרצועה

נדביק את הרצועה הארוכה סביב הצנצנת, באמצע הגובה

KarinDi

New member
שלב חמישי- הדבקת הפאות

נמרח דבק על פתקית הלוגו של החברה בצד אחד ונדביק עליה את הצורה שגזרנו- נשתדל לכסות אותה לחלוטין נחזור על אותה פעולה בצד השני.

KarinDi

New member
שלב שישי- קישוט

נקשט לפי הטעם. אני בחרתי לקשט באמצעות שאריות של השאריות- פשוט חתכתי צורה מתוך אחד הדפים והדבקתי על הדף הנגדי

KarinDi

New member
שלב שביעי- ציפוי הפקק

נניח את הפקק על צידו האחורי של אחד הניירות היפים (שאריות, שאריות!) ונעתיק את הצורה שלו. נגזור, נדביק ונגזור את השוליים שיהיה מדוייק. מדף אחר נחתוך רצועה ארוכה ברוחב 1 ס"מ ונצפה את שולי המכסה

KarinDi

New member
הפקק- לוח מודעות

ככה הוא תלוי על מסמר על הקיר, עם מגנט תואם

הפקק

אפשר לקחת ניירות ממו דביקים בחלקם העליון ולגזור בצורת המכסה (בדר"כ עגול). להדביק על המכסה את הדף האחרון מחבילת הדפים הדביקה. כשרוצים להשאיר פתק, שולפים דף מלמעלה (זוכרים, חבילת הדפים הדביקים מודבקת על המכסה) כותבים ו.... בהצלחה

KarinDi

New member
ושוב- הצנצנת כולה

איזה שיפור במראה :) מי שמשתמשת בהדרכה- אני אשמח לראות תוצרים מי מעלה בשבוע הבא הדרכה לפרוייקט נוסף מצנצנת של קפה?! תהנו מהסוף של סוף השבוע ושיהיה שבוע נפלא!!!

עינבלית

New member
קרין!

יופי של שדרוג ומיחזור!!! (אפשר להפנות ולהמליץ עליו בבלוג שלי?) אני משתמשת בצנצנות ריקות של זכוכית לאפונה יבשה, קינואה, אורז, מלח, תבלינים ועוד. אלו מונחים אצלי בארון עם דלת זכוכית ואני יכולה לראות מה יש לי בלי להתאמץ.

KarinDi

New member
תודה עינבל!

בוודאי שאפשר! אחלה רעיון- לנצל את השקיפות הכפולה..הלוואי שהיה לי ארון עם דלת זכוכית!

למעלה