פינת ניתוח...והפעם: חיים מבוזבזים!

one pearl

New member
פינת ניתוח...והפעם: חיים מבוזבזים!

"Life Wasted" You're always saying that there's something wrong... I'm starting to believe it's your plan all along... את תמיד אומרת שיש משהו לא בסדר אני מתחיל להאמין שזאת הייתה התוכנית שלך כבר מקודם Death came around, forced to hear its song... And know tomorrow can't be depended on. מוות מגיע לסביבה, מכריח לשמוע את השיר הזה ועכשיו יודע שהמחר לא יהיה מוגן I seen the home inside your head,... All locked doors and unmade beds. Open sores unattended Let me say just once that אני רואה את הבית בתוך ראשך מלא בדלתות נעולות ומיטות לא מוכנות. פצע פתוח שלא טיפלו בו תני לי לומר רק פעם נוספת. I have faced it,... A life wasted,... I'm never going back again. אני התמודדתי עם זה...חיים מבוזבזים... ואני לא חוזר לזה שוב. I escaped it,... A life wasted,... I'm never going back again. אני צפיתי את זה...חיים מבוזבזים... ואני לא חוזר לזה שוב. Having tasted,... A life wasted,... I'm never going back again. זה כבר נטעם....חיים מבוזבזים ואני לא חוזר לזה שוב. The world awaits just up the stairs Leave the pain for someone else. העולם מחכה רק אחרי המדרגה משאיר את הכאב למישהו אחר Nothing back there for you to find,... Or was it you, you left behind? אין שום דבר בעבר בשבילך למצוא או שזה את, את שנשאר מאחור? You're always saying you're too weak to be strong... You're harder on yourself than just about anyone. את תמיד אומרת שאחת חלש מדי בכדי שתהיה חזקה את קשה עם עצמך יותר מעם כל אחד אחר. Why swim the channel just to get this far? Halfway there, why would you turn around? למה לשחות בתעלה בשביל להגיע למרחק הזה? בחצי דרך, למה את תסתובבי? Darkness comes in waves,... tell me,why invite it to stay? חשכה באה בגלים...תגידי לי למה הזמנת את זה להשאר. You're warm with negativity, Yes, comfort is an energy,... But why let the sad song play? את חמה עם שלילות? כן, נוחות היא אנרגיה אבל למה לתת לשיר העצוב לנגן? I have faced it,... A life wasted,... I'm never going back again. אני התמודדתי עם זה...חיים מבוזבזים... ואני לא חוזר לזה שוב .I escaped it,... A life wasted,... I'm never going back again. אני צפיתי את זה...חיים מבוזבזים... ואני לא חוזר לזה שוב. Having tasted,... A life wasted,... I'm never going back again. זה כבר נטעם....חיים מבוזבזים ואני לא חוזר לזה שוב. Oh I erased it,... A life wasted,... I'm never going back again. אוו אני הרווחתי את זה...חיים מבוזבזים ואני לא חוזר לזה שוב.

one pearl

New member
המשך:

מה הפירוש שלכם לשיר? הצעות תרגום אחרות? מה אתם חושבים על השיר? רוצים לדבר על עוד שירים מהאלבום החדש, או לעזוב אותו בשקט? שיר נוסף מומלץ לשבוע הבא?

one pearl

New member
שלי!!

לפני כמה ימים קראתי בפעם הראשונה את המילים לשיר, אהבתי אז הייתי חייבת להעביר אותו אליכם. הפירוש שלי: הדובר מדבר אל חבר/ה שלו שנעול מתוך עצמו ובכך "מגן" על עצמו מאחרים. בהתחלה הוא אומר איך היא התמיד רואה בדברים רעים, כאלו זה מה שהיא רוצה שיהיה. היא מתנהגת כאילו שום דבר לא תלוי בה, ובעצם הכל כן תלוי. היא פצוע, ומרגישה כאילו לאף אחד לא איכפת. קשה לה והיא לא מצליחה להתמודד. גם הכותב עבר את זה, את ההרגשה שהחיים מתבזבזים וכלום לא שווה. גם אם היא תשאר במקום, ותנסה להתחבא בעבר, העולם ימשיך לנוע והיא תמשיך להפגע. אי אפשר להתחבא לנצח. כאשר אתה מוותר על הכאב, אתה בעצם מוותר רק על עצמך. כשאתה עושה כל כך הרבה כדי להגיע למקום מסויים, אתה לא צריך להתייאש באמצע הדרך ולחזור לחור שאתה חופר לעצמך. חשכה באה בגלים, תמיד יבוא גל אחרי. וצריך לדעת לשחות בכדי לראות אור. לא לחכות להפוגה הבאה. הצעות תרגום נוספות: יש טעות בשורה שניה: עכשיו כלום לא יכול להיות תלוי. מה אני חושבת על השיר: שיר חזק. רוצים לדבר על עוד שירים מהאלבום החדש, או לעזוב אותו בשקט? את מה שלא הספקתי לתרגם לעצמי כבר- כן! שיר נוסף לשבוע הבא? למה אתם חושבים ששאלתי אותכם?!

Jagged chaos

New member
תיקונים קלים..

I escaped it,... A life wasted,... escaped = ברחתי except = לצפות Oh I erased it,... A life wasted,... erased = מחקתי earned = הרווחתי

Wine

New member
טוב, שוב יש לי דיעה שונה לגמרי

אז ככה, קודם כל צריך להבין את הרקע לשיר. השיר נכתב אחרי מותו של ג'ואי רמון, חברו הטוב והקרוב של אדי. ג'ואי נאבק ממושכות במחלת הסרטן ולבסוף נכנע. לכן השיר ממוען לבן ולא לבת, ולהלן התרגום והפרשנות שלי: You're always saying that there's something wrong I'm starting to believe it's your plan all along Death came around, forced to hear its song and know tomorrow can't be depended on אתה תמיד אומר שמשהו לא בסדר אני מתחיל לחשוב שזו היתה התוכנית שלך מאז ומתמיד המוות ארב בפינה, כפה אלעיך להקשיב לשירו ודע שאי אפשר לסמוך על המחר (שיבוא) I seen the home inside your head All locked doors and unmade beds Open sores unattended Let me say just once that ראיתי את הבית בראשך, כל הדלתות נעולות והמיטות אינן עשויות פתחים פצועים שאינם מטופלים הרשה לי לומר רק את זה: I have faced it, a life wasted I'm never going back again התמודדתי עם זה, חיים מבוזבזים לעולם לא אחזור לכך שוב Oh I escaped it, a life wasted I'm never going back again ברחתי מזה, חיים מבוזבזים לעולם לא אחזור לכך שוב Having tasted, a life wasted I'm never going back again אחרי שטעמתי מזה, חיים מבוזבזים, לעולם לא אחזור לכך שוב Oh i erased it, a life wasted I'm never going back again מחקתי את זה, חיים מבוזבזים, לעולם לא אחזור לכך שוב The world awaits just up the stairs Leave the pain for someone else העולם מחכה במעלה המדרגות השאר את הכאב למישהו אחר Nothing back there for you to find Or was it you you left behind? אין שם דבר שתוכל למצוא בשבילך או שאת עצמך השארת שם מאחור? You're always saying you're too weak to be strong You're harder on yourself than just about anyone אתה תמיד אומר שאתה חלש מדי מכדי להיות חזק אתה יותר קשה עם עצמך מכל אחד אחר Why swim the channel just to get this far? Halfway there, why would you turn around? למה לשחות בתעלה כדי להגיע עד לכאן? עברת חצי הדרך לשם, למה לך לחזור חזרה? Darkness comes in waves...tell me, Why invite it to stay? החשיכה מגיעה בגלים, תגיד לי למה להזמין אותה להישאר? You're one with negativity Yes, comfort is an energy But why let the sad song play? אתה אחד עם שליליות כן, נחמה היא סוג של אנרגיה אבל למה לתת לשיר עצוב להתנגן? I have faced it, a life wasted I'm never going back again Oh I escaped it, a life wasted I'm never going back again Having tasted, a life wasted I'm never going back again Oh I erased it, a life wasted I'm never going back again בהבנת הרקע לשיר, אפשר בקלות להבין שאדי מנסה לשכנע את חברו החולה לא להיכנע למחלה ולהמשיך להילחם. המוות הגיע להתדפק על דלתך, אל תיכנע לו. ראיתי מה קורה בראש שלך - הכל אטום, אתה כבר נכנעת. תן לי להגיד לך...הייתי במצבך, כמעט בזבזתי את החיים שלי. אבל ברחתי מזה, מחקתי את זה אחרי שטעמתי את זה, זה לא שווה לבזבז את החיים שלך. שווה להילחם, העולם מחכה לך, תשאיר את הכאב למישהו אחר. אין "שם" ("שם" להערכתי שווה למוות"), או שכבר ויתרת והשארת את עצמך שם, באזור המוות, מחכה למותך? אתה תמיד אומר שאתה חלש מדי מכדי להיות חזק, אבל אתה סתם מחמיר עם עצמך, יותר מכל אחד אחר, בשביל מה בכלל יצאת למאבק, הגעת כבר עד כאן, אז תמשיך, אל תוותר ואל תחזור אחורה. החשיכה מגיעה (חשיכה - מאבק קשה, המוות המתקרב) למה אתה מזמין אותה פנימה, למה אתה נותן לה להכניע אותך....אתה כ"כ שלילי, למה? בנחמה יש אנרגיה, תשתמש בה כדי להילחם, אל תוותר!

Wine

New member
המשך

מה הפירוש שלכם לשיר? זה עתה פירטתי...בעקרון - לא להיכנע לקשיים, במקרה זה המחלה. לא לוותר, החיים יפים, יש בשביל מה לחיות, חבל לבזבז אותם. הצעות תרגום אחרות? כמופרט לעיל מה אתם חושבים על השיר? שיר אנרגטי, קיצבי, אחד האהובים עלי. התוכן שלו מצמרר, בהתחשב בזה שנכתב לאחר מותו של ג'ואי, כאילו מסכם את כל מה שאדי רצה להגיד לו לפני שמת - אל תיכנע, תמשיך להילחם, יש בשביל מה. רוצים לדבר על עוד שירים מהאלבום החדש, או לעזוב אותו בשקט? בטח לדבר, יש שם פנינים אמיתיות (Army Resrve, Gone, ועוד ועוד) שיר נוסף מומלץ לשבוע הבא? Army Reserve

one pearl

New member
התייחסות ממש מעניינת לשיר...

כן, אנחנו תמיד נהיה חלוקות בדעה לשירים (וזה טוב) גם בעיקר מכיוון שאת אוהבת להתייחס "למה באמת המשורר התכנוון" בעוד אני הולכת בגישה של "לא משנה מה הוא התכוון אלא מה אני הבנתי" ושני הגישות מעניינות וחשובות. אבל כל הכבוד על ההשקעה...!

Wine

New member
נכון, אני אוהבת להכיר את הרקע

זה עוזר לי להבין את הליריקה.

nothingman1

New member
אני מסכים איתך...

וגם יש לי שאלה מאוד מוזרה אלייך יש לך אחיין שקוראים לו עומרי?

PhonyLight

New member
../images/Emo45.gif

בראבו. פשוט קלעת בול!! אני לא ידעתי שהשיר נכתב לאחר מותו של ג'ואי רמון. לפני כן הנחתי שהכוונה בשיר היא לא רק לוותר/ לבזבז את החיים באופן פיזי למחלה או משהו כזה, אלא לא לתת לעצמך להכנס לדיכאון לא לתת the sad song play, ללכת עם דברים עד הסוף ולא לוותר עליהם באמצע הדרך ואם הזכרת את האלבום החדש- תהיתי מדוע לא מזכירים אותו בכלל כאן? אני מסכים שהוא לא קלאסיקה, אבל כמו שאמרת יש בו פנינים, ואני אוסיף לשירים שציינת את Parachutes,World Wide Suicide ואת Marker In The Sand מקווה שנדון גם בהם..

one pearl

New member
תבדוק את המאמרים

כבר עברנו על כמה שירים מהאלבום, ולפי ההענות, נראה לי שנעבור גם על עוד בעתיד

SecondFace

New member
....

מה אתם חושבים על השיר? אותו אני פחות מכירה אז שמחתי לקרוא פירושים..שיר מדהים.. רוצים לדבר על עוד שירים מהאלבום החדש, או לעזוב אותו בשקט?איזה אלבום?חח[אני בורה בזה מצטערת] שיר נוסף מומלץ לשבוע הבא? לא זוכרת מה עשו ומה לא..אבל דירטי פראנק, נוטינגמן, ספין דה בלק סירקל ואנימל :)

one pearl

New member
../images/Emo13.gif

רעיון טוב, לכתוב מה האלבום, ואולי קצת על האלבום שהשיר הופיע בו...

למעלה