פינק פלויד ומלחמת המפרץ

פינק פלויד ומלחמת המפרץ ../images/Emo66.gif

אני אתחיל במשהו שקשור לזה בעקיפין: בכיתה שלי תלו בריסטול גדול ועליו כתוב "הביעו את דעתכם". כמובן שכתבתי (לא אני, חברה שלי, אני אמרתי לה מה לכתוב. הכתב שלי לא כזה יפה) את המילים של הבית הראשון של אנודר ברייק 2. בא ילד אחד, שמוליק שם בדוי (השם האמיתי, איתי, שמור במעכרת
), וכתב ליד זה Pink floyd sux (עם X), ועשה על זה איקס. כמובון שהרבה כעסו עליו, וקראו לי לראות מה הוא עשה, אז אחרי זה הוא מחק את האיקס. (אני בכיתה י' דרך אגב). ולמה אני מספרת את זה
אתמול בערב דיברתי איתו במסנג'ר והוא אומר לי "בקשר לשיר שכתבת בכיתה. את יודעת מה קרה בשנת 1991
" אני מנסה לחשוב. חושבת מלחמת המפרץ
מה הקשר בין זה לפינק פלויד
רגע, חומה
אמרתי, "חומרת ברלין נפלה
". "לא," הוא ענה, "לילה אחד ----תיאור שאני לא זוכרת אותו----- השמיעו ברדיו את השיר הזה, ואז פתאום באמצע הושמעו המילים "נחש צפע נחש צפע". ומפה אני אצטט אותו: " טוב אני אספר לך מה קרה ערב תמים שנת 1991 השיר הזה התנגנן לו ברדיו והכל תמים פתאום באמצע השיר ככה בלי התראה מוקדמת הקרין אומר "נחש צפע נחש צפע" ואז יש אזעקה וכולם מתחילים לצרוח אה הצילו " " המוסר של הסיפור שהשיר הזה הביא עלינו טילים ". אז אמרתי לו "שיר עם כוח". והוא ענה: " כוח שונא יהודים ערבי מוסלמי בטח הסולן עלה למכה "אללה ואקבר!" " . אני: " אני לא אתחיל להתווכח איתך עכשיו על פינק פלויד, לך תשמע את המוזיקה שאתה שומע וזהו, היא בטוח מוזיקה יותר איכותית ושווה" שמוליק: "עכשיו דוגרי, להרבה אנשים השיר הזה הוא טראומה ע"פ שהוא בכלל לא קשור" ואחרי זה הוא יצא. ולמה אני מצטטת פה את כל זה
כי מה שהוא אמר מביא אותי לשתי שאלות: 1. "הסולן שלהם". אני יודעת שאין להם סולן, אבל מי באמת שר את השיר הזה
יש את החלק עם הילדים, וחוץ מהם
ובאותו עניין, נראה לי שכדאי להכניס למאמרים מאמר עם מי שר כל שיר, מי כתב את המילים והמוזיקה (לא כאחד, אלא כ-3 שונים). זה יכול לעזור מאוד. 2. באמת מה שהוא אמר לגבי האזעקה נכון

pink floydror

New member
הא ?!

על הקטע של המלחמה לא יודע, אבל מה זאת אומרת לא היה להם סולן?!?...באלבום הראשון סיד, ומסוסרפול עד הפיינל קאט, רוג'ר ווטרס, שלפעמים גילמור או רייט שרו...אבל ווטרס שר את עוד לבנה ..

../images/Emo51.gif ../images/Emo66.gif

אני יודעת שאין להם סולן, אלא כל שיר שר מישהו אחר. גם שומעים את זה, הקולות שלהם לא עד כדי כך דומים.

WhiskyBar 1

New member
במקרה, אבל רק במקרה

יש לי את השיר עם האזעקה שקוטעת אותו באמצע

Miss CB

New member
הו גוד... איזה פחד!!

איך? הקלטת את זה בדיוק בזמן או מה??

WhiskyBar 1

New member
אז ככה:

החליפו לי את ההארד דיסק, וזה שעשה את זה ובנוסף טיפל במחשב העביר/הוריד למחשב שלי קבצי מוזיקה, וביניהם גם את הקטע הזה..ואני חייבת להודות שזה ממש מפחיד,כי בהתחלה חשבתי שזה השיר ולא ציפיתי לדבר כזה

meandmeandme

New member
מצטער אבל זו טעות

בפייפר סיד, אבל גם רייט שר שיר אחד וואטרס שר שיר אחד. מאז ועד אנימלס גילמור הוא הזמר הראשי, ומדי פעם וארטס. בחומה ובפיינל קאט אפשר להגיד שואטרס, למרות שבחומה זה בערך חצי חצי. ומאז גילמור כמעט תמיד חוץ משתי שירים שאותם שר רייט. יש רשימה באינטרנט של מי שר איזה שיר בדיוק, אבל דווקא מכל השירים ברשימה דווקא על בריק אין דה ואל רשום: Gilmour or Waters. אני אישית חשוב שזה גילומר.. או ואטרס.

לא מדוייק

בארט הוא הסולן בכל השירים בפייפר מלבד Take Up Thy Sthetoscope שמושר ע"י ווטרס - שכתב אותו. ריק רייט לא שר אף שיר באלבום. גילמור היה הסולן במרבית שירי הפלויד, עד "החומה". ריק רייט היה הסולן בשירים שהוא כתב. אני חושבת שזה רעיון טוב שתהיה רשימה של מי שר מה. כשנעלה את כל הדיסקוגרפיה של הפלויד ל-FAQ (היינו ל"שאלות נפוצות") נכלול את שם הסולן (או המבצעים, אם יש יותר מאחד), ליד שמו של כל אחד מהשירים.

trancelover

New member
איזה שטויות

ווטרס שר עד אנימלס לא פחות מגילמור ואולי יותר יש מלא קטעים שהם שרים ביחד וגם רייט ברגעים מסויימים אולי בקטעים מסויימים יוצא שגילמור שר עד הפזמון ואז מתחלף עם ווטרס או להיפך או בשילוב, אבל הזמר הראשי גילמור? מי אמר את זה(?) ובקשר לשירה עצמה אומרים שווטרס שר רע ליד גילמור אבללדעתי הם שרים שונה לעלה והשירה של ווטרס מעולה מיוחד ובלי השירה של ווטרס(לארק השירה) פינקפלוייד לא שווים אתזה, וכמובן לגילמור יש תקטעים היפים, מה שאני מנסה לומר זה שאם תחליפו את כל התוכן של השירים שווטרס שר למשל בקטע כמו COMFORTABLY NUMB או כל קטע אחר, התוצאה תיהיה הרבה פחות יפה, כל היופי שאז גילמור נכנס בפזמון והכל טוב וסבבה לגילמור יש תסאונד הרך החם והסבבה לווטרס יש את הפסיכודאליות ואת המבטא החזק והכל מושלם ביחד איך שהם משתלבים

אין לי מושג מי שר יותר או פחות,

אבל מה שאני כן יודעת זה שלשניהם יש קולות שונים לגמרי,ושלמשל ווטרס שר בית וגילמור פיזמון זה יוצא נורא יפה. את הקול הציני,המגניב,הכבד,העמוק של ווטרס אני נורא אוהבת,בלי קשר אם יש לו קול "יפה" או "מלודי",כמו לגילמור למשל. לגילמור יש קול יפה,אבל ישנם שירים\קטעים בשירים של פינק פלויד שאני פשוט לא מתארת את גילמור שר - זה היה יוצא שונה לחלוטין.

Paranoid Y

New member
אממממ... הממממ..

אמממ בקשר לשיר, אז הכל שר גילמור, ווטרס שר רק קטע אחד... hey, teachers, leave us kids alone, וזה גם שניהם ביחד כנראה... * אבל זה בכלל לא רשמי, זה רק דעתי, אחרי עשרות האזנות רצופות כדי לגלות...)

trancelover

New member
ככה:

בכללי כמעט כל הצעקות ברקע הם של ווטרס Another Brick Pt'1 = ווטרס! (ובכמה רגעים נדמה לי גילמור מצטרף ברקע The Happiest Days Of Our Lives = ווטרס! Another Brick Pt'2 = גילמור! וווטרס ברקע חלש מתלווה לקול של גילמור בכמה רגעים ואז מהשאמרת hey, teachers, leave us kids alone של ווטרס ובסוף הוא צועק כרגיל חח אנימת עליו Another Brick Pt'3 = ווטרס! קיצר אלבום ענקקקק ענקקק ענקק שירה חזקה ביותר של ווטרס גם של גילמור ויש כאלה שמתלהבים מהסולו ליד של הגיטרה של גילמור ב COMFORTABLY NUMB אבל למרות שסולו סבבה אבל לפידעתי יש לו סולויים הרבה יותר יפים כמו בקטע Another Brick Pt'2 מדקה 2:10

guysc

New member
אז רק בשבילך ג'ק

ידע כללי-חומת ברלין נפלה ב1990,לא 91. SUX זה בסלנג,כמו שהרבה כותבים ביצפר וכל זה. הילד הזה דביל,גזען וסתם מפגר. אחרי ה"כוח שונא יהודים ערבי מוסלמי בטח הסולן עלה למכה "אללה ואקבר!" היית צריכה להוריד לו כזאת סטירה שהיו שומעים עפולה,רק על הבורות שלו והדעות הדביליות האלה. אנודר ברייק? לא זכור לי שיר כזה,אבל מצד שני אני לא כזה אוהד מושבע של פינק פלויד

אמממ... הדיון כאן לא מובן לי

אבל בכ"מ, ניתן להעזר בקיצורים: Another Break... = ABITW רשימת הקיצורים שכבר הועלו (כולל הנ"ל) נמצאת ב-FAQ.

למעלה