פיטורין

מצב
הנושא נעול.

miriel2

New member
פיטורין

פיטורין
היום חזרתי לעבודה אחרי 4 ימים של חופש מחלה שבתוכן לדאבוני הרב נפטר אבי אז כמובן שזה היה אחרי חופש מחלה ואחרי שבעה. הדרך שבה הבוס שלי הביע את תנחומיו היא כן... לפטר אותי, השאלה שלי האם מותר לו לפטר אותי אחרי שבעה? ומה עליי לעשות כעט? אודה לכם על תשובתכם

ראשית, תנחומי על האובדן

פיטורין
היום חזרתי לעבודה אחרי 4 ימים של חופש מחלה שבתוכן לדאבוני הרב נפטר אבי אז כמובן שזה היה אחרי חופש מחלה ואחרי שבעה. הדרך שבה הבוס שלי הביע את תנחומיו היא כן... לפטר אותי, השאלה שלי האם מותר לו לפטר אותי אחרי שבעה? ומה עליי לעשות כעט? אודה לכם על תשובתכם
ראשית, תנחומי על האובדן
ולגופה של שאלה אין לצערי, מה לעשות. המעביד רשאי לפטר גם במצב קשה זה. אנושיות-אינה הוראה שבדין. ראוי לדעת כי במקרה זה חייב המעביד ליתן הודעה מוקדמת על פיטורין, פדיון חפשה ודמי הבראה, ככל שהם מגיעים לך.

miriel2

New member
בהמשך לשאלת הפיטורין

ראשית, תנחומי על האובדן
ולגופה של שאלה אין לצערי, מה לעשות. המעביד רשאי לפטר גם במצב קשה זה. אנושיות-אינה הוראה שבדין. ראוי לדעת כי במקרה זה חייב המעביד ליתן הודעה מוקדמת על פיטורין, פדיון חפשה ודמי הבראה, ככל שהם מגיעים לך.
בהמשך לשאלת הפיטורין
אתמול כשהבוס שלי בישר לי שאני מפוטרת הוא אמר לי לסיים איזה עבודה שהייתי באמצע שלה ואז ללכת הבייתה, בגלל כל הסיבות שמסביב (האובדן של אבי) לא יכולתי לעבוד וביקשתי ממנו שזה יהיה היום. היום כשהגעתי לעבודה הבוס שלי הכניס אותי לשיחה שוב פעם והפעם הוא בישר לי כי אני חייבת לתת לו חודש עבודה כדי לקבל את מה שמגיע לי... העבודה שעליה שוחחנו אתמול לא תתבצע כי הלקוח נמצא כרגע בהליכים משפטיים עם החברה. האם יש לו זכות להשאיר אותי חודש בעבודה? ומה קורה אם אני לא מוכנה להשאר כאן חודש?

שיר ורד

New member
יש כאן בעיה מסוימת

בהמשך לשאלת הפיטורין
אתמול כשהבוס שלי בישר לי שאני מפוטרת הוא אמר לי לסיים איזה עבודה שהייתי באמצע שלה ואז ללכת הבייתה, בגלל כל הסיבות שמסביב (האובדן של אבי) לא יכולתי לעבוד וביקשתי ממנו שזה יהיה היום. היום כשהגעתי לעבודה הבוס שלי הכניס אותי לשיחה שוב פעם והפעם הוא בישר לי כי אני חייבת לתת לו חודש עבודה כדי לקבל את מה שמגיע לי... העבודה שעליה שוחחנו אתמול לא תתבצע כי הלקוח נמצא כרגע בהליכים משפטיים עם החברה. האם יש לו זכות להשאיר אותי חודש בעבודה? ומה קורה אם אני לא מוכנה להשאר כאן חודש?
יש כאן בעיה מסוימת
המעביד אמור לתת לך הודעה מראש לתקופה מסוימת, אם הוא מותר על שירותיך הוא עדיין חייב לשלם בעד התקופה הנ"ל. אם המעביד נתן לעובד הודעה מראש, העובד חייב להמשיך ולעבוד בתקופה זו. לכן, אם זה היה נאמר לך אתמול, לא היתהלך כל עילה לסרב להמשיך לעבוד בתקופת ההודעה המקודמת. אך מאחר ונאמר לך אתמול משהו אחר, מדובר בחרטה של המעסיק, לא ברור לי מה הטעמים לשינוי דעתו ולכן קשה לדעת האם זכותך לדרוש שפיטוריך יהיו על פי ההודעה שניתנה אתמול. אם לא תשארי בתקופת ההדועה המוקדמת המעסיק רשאי לקזז משכרך הקודם /נוכחי את השכר שהיית מקבלת לו המשכת לעבוד בתקופת ההודעה המוקדמת. אורך התקופה תלוי בותק של העובד ובשיטת תשלום השכר, איך אינו עולה על חודש.

מצב
הנושא נעול.
למעלה