פיטורין ללא התראה מוקדמת

liorben20

New member
פיטורין ללא התראה מוקדמת

אני עבדתי כחודשיים בחברה דרך כוח אדם. גיליתי שבמקום העבודה חישוב השעות אינו נעשה כדין ופניתי אליהם רק אחרי כ3 שבועות טרטור בין כוח האדם ואליהם היום החברה הודיעה לי שהם מסכימים להחזיר לי את הפרשי השכר מה שגם באופן תמוה לאחר כמה שעות פוטרתי ע"י המנהל בטענה שניתקתי שיחה ללקוח ולמרות שישנה הקלטה היא אינה חד משמעית בהקלטה. המנהל פשוט לא נתן לי לסיים תמשמרת ושילח אותי לדרכי. האם זה חוקי? האם למרות שאני עובד כוח אדם לא מגיעה לי התראה מסוימת? והאם זה הוגן שהחברה פשוט "תפרה" לי תיק בשביל להפטר ממני ולי אין שום זכות בעניין הנ"ל. אשמח למענה

liorben20

New member
המשך לשאלה

זכותי ליומיים כפי שאמרת אבל הוא פשוט פיטר אותי באותה משמרת , מה אני יכול לעשות הלאה? האם אני יכול לדרוש מהם את 2 המשמרות שהייתי אמור לעשות באותו שבוע לקבל על כך שכר? ובמידה והם לא ירצו למי אני פונה הלאה ומה אני עושה?

שיר ורד

New member
תשובה

עליך לדרוש מהמעסיק שכר בגין כל היום שבו פוטרת ועוד שני ימי העבודה הבאים (בהנחה שהם לא ימים שאין עובדים בהם). אם לא תקבל את השכר הנ"ל תגיש תביעה לבית הדין לעבודה כנגד מעסיקך (כלומר חברת כ"א).

liorben20

New member
בהמשך לשאלה 2

חשוב רק להדגיש שאני עובד כוח האדם , העבודה הוגדרה זמנית אך במועד סיום שלא ידוע כלומר לא נאמר מתי היא תסתיים ולא הודיעו על כך ואני עובד עבודה במשמרות של 8 שעות . האם עדיין מה שרשמת מקודם תקף לגבי? אשמח למענה

למעלה