פיטורין במשך תקופת ההתראה

TmpName

New member
פיטורין במשך תקופת ההתראה

שלום, לפני זמן מה התפטרתי ממקום עבודתי. תקופת ההתראה שאני מחוייב אליה בחוזה היא 30 יום. לאחר שהתפטרתי מעסיקי לחץ עלי לחזור בי או לפחות להשאר תקופה ארוכה יותר מ-30 יום. אני לא הסכמתי ואמרתי שאני אכבד את החוזה ואשאר את כל ה-30 יום. שבועיים לאחר שהודעתי על התפטרותי מעסיקי הודיע לי כי אני מפוטר "By cause" (סעיף שמופיע לי בחוזה שאומר שבמידה ויצרתי נזק לחברה החברה יכולה לפטר אותי באופן מידי ולא לשלם לי פיצויים). כמובן שלא פגעתי בחברה והסיבה שהוא מסתמך עליה היא מופרכת לחלוטין. מאז לא שולמה לי משכורתי וכל שאר התנאים (גם על התקופה שעבדתי בפועל) - המעסיק לא מוכן לתת לי טופס 161 עד אשר אחתום לו על מסמך שמאשר שפיטורי מוצדקים ואכן פגעתי בחברה. שאלותי הם: האם מותר למעסיקי לשעבר לפטר אותי בתקופת הההתראה? האם יש לי בסיס לתביעה? כיצד נכון לפעול? האם כדאי לפנות לעו"ד או לתבוע עצמאית (יש לי את כל המסמכים שמעידים על צדקתי)? האם יש דרך לעקוף את חתימת המעסיק על טופס 161 (הכוונה היא- איך להמשיך את התכנית אצל המעסיק החדש בהקדם האפשרי)?

מדון

New member
חושב אני כי יש מצב לעו"ד

מכון שיש פה כמה נושאים חמורים הראשון הוא השכר אין מעביד יכול לשלול ממך את השכר לגבי הפיטורין מומלץ על עו"ד שיש לוהבנה מעולה בדיני עבודה המלצתי למרות שמישרדה הוא ברחובות ע"ד הילה פורת מעטים שיודעם את רזי דני עבודה יש לה אתא באטרנט פנה לשם ותמצא את הטלפון שלה וצור פגישה והבא את החוזה והמכתבים שקיבלתה חבל על הזמן בנושא

למעלה