פיטורים בהרין
דחוף

מצב
הנושא נעול.
תשובה עם הכינוי הנכון../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif

הפיטורים לא חוקיים
פיטורים של עובדת בהריון שעבדה לפחות חצי שנה במקום העבודה, אינם חוקיים ללא אישורה של המפקחת על עבודת נשים. לכן, לא מדובר בהתחרטות של המעסיק , אלא באילוץ שהחוק מטיל עליו להמשיך ולהעסיק אותך. לא ברור לי מה בדיוק קרה? האם פנית למפקחת? מתי היה מעד הפיטורים? גם הורדת השעות היא בלתי חוקית. לגבי ההשמצות יתכן ועל כך ניתן לתבוע בגין נזק נפשי שנגרם לך. אי חזרתך לעבודה, עשויה להראות בעיני המפקחת (ובעיני בית דין שעשוי להזדקק לנושא) כהסכמתך לפיטורים, לכן רצוי שתפרטי יותר מה בדיוק היתה השתשלשלות האירועים.
תשובה עם הכינוי הנכון

מועד הפיטורים היה 14/3/05 בחודש רביעי.פניתי אליהם בכתב לידע אותם שהם עשו מעשה לא חוקי על הפיטורים והם כתבו לי מכתב שאביא להם אישור שאני בהריון ואז יחזירו אותי לעבודה ובמקביל יפנו למשרד התעשיה והמסחר ולקבל אישור לפטר אותי.מה עלי לעשות האם אני צריכה להמציא להם אישור על היותי בהריון ולחזור לעבודה?הם ממש גרמו לי עוול.אינני מסכימה לפיטורים רק רוצה תגמול על המעשה הלא חוקי שנעשה מה דעתך.
 
לא מבינה מה עלי לעשות?

פיטורים בהרין
דחוף
עבדתי כמדריכה במקום מסויים כשנתיים.כאשר נודע למעביד שלי שאני בהריון הוא גרם לי להתעללות ועשה הכל כדי לגרום לפיטוריי.השמיץ אותי והוריד לי שעות עבודה שבסוף גרמו לפיטוריי.לאחר מכן הם הבינו שעשו טעות שפיטרו אותי בהריון הם מבקשים ממני אישור על ההריון ורוצים שאחזור לעבודה ובמקביל יפנו למשרד התעשיה והמסחר לקבל אישור לפטר אותי מה עלי לעשות לחזור לבודה בידיעה שאפוטר או להמשיך את התביעה כי לחזור לשם אני ממש לא רוצה אלא אם לא תהיה לי ברירה? האם מותר למעביד לחזור מעצמו על הפיטורים?הרי הם ידעו שאני בהריון ובכל זאת פיטרו אותי?האם אאלץ לחזור לשם?מבקשת תשובה דחוף ביותר.
לא מבינה מה עלי לעשות?
הם פיטרו אותי ועוד בידיעה שאני בהריון אז מה בכל זאת הם צודקים ועלי לחזור לעבוד ם ואז הם יבקשו אישור לפטר אותי אני לא מבינה?
 
מצב
הנושא נעול.
למעלה