פטרייה חוזרת בנרתיק- הצילו!

פטרייה חוזרת בנרתיק- הצילו!

יש לי פטרייה בנרתיק, היא מגרדת צורבת ומציקה נורא, שלא לדבר על זה שלקיים יחסי מין זה דבר כמעט בלתי אפשרי בשבילי! כבר הייתי אצל רופאת נשים (צבאית ואזרחית!) אך ללא הועיל, הן רק הביאו לי קרמים כאלה שלא הועילו לשום דבר. וזה כל הזמן חוזר ומייאש כבר... אני לא רוצה טיפול זמני אני רוצה להיפטר מזה אחת ולתמיד! למישהו/י יש מושג?

פטריה בנרתיק

דבר מעיק ומציק, במיוחד בצבא... קחי טמפון, טפטפי עליו 2-3 טיפות שמן לבנדר ו2-3 טיפות טי טרי (מומלץ מאד להתייעץ עם ארומתרפיסטי/נטורופט על מנת להשתמש בשמן איכותי) והחדירי לנרתיק למשך שעה- שעתיים. חזרי על הפעולה 2-3 פעמים ביום (תלוי בחומרת הפטריה) יש עוד שמנים ארומאטיים המועילים יותר , אך אותם חייבים לקחת עם תמיכת מטפל, מכיוון שאלו תרופות לכל דבר, לגבי הטי טרי והלבנדר, אני מרגישה בטוחה להמליץ מעל גבי האינטרנט, ללא יצירת נזק, מכיוון שאלו שמנים הניתנים למריחה ישירה על העור, ללא שמן נשא עוד אפשרות: טמפון הטבול ביוגורט ביו- אותו כנ"ל במקביל: "דיאטה" מיוחדת להרעבת הפטריה: לא לאכול שום פחמימות ריקות וסוכרים למשך החודש הקרוב(קמח לבן ומוצריו, אורז לבן, סוכר לבן
אסורים) כמובן שאין לאכול שום דבר מטוגן, מעושן, משומר, מסוכר וכו' להתמקד במזון טבעי- כמה שיותר קרוב למקור (אני יודעת שקשה בצבא...אבל אפשרי!) שהמזון יתמקד בירקות טריים, חלבונים (עוף, דג,יוגורט ביו, אגוזים, שקדים, שומשום מלא- טחינה מלאה), מעט מאוד פחמימות מלאות כגון אורז מלא, תפוח אדמה ולא יותר מתפוח ירוק אחד ליום מבחינת פירות. קני לך תוסף של אצידופילוס- חשוב שיהיה מחברה טובה ואיכותית- יש לשמור בקירור לאחר הפתיחה (כדי לבדוק אם האצידופילוס טוב- יש לפתוח כמוסה לתוך רבע כוס חלב, להשאיר באויר הפתוח למשך כמה שעות ולראות : אם נוצר יוגורט- סימן שהחיידקים פעילים והאצידופילוס טוב, אם החלב נשאר חלב- לגשת לרוקח ולא להתבייש להחזיר את המוצר המקולקל בצירוף הקבלה...) את התוסף יש לקחת כשעה לאחר הארוחה- פעמיים ביום. עוד דבר קטן: כוון מחשבה הוליסטי... האם את כועסת על בן זוגך? הרבה פעמים כשאנחנו כועסות על בן זוגנו ולא מאפשרות לכעס להשתחרר, בין אם זה מפחד/חולשה/ויתור עצמי ועוד...הכעס נכנס פנימה...ויוצר פטריה בנרתיק- המקום שימנע ממני לקיים יחסי אהבה עם בן זוגי עליו אני כועסת... אם אכן יש כעס כזה- יש מקום לדבר על כך ולהשתחרר מהכעס...ובכך לשחרר את הפטריה המעיקה לדרכה... סתם כוון נוסף למחשבה.... בריאות ואהבה, תמי- נטורופטית

WOW תמי נטורופטית ../images/Emo140.gif

השארת אותי פעורת פה, וזה משהו שלא רבים מסוגלים לו, אז קודם כל: ברוכה הבאה ואת בהחלט מוזמנת להשאר בכסא של כבוד ולהביא לנו מידיעותייך. באשר לנושא הכעס... ובכן, כמי שעוסקת בשני העולמות, ההוליסטי והקונבנציונאלי - הארת את עיני בנושא יש בו כל כך הרבה הגיון בריא - שמצחיק שלא חשבנו על כך, כיצד הגוף מסמן לנו על תחושותיו - ואנו רק צריכים להקשיב לו... אהבתי כל מילה. תודות רבות, וכמובן - בריאות ואהבה

../images/Emo22.gif תמימה, האם תוכלי ../images/Emo92.gif

להסביר מעט על "טיפות טי טרי" מה מקורן, למה שימושהן, היכן משיגים, כיצד משתמשים? אלפי תודות לך, בשם גולשינו היקרים.

ברבורה לבנה יקרה

ראשית, תודה על ההזמנה...שמחה להצטרף למשפחה באופן רשמי... ועכשיו על "טי טרי" בעברית- שמן עץ התה ובשם המקצועי שלו: melaleuca alternifolia עץ שגילו באוסטרליה ומשתייך לשמנים שמותרים למריחה ישירה על העור מבלי למהול בשמן בסיס. ייתכן ויהיו אנשים הרגישים לו ויפתחו אדמומית- במקרה כזה כדאי למהול אותו בשמן בסיס. שמן עץ התה הוא אחד מהחומרים האנטיביוטיים החזקים שהטבע מכיר, אך לעומת האנטיביוטיקה הקונבנציונאלית- אינו מזיק כמוה, מכיוון שאחוז הרעילות שלו הוא אפסי ולמרות היותו חזק ואפקטיבי- הוא עדין מספיק למריחה ישירה על העור ומותר לשימוש אף בילדים קטנים ונשים בהריון ואפילו אנשים הנוטלים תרופות מכיוון שאין לו קונטרה אינדיקציות. מבחינת הפעילות הרפואית שלו:
אנטיספטי חזק- לכן מתאים לכל הפצעים המוגלתיים, אקנה, אבצס וכו'...(מחטא פי 4 מאלכוהול)
אנטיויראלי ברמה מסוימת, בעל אפשרות להרוג נגיפים, פטריות, תולעים במערכת העיכול (במריחה חיצונית על הבטן)
אנטי פטרייתי- פטריות עור, פטריות וגינאליות, פטריות ציפורניים (לא תמיד מספיק חזק, יש טובים ממנו לפטריות ציפורניים)
שמן חיסוני- מקודד למערכת החיסון להתחיל לייצר תאים מסוג T- תאי מערכת החיסון
אנטי פירוטי- כלומר מוריד חום לרמה סבירה- אמבט בטמפרטורה נעימה עם מעט שמן לבנדר וטי טרי, או בקומפרס על העורף והרגליים...מעולה
כהכנה לפני ניתוח ולהחלמה לאחר ניתוח- מונע זיהומים וסיבוכים
המוסטטי- עוצר דימומים של חתכים ופצעים את השמן ניתן לקנות בכל בית מרקחת...כמובן שעדיף לקנות שמן איכותי, שלא מעורבב עם כימיקלים למיניהם... הוא שמן יחסית זול מהשמנים המוכרים, מכיוון שהוא זול להפקה. מומלץ בכל בית בתיק עזרה ראשונה יחד עם לבנדר- שניהם עוצרים את הדימום ומחטאים, משקמים את הריריות... אלו היו 60 שניות על שמן עץ התה...

טוטס

New member
תמימה - האם יש לך רעיונות לפתרונות

חיצוניים שניתן לבצע? לצערי אני סובלת מאותה בעיה כבר שנים ועקב הזמן הארוך שלא הצלחתי למגרה, אינני מסוגלת יותר להחדיר טמפונים משום שהכאב הוא כבר בלתי נסבל. ולגבי הדיאטה - מה עושה מי שצמחוני ורגיש ללקטוז? אינני יכולה לחיות על ירק בלבד למשך חודש - זה נראה לי מוגזם ולחלוטין לא בריא לגוף... תודה! ותודה על התייחסותך הנרחבת לגולשת!

טוטס שלום

מכיוון שאת סובלת מהבעיה כבר שנים, אני מציעה לך לפנות לנטורופט/ית באיזור מגורייך, על מנת למגר את הבעיה לחלוטין. בעברי הרחוק (בתקופת הצבא) גם אני סבלתי מפטריה וגינאלית במשך 3 שנים כמעט וגם אני הייתי צמחונית באותה תקופה הייתי בטיפול אצל נטורופט, שבנה לי תפריט מיוחד בשבילי, ללא מוצרי חלב וללא בשר. התפריט היה מורכב על בסיס ירקות טריים, מבושלים ומזון מלא כגון אורז מלא עם קטניות- המשלימים אחד את השני לחלבון מלא, כך שמבחינת הגוף לא יהיו חוסרים. אגוזים וזרעים שונים, גם הם משלימים את הצורך בחלבון. אפשרי ואף רצוי לחיות ללא חלב ומוצריו. בכל אופן כל המלצה מעל גבי האינטרנט במצבך הספציפי תהיה קצת חסרת אחריות מצידי, שכן את במצב קשה, אם אינך יכולה להחדיר טמפון ללא כאבים וסובלת כבר מספר שנים מהבעיה. לכן את יכולה לפנות אלי במסרים כדי שנוכל לחשוב ביחד לאן לגשת לטיפול... בריאות שלמה. תמי

שלום לטוטס ולתמי

ברשותכן ארחיב מעט בנושא. דבר ראשון לטוטס.. חשוב לוודא איזה סוג של פטריה התיישבה אצלך. סביר להניח שזו הקנדידה, אך בכל מקרה היתי ממליצה לוודא זאת. שנית היתי ממליצה לך לעשות בדיקת מעיים. מה שאומר לגשת ולהיעזר ברפואה הקונבנציונלית, לפחות בשלב זה של הבירורים. הקנדידה היא פטריית שמרים. יש לה עשרות סוגים וזנים שונים. הקנדידה לסוגיה חיה בשלום במעיים עם שאר החיידקים הטובים.ויש לה תפקיד לסייע בהגנה מסויימת. הבעיה מתחילה שהגוף יוצא מאיזון והקנדידה לסוגיה משתוללת. ואז היא הופכת משמר לפיטריה. הטיפול הקונבציונלי משתמש לרוב באנטיביוטיקה. לדעתי זה אסון. הקנדידה לסוגיה פיתחה עמידות לתרופות הקונבנציונליות כמו אנטיביוטיקה,אגיסטן- פתילות ומשחה. ג'ינו דקטרין 7 ג'ינו-פרמיל -פתילות. כמו כן טוטס לא ציינת איזה תסמינים מאפיינים את פטרייתך, למעט העובדה שהנרתיק רגיש להחדרה. האם ישנן הפרשות בצבע אפרפר קצפית ומבעבעת? האם יש נקודות אדוטמות סיביב הנרתיק? = טריכומונאס. האם ההפרשות דומות לגבינת קוטז? מגרד ודביק? אם כן זו האלביקטנס הנפוצה ביותר.. האם מלווה בכאבים בבטן תחתונה? הפרשות ורדרדות? יכול להצביע על זיהום בשחלות וברחם.. נתתי לך רק מעט דוגמאות לאפשרויות האבחון. בנוסף הוכח מדעית שלא תתכן פטרת בנרתיק ללא שתמצא גם במעי. הרבה סיבות ישנן להתרבותה של הקנדידה והפיכתה ממצב שמר למצב פטריה. חלקן הם תזונה עתירת סוכרים ופחמימות, סטרס,נטילת הורמונים, סטרואידים, נתילת תרופות שונות לזמן ממושך, ועוד. בהחלט ניתן לנקות את הקנדיה מהגוף באמצעים טיבעיים. יש גם כמוסות הניקראות קולורקס. שמכילות הורופיטו ואניס, צמחים אורגניים. יש לשלתות הרבה מים הרבה. מסייע לניקוי הפיטריה. בזמן הניקוי להימנע מסוכרים ותחליפי סוכר,להימנע משימורים,מתירס,מאלכוהול,ממשקאות ממותקים. מומלץ לאכול יוגורט המכיל ביו. ירקות חיים ומבושלים נהדר. שמן זית מכבישה קרה, ביצים דגים עוף הודו נהדר. דגנים מלאים. תה , בבונג מליסה סירפד שן ארי.. מצויין.. זה על קצה המזלג.. בהצלחה!

טוטס

New member
תודה, אך כמו שציינתי אני צמחונית

ורגישה ללקטוז כך שכל מה שנשאר לי לאכול מהרשימה שלך זה ירקות...

מצטערת לא שמתי לב לצמחונות.

מאחלת לך שתגמלי מהצמחונות
בכל מקרה.. סביר מאד להניח שהקנדידה אצלך חוגגת על חשבון החיידקים הטובים שאינם כתוצאה מחוסרים עקב תזונה חסרה.. כך שגם אם תחסלי את הקנדידה תהיי חייבת לשקם את המחסור בחיידקים טובים, כך שהיא לא תשוב לשרוץ במקומם. תוכלי להעיזר בתוספי מזון פרוביוטיים. בקשי גם לבדוק תפקודי כבד.ואפילו לשלוח דגימות ציפורן לבדיקה במעבדה.זאת בנוסף לבדיקות המעיים שהתעתי לך לבצע. רופאים לא יציעו לך זאת מיוזמתם.. אך להבנתי יש קשר ושווה בדיקה מעמיקה במיוחד בגלל שאת צימחוחנית. עוד עצה.. אם את הולכת עם חוטיני... אז בבקשה תפסיקי.גרביונים סינטטים גם להעיף.. הקנדידה תרצה לנדוד הלאה.. ובשל קירבתה לפי הטבעת היא תשמח לחדור משם למערכת הדם.. אז לא לעזור לה להגיע לשם.. וחוטיני זו תחנת רכבת בטוחה עבורה. ממממ.. מה עוד עולה לי בראש.. אה כן.. טחינה .. סבבה. שומשום.. לאכול.. קיטניות יבשים, בורגול..אורז בסמטי גריסי פניה.. מלון תפוחים.. מה קורה עם בני זוג? האם הם מטופלים( נדבקו ממך אם ירצו או לא) ואז המעגל חוזר וחוזר..

טוטס

New member
אינני זקוקה לאיחוליך להגמל מצמחונות

וחבל שאינך יודעת לכבד את החלטותיהם (ומצפונם) של אחרים, כי על זה בדיוק מעידה ההערה שלך. מודה לך על כל העזרה והפירוט, אך עם הערה קטנה אחת, פשוט הורדת את כל הערך שנבנה אצלי. וחבל.

ואני חשבתי שאת בוגרת יותר.

למרות שערכי נמוך בעינייך אעשה מאמץ להרדם הלילה אמנם בעצב ובצער אך אשתדל להתגבר. בכל מקרה אני לא מזלזלת בצמחונים ובטבעונים ובנוצרים ומורמונים והינדים איש באמונתו יחיה ואחלתי לך להגמל מזה מבחינה בריאותית ללא כוונה להעליב. כל טוב.

../images/Emo127.gif אכן כך.

ובכל זאת לגבי טוטס, מכיוון שהבעיה מורכבת מבחינה תזונתית - נכון יהיה לפנות לנטורופתיה, על מנת לעזור לך בהקדם האפשרי. חבל לסבול, במיוחד כשיש אור בקצה המנהרה ואפשרי להיפתר מהפטריה המציקה. ישנם גם צמחי מרפא שיכולים לעזור במיגור הבעיה ושמנים חזקים יותר משמן עץ התה כפי שציינתי בשרשור ניתן גם לרקוח משחה מיוחדת עבורך עם השמנים המתאימים ואף ליצור פתיליות עדינות שאותן אולי תוכלי להחדיר יותר בקלות מאשר טמפון. ממליצה לך בחום לפנות בהקדם לטיפול בבעיה, בינתיים הפטרייה רק משתרשת יותר ויותר והבעיה מחמירה...זה לא יעלם מעצמו. הרבה בריאות, תמי

הערה קטנה אלייך תמי.

כל מה שכתבת נהדר, למעט העניין הזה של הרעבת הפטריה. כבר הוכח ששיטה זו של הרעבת הפטריה מזיקה. כתוצאה מההרעבה, הפטריה מחפשת מקורות אחרים, ולכן סכנת התפשוטותה גבוהה יותר והיא הופכת אלימה ואגרסיבית יותר. פטריה צריך להרוג, לאא להרעיב. הרעב כאמור לא הוג אותה.. הוא מחשל אותה.

מנושית יקרה

ובכן - הדיון פורה וממצא, למעט כמובן חילוקי הדיעות הגולשים לפסים אישיים וחבל... אולם, מנקודת ראותו של הנטורופאת - צודקת תמי בהצגת המקרה: אכן, גם לפי מאמרה של לילך נהרי, נטורופאטית יש להרעיב את הפטריה הנה ציטוט ממאמרה של לילך נהרי: הטיפול הנטורופתי בקנדידה ----------------------------- הטיפול המוצלח בפטרת קנדידה כרונית דורש הסרה או הפחתה של כל הגורמים שיוצרים קרקע פורייה לגדילת יתר של קנדידה, שיפור התיפקוד החיסוני ומניעה של התרבות השמרים. לפטרת קנדידה כרונית יש חלק בבעיות בריאות אחרות ובמיוחד אורטיקריה, תסמונת המעי הרגיז, פסוריאזיס ודיכאון. הטיפול הנטורופתי מתבסס
על תזונה ש"מרעיבה" את הקנדידה ובעיקרה היא נטולת סוכרים, פחמימות פשוטות ושמרים. הטיפול התזונתי הוא הבסיס לטיפול בקנדידה.
ללא שינוי תזונתי לא ניתן לטפל בקנדידה. ישנם הסובלים מקנדידה מערכתית קלה ולכן השינוי התזונתי פותר את הבעיה והסימפטומים נעלמים. ישנם הזקוקים לתמיכה נוספת על ידי צמחי מרפא ותוספי מזון. לאחר תקופה של כמה חודשים ניתן לחזור לתזונה מאוזנת אגב, באשר לצמחונות, לא ראיתי בשום מקום כי תוספות לא צמחוניות ימנעו/יעצרו את התפרעותה של הפטריה החיה בגופו של כל אדם כחלק מהפלורה הטבעית. אשמח אם תאירי את עיני. יופ קסום לכולנו חגים שמחים והרבה בריאות ואהבה.

ברבורה יקרה בוקר טוב.

התפיסה הזו של הרעבת הפטריה היה (ועדיין)נפוץ מאד בקרב מטפלים שונים. היה בו מן ההגיון. עד שהוכח אחרת בבדיקות מעבדה. אני באופן אישי מעדיפה להנות מ 2 העולמות, גם הקונבנציונלית, וגם הטבעית. או בשמה הנפוץ, והנכון לטעמי הלא היא הרפואה המשלימה. שכשמה כן היא - משלימה -. רוב העוסקים ברפואה משלימה או אלטרנטיבית(שמת לב כמה שמות לה לרפואה האחרת?.... אינם נסמכים על בדיקות מעבדה ומחקרים שהרפואה הקונבנציונלית כן עורכת. מהמון סיבות, אם כתוצאה מאי שיתוף פעולה,אם כתוצאה מאי יכולת לבצע מחקרים מעבדתיים, הסתמכות בצורה עיוורת על מה שלימדו אותם ב: מכללה במכון בסדנה..ועוד. כתוצאה מכך ברוב המקרים העוסקים ברפואה האלטרנטיבית על כל שלל גווניה אינם חשופים למידעים חדשים. נכון לא כולם, אינני מכלילה. כמותם לא חסרים גם רופאים קונבנציונלים לסוגם המקובעים בדעתם ושאינם מתעדכנים... לעינייננו והארת נקודת מבטי החולקת על עניין ההרעבה. הוכח מדעית שברגע שמתרחש בגוף חוסר איזון הפיטריה שהיתה קודם לכן "רדומה" או נכון לומר במצב שמר שינתה יעוד. וממצב שמסייע הפכה למצב מזיק בתצורת פטריה, רק חשוב שאציין שישנם למעלה מ 150 סוגי פטריה לערך.. הרעבת הפיטריה למעשה יוצרת חוסר איזון נוסף.. ומחסור בכל אותם סוכרים ופחממות שאנו מונעים מהגוף.אף פוגעים בתיפקוד הכליות שלמעשה הן אלו המייצרות את ההפרשה המוכרת והתקינה זו הצלולה ונטולת הריח,שמטרתה להזין ולסכך את הנרתיק. אז נכון שהפטרייה "תמות" אבל בדיוק בשל אותה סיבה היא תתעורר מחדש ממצב השמר שאותו לא הרגנו.. ובצורה שונה, ותצא למצא לה מקום משכן אחר בגוף. וזהו המצב המסוכן יותר מהקיים. כי חלילה הי עלולה לנדוד במחזור הדם ולהתיישב במקומות קשים לאיתור וטיפול. ההרעבה למעשה היא סוג של טיפול בסימפטום, ולא טיפול בבעיה עצמה. לכן חשוב למצא את מקור הבעיה זאת עוד קודם להחלטה על דרך הטיפול. מה שברוב המקרים לא נעשה. האם הבעיה היא וגינוזיס חיידקי? האם היא כתוצאה מדלקת של צוור הרחם? האם היא רק קנדידה? האם זו פטריה שהתפתחה כתוצאה מרמת חומציות PH שאינה תקינה בנרתיק? האם הפטריה התפתחה בעקבות נטילת אנטיביוטיקה? בעקבות גלולות למניעת הריון?האם היא הגיעה בכלל מגורם חיצוני כמו הדבקה ביחסי מין? האם הבעיה היא אצל אשה הסובלת מסוכר? האם הפטריה הופיעה בתקופה הטרום וסתית במקביל לעליית הפרוגסטרון? על כל שאלות אלו ועוד רבות אחרות הקיימות לצורך אבחון מדוייק סוג ואופי והסיבה לפטריה ניתן לבצע אך ורק בהיעזרת ברפואה הקונבנציונלית ולהשתמש במעבדותיה שילמדו לתת תשובה לאחר בדיקת תרבית לפיטריות,ובדיקה מיקרוסקופית. ולאחר מכן להחליט על דרך טיפול, וכמובן גם שינוי תזונה. ולעניין הצמחונות. אני רוצה להבהיר כפי שכתבתי בתשובה אחרת בעניין. לא כתבתי כי כי תוספות לא צמחוניות ימנעו/יעצרו את התפרעותה של הפטריה החיה בגופו של כל אדם כחלק מהפלורה הטבעית. ובטח שלא התכוונתי לומר שמי שאינה צמחונית לא תסבול מפטריה וגינלית. כמעט כל אשה שניה סובלת או תסבול מכך. מה שכן רציתי לומר שבדרך כלל צמחונים או טבעונים שאינם בודקים את רמת הויטמינים בגופן. מגיעים בדרך כלל לחוסרים, ואו עודפים בויטמינים הרבה יותר מאנשים שתזונתם רב גונית. שבת שלום וחג שמח.

איני מסכימה עם הדברים שאמרת

הפטריה הקרויה "קנדידה" נמצאת במערכת העיכול שלנו כחלק מפלורת המעיים הטבעית. כאשר היא מאוזנת הדבר מצביע על איזון ובריאות של הגוף כל העולם מורכב מ"רע" ו"טוב"- זהו ה"שלם" ללא רע או ללא טוב- אין שלמות...כך גם הגוף שלנו בנוי הבעיה מתחילה כאשר נוצר חוסר איזון והפטריה מתחזקת ומשתרשת ושולחת זרועותיה לדם- זה כבר מצב מסוכן. על כן יש להרעיבה, למען תצטמק ותחזור לגודלה הטבעי ולמצבה המאוזן...אם לא היה לה תפקיד בגוף, היא לא היתה קיימת ואז לא היה צורך להרוג אותה...יש לה תפקיד באיזון הפלורה של המעיים ולכן אין להרוג אותה, כי אם להחזירה למצבה הנורמאלי והטבעי. זאת באמצעות תזונה נבונה ובריאה ובשלב מסויים גם צמחי מרפא ושמנים, על מנת לחזק את הגוף, שיפעל "נגדה" ויחזיר אותה חזרה ל"פינה שלה"... אני לא חושבת שרעב מחשל אותה...אולי רק בהתחלה, כי היא תנסה לחפש מקורות נוספים...אך בשלב הבא היא תחלש ותחזור לגודלה הנורמאלי.

למעלה