פטריה בפות אצל תינוקת

ריטה1

New member
פטריה בפות אצל תינוקת

שלחו אותי להתייעץ איתכם, לתינוקת שלי יש פטריה נורא לא יפה בפות (חיצונית, על העור), המליצו לי לתת לה יוגורט ביו ולעשות איתו שטיפות, נוסף על כך המליצו לי גם על טלק תינוקות, כרגע אנחנו עם משחה שנתן לנו הרופא וללא הועיל-טבעקוטן, ועם שטיפות מרובות. המלצות ייתקבלו בברכה. תודה

SideKick

New member
לאמא של שי...

דבר ראשון, ואת זה שלומי יגיד טוב יותר ממני, הטיפול צריך להיעשות בשי, ולא בפטריה. לכן, גם אם תמצאי משחה שתגרום לפטרייה להיעלם, הייתי מציעה לך לזכור לגשת עם שי לטיפול ולבדוק את שורש הבעיה, אחרת היא תופיע שוב בדרך זו או אחרת. ובלי קשר הייתי ממליצה לך לבדוק כמה דברים: - האם התינוקת ישנה בתנוחה שהיא רוצה או בתנוחה שמשרד הבריאות קבע? - האם היא נמצאת על הידיים במידה הראויה לה? אולי יותר מדי? אולי פחות מדי? ועל איזה ידיים? - האם נוח לה בעגלה/סל קל שלה? האם היא מבלה זמן רב בכיסא שלה באוטו? אלה שאלות שהתשובה עליהן עשויה לתת כיוון לטיפול. לפעמים אנחנו יודעים מה צריך להיות, אבל אין לנו ברירה. הרי איננו יכולים להחזיק את התינוקת על הידיים כל היום, אפילו אם זה מה שהיא רוצה. ואם היא ממש מתפתלת ובוכה אחרי חמש דקות בכסא באוטו אבל יש לנו נסיעה של חצי שעה כל יום, גם אז אין ברירה. אבל בכל מקרה כדאי לדעת ולהיות מודעים לכך, כי זה יכול לעזור בטיפול.

פטריה בפות אצל תינוקת

שלום רב, בת כמה התינוקת? כמה זמן יש לה את אותה תופעה על העור? האם הפטריה מפרישה? מהי התזונה שלה? תתארי לי בבקשה את הצואה שלה - צבע וריח? ההמלצה לבנתיים, לשטוף את המקום כמה שיותר פעמים במים זורמים, כמובן לפני כל החלפה, ואם אפשר גם כל שעה במים זורמים וסבון תינוקות עדין. אני אישית במקרים רבים לא ממליץ למרוח על העור משחות בזמן מחלת עור, מאחר ופעמים רבות המשחות "עוזרות" והפתלוגיה נעלמת אך התינוק מקבל לרוב, מחלה עמוקה יותר במקום, לרוב מחלת ריאה כגון אסטמה או ברונכיטיס. זהו הניסיון הקליני ההומאופתי. לכן, ניתן בהחלט לטפל ולעזור, אני אישית הייתי פונה למטפל/ת מיידית באופן אישי ומקבל טיפול רציני ולא המלצה וירטואלית אשר יכולה להחמיר את מצב הבריאות הכללית של התינוקת. רפואה שלמה שלומי זילברמן הומאופתיה קלאסית.

ריטה1

New member
שי בת 9 חודשים בעוד מס' ימים

יש לה את התופעה כבר שבוע, קקי היא עושה די הרבה (5 פעמים ביום בערך), לפי נסיון העבר יש לה תק' בהם היא עושה יותר קקי מכרגיל, כנראה שינויים בכיבה, הצבע לא שונה מכרגיל (תלוי מה היא אכלה). היינו אצל רופא קונבנציונלי שאני מאוד סומכת עליו (מנסיון עבר) אבל המשחה שהוא רשם לא הועילה. לכן עבר לשיטה אחרת - אני נותנת לה יוגורט ביו, וגם מרחתי על הפיטריה יוגורט (לי זה תמיד עזר). אכן אני עושה המון שטיפות. לצערי באזור שלנו אין כ"כ מודעות לרפואה משלימה לכן גם אין ממש רופאים מהסוג הזה.

שי

שלום ריטה, יכול להיות, וזאת רק השערה, כי הצואה היא מעט חומצית ולכן ישנם תופעות על העור, אך שוב זאת רק תאוריה והיא לא עוזרת לנו לטפל בשי. אני מציע גם להימנע משימוש במגבוני בד מכל הסוגים, פשוט לשטוף עם מים וסבון של תינוקות בלבד. לצערי לא אוכל לתת לך טיפול ספציפי במדיה כאן. בהצלחה ואשמח אם תעדכני אותנו שלומי.

ריטה1

New member
הצואה כנראה באמת חומצית

כיוון שבגן נותנים להם בחורף שום, כדי למנוע מחלות חורף. ושי שלי מאוד עדינונת ועם עור לבנבן ועדין (כמו אמא שלה). מה דעתך על השימוש ביוגורט ביו? ושוב תודה על התשובה

ריטה1

New member
הצואה כנראה באמת חומצית

כיוון שבגן נותנים להם בחורף שום, כדי למנוע מחלות חורף. ושי שלי מאוד עדינונת ועם עור לבנבן ועדין (כמו אמא שלה). מה דעתך על השימוש ביוגורט ביו? ושוב תודה על התשובה

יוגורט ביו

אין לי מושג מה לומר, לי אין ניסיון עם המוצר, אולי הוא יכול לעזור. אשמח אם תיידעי אותנו, בכבוד רב, שלומי.

yoelnd

New member
תראי

כמובן שאינני חולק על קודמי! כרגע הייתי הולך על שילוב של שטיפת האיזור במים ואפשר גם עם שמן אתרי עץ התה וגם במריחה שלו, שטיפה עם ביו-יוגורט ומריחה. כמובן שיש צורך בטיפול יותר מעמיק ולבדוק אלמנטים אחרים. בשום פנים ואופן לא לגעת בטלק!!! ואם את מחפשת חומר "בידוד" כמו טלק לכי על סתם שמן למריחה, לא שמן תינוקות (לרוב עשוי מ......נפט!) אלא טבעי ואטיפולי, נמצא ביום בחנויות שמן בבה של תמר שיווק, ובשילב שמהול עם לבנדר ופינוקי של מורז! בהצלחה!

למעלה