פטור מניקוי מס -מכירת אומנות לשכיר לא בעל עסק

markknight2

New member
פטור מניקוי מס -מכירת אומנות לשכיר לא בעל עסק

היי אני שכיר כשכמובן כל נושא המס מנוהל ע"י המעסיק. אך בנוסף אני מצלם ומצייר בלי קשר לעיסוקי כשכיר, את האומנות שלי אני מיעד למכור דרך סוכן שאיתו אני מתחיל לעבוד. כלומר אני עושה את העבודה בצד האומנותי מעביר לו קבצים דיגיטלים וכ"ד והוא עושה את כל העבודה השיווקית/פרסומים, קידום ומכירה ללקוחות, הלקוחות משלמים לו והוא אחרי עמלה שקבענו משלם לי. אני רוצה לדעת כשכיר שאין לו עוסק מורשה/זעיר וכ"ד מה הדרך הטובה ביותר לקבל מהסוכן את התשלום? הוא מבחינתו יכול לנקות לי מס אך הבנתי ממנו שזה יהיה חייב להיותאחוז מאד גבוהה ולכן לא משתלם לי. הבנתי שאני יכול לבקש פטור מניקוי מס כי בסך הכל השנתי הסכומים שנכנסים הם זעומים (אלפי שקלים בודדים לשנה) . מצד שני היו שהמליצו לי לפתוך עוסק זעיר, לא יודע כמה זה נכון... זכאי לא זכאי? מה מומלץ לעשות? תודה רבה מיקי

Qdbkp

New member
אני לא ממליץ לך לפתוח עוסק

ברגע שתפתח עוסק אתה תיהיה מחוייב כל שנה (עד לסגירת העסק) להגיש דוח למס הכנסה, בדר"כ מומלץ להעזר באיש מקצוע להגשת הדוחות ועבור הגשת הדוחות יגבו ממך כאלף ש"ח. דבר שני לאחר כשנה מפתיחת העסק תתבקש ע"י מס הכנסה להגיש הצהרת הון שגם כאן רצוי להעזר באיש מקצוע (לא חייב) שהוא יגבה ממך כאלף חמש מאות ש"ח, ובנוסף כל כחמש שנים תתבקש להגיש הצהרת הון. החלופה הכי טובה היא שהסוכן יוציא לך תלוש שכר עבור העמלה. חלופה נוספת היא לגשת למס הכנסה ולקבל אישור של שכר אומנים, והסוכן ינכה את המס במקור.

למעלה