פטורים (אין לי מושג לאן לשרשר, סליחה מראש)

שיווה100

New member
פטורים (אין לי מושג לאן לשרשר, סליחה מראש)

(מדובר בעיקר על אונ' ת"א אבל גם תשובות על פקולטות אחרות יתקבלו בשמחה) אני מבצעת כרגע את הקורס כימיה כללית באונ' הפתוחה, עד היום חשבתי לתומי שבמידה ואתקבל אקבל עליו פטור וכמה שעות חופשיות במערכת בסמסטר א', נחמד, אפילו נחמד מאוד. היום המרצה שלי באו"פ אמר לי שעד כמה שהוא יודע אולי יתנו לי פטור אבל אצטרך להשלים את הנק"ז בקורסים אחרים, כלומר הפטור הוא על הקורס ולא על הנק"ז שהוא שווה..... אחרי שיצאתי מההלם ושתיתי מים להתאושש, החלטתי לשאול אתכם חברים, מה לעזאזל קורה פה? מה ההפרדה הזו בין פטור מקורס לבין פטור מנק"ז? והאם בכלל כדאי לי להצהיר ולקבל פטור במצב כזה? לא עדיף פשוט להיבחן על קורס שאני יודעת את החומר שלו במקום לקחת קורסים אחרים? במידה ואני מחליטה לקבל את הפטור, האם אוכל לקחת קורסים אחרים מגניבים בנק"ז האלה כמו מוזיקה/שחייה וכאלה דברים, או שזה חייב להיות מתוך מבחר מסוים? דבר נוסף, מישהי ממזכירות הלימודים הקדם אקדמאיים אמרה לי שאוכל לקבל פטור בשווי 4 נק"ז על קורס של 6 נק"ז שעשיתי בפתוחה לפני שנתיים במדעי המחשב.... האם גם זה פטור שאצטרך לקחת קורסים אחרים במקומו? (כלומר, פטור שלא שווה את הנייר שהוא רשום עליו?). תודה מראש למי שיעשה לי קצת סדר בראש.... בר :)

lionfish1

New member
תשובה לא דפניטיבית...

למיטב ידיעתי מי שיש לו פטור מקורס ממש לא צריך להשלים את הנקודות זכות בקורס אחר. היו אצלנו מספר אנשים כאלה בשנה א', והם כולם נהנו מהרבה זמן פנוי... עם זאת, כדי להיות בטוחה, פשוט תרימי טלפון למזכירות סטודנטים ותשאלי. בקשר לפטור מקורסי בחירה- אם תקבלי רק 4 נקודות, תצטרכי לעשות רק קורס בחירה אחד של 2 נקודות (כי בסך הכל צריך 6 בת"א). הציון בקורסי בחירה לא נכנס לממוצע התואר, ככה שרק צריך עובר. אפשר לקחת קורס מגניב מכל פקולטה בבחירה.

שיווה100

New member
תודה, אשמח לשפיכת אור ממי שיודע בוודאות

כמובן שאתקשר ביום ראשון אבל אם מישהו יודע ויוכל להפיג את הערפל עד אז ולסייע מנקודת המבט של סטודנטים בפקולטה, זה יהיה נחמד. תודה מראש :)

herb321

New member
פטורים

בת"א (ואיני יודע לגבי אחרים), פטור משמעו נקודות ללא ציון. אין צורך ללכת ולחפש מקצועות אחרים במקום. פשוט אין ציון כדי שיחושב בממוצע. אם מדובר בפטור מקורס חובה (כימיה, סטטיסטיקה, ביו-כימיה...)יש לך שעות חופשיות. לת"א יש חובה לעשות 6 נק' זכות של קורס בחירה שמתחלקות 2-2-2. לכן כל קורס אחר שמתבצע ואינו חלק מהמערכת (כמו למשל אווירודינמיקה, תולדות צה"ל...) יתקבל כפטור ללא ציון (כמו שתיארתי למעלה), אך יחושב רק כ-2 נקודות זכות ולא כמה שהוא שווה באמת. כלומר. אם ביצעת כימיה - ומקבלים את זה, את תקבלי את מלוא הנקודות ופטור מהשיעור עצמו. אם ביצעת אווירודינמיקה ששוויו 6 נקודות, את תקבלי פטור מקורס בחירה אחד ששוויו 2 נקודות. כך זה קרה אצלי, לפחות.

לגבי קורסי בחירה

קורס בחירה יכול להיות יותר מ2 נקודות זכות, אבל יש חובה לעשות לפחות 2 קורסי בחירה. אני הגשתי קורס באלגברה לינארית כקורס בחירה. הקורס היה 4 שעות וקיבלתי 4 נקודות זכות בעבורו. ב2 הנותרות עשיתי רפואה ואומנות.

זה לא נראה לי רלוונטי לרפואה

אני יודעת שבפקולטאות אחרות פטור משמעותו יותר נקודות בחירה. אבל לדעתי ברפואה את לא חייבת מספר מסוים של נק אלא מספר מסוים של קורסים ולכן כמו שאמרה ליונפיש, לא תהיה לך בעיה.

שיווה100

New member
תודה רבה!!

האם אתם מכירים מישהו שיש לו פטור באמצעות הקורס כימיה כללית של האונ' הפתוחה? (שאדע אם לצפות לפטור..).

Kurosaki

New member
מכיר מלפני 3 שנים

כשאנחנו היינו בשנה א'. לא אמורה להיות בעיה. הקורס בפתוחה גם יותר קשה מהקורס שבאוניברסיטה, לפחות כך היה אז

למעלה