פחד קהל

איה1974

New member
פחד קהל

שלום, יש לי פחד קהל (בנוסף לאגורפוביה וחרדה חברתית) ומאלצים אותי להעביר פרזנטציה מול כיתה בלימודים, אחרת אקבל ציון 0. אני מעריכה שאם אתחיל לדבר, אתחיל להתבלבל, לקפוא במקום, להסמיק, ולקבל בלק אאוט. האם מותר למוסד לימודי לאלץ אותי לעשות דבר כזה?

טל קר

New member
זה כבר סגור שהוא מאלץ?

כלומר ניסית לפנות למרצה להציג הסבר/אישור רפואי ולבקש מטלה חלופית?

איה1974

New member
ניסיתי לפנות למרצה

ולהסביר שיש לי פחד קהל גם הצעתי לעשות את הפרזנטציה לפניה. היא אמרה שלכולם יש פחד קהל. שמעתי שבסמסטר שעבר 20 מתוך 30 תלמידים הרצו בפני המרצה כי הם חששו. כנראה שבסמסטר הזה הם החליטו להחמיר יותר. גם פניתי למרכזת של הקורסים הנ"ל טלפונית, והיא התחמקה ממני, וענתה שהוחלט לתת 0 למי שלא עושה פרזנטציה, במקום התנאי המחמיר מקודם שאומר שאדם שלא יעשה פרזנטציה לא יוכל לעבור את הקורס בכלל.. אישור רפואי אין לי, כי אני לא בטיפול פסיכולוגי כרגע..

איה1974

New member
10% מהציון הכולל של כל הקורס

ניסיתי לעשות עבודה בזוג עם מישהי כדי להקל אולי במשהו, אבל בשניה האחרונה הרגשתי שאני לא יכולה לעשות את המצגת, אז היא גם נפגעה מהמצב. נאלצתי לעשות מצגת שנייה ולהשאיר לה את הראשונה.

טל קר

New member
זה אחוז קטן יחסית מהציון,

עשי מצגת מצוינת, שלחי למרצה את המצגת ותגידי שפחד הקהל שלך הוא לא 'כמו של כולם' אלא במינונים אחרים לגמרי ואת מבקשת שוב להרצות רק בפניה. אם היא בכל זאת תסרב, תכיני הרצאה מוכנה בכתב, קחי כדור הרגעה לפני (רפואי אפשר מרופא משפחה, קצת פחות חזק אפשר בבית מרקחת - כמו רסקיו או רגיעון, מכיון שאצלך את מדברת על מינון גבוה אולי תרצי לפנות לרופא המשפחה לפני) ואם זה לא משתפר באופן מספיק פשוט תקריאי מהכתב בלי להסתכל על הכיתה כאילו היא לא שם. זה אכן לא מזכה במאה, אבל אם התוכן טוב אפשר לקבל בהחלט שבעים-שמונים וכך סיכנת למעשה רק 2-3 נקודות מהקורס, ולעומת כלל התואר זה באמת הבדל אפסי. גם אם הלהקריא בעפ לא ממש עובד ויש לך רק מצגת ודיבור מבולבל לגמרי עצם זה שהכנת מזכה בנקודות, ואז את מסכנת רק 4-5 נקודות מהציון.

גרא.

New member
איה1974,זו אינה שאלה של אילוץ להופיע לדבר

בפני קהל,וודאי לעשות פרזנטציה,אלא חלק אינטגרלי מתוכנית הלימודים שאת עוברת, כאקדמאית לעתיד, שבמסגרתה יהיה עלייך לעמוד לא פעם מול קהל ולומר את מה שיש לך לומר. בכל נקרהף אפשר להתמודד עם פחד קהל, בעזרת טיפול תרופתי חד פעמי, כלומר כד'ור הוגד חרדה, זה או אחר ע"פ קביעת רופא המשפחה שלך.כלומר לקחת כדור אחד לפניח ההרצאה,וכן ישנה אפשרות לטיפול קוגנטיבי התנהגותי, המשלב בתוכו, רכישת היכולת לשליטה עצמית טובה יותר במצבי חרדה באמצעות טכניקות של הרפייה.

כי19

New member
יש קורס שהוא תפור בדיוק לפוחדים/ות לדבר בפני

קהל. קוראים לקורס הזה "דייל קרנגי". קורס שרץ כבר בעולם ובישראל 90 שנה,ובאותה מתכונת. זה עולה כ 3500 שקלים.וכל שקל שווה ושווה מאוד. בתחילה אומרים רק את השם הפרטי בפני 30-40 איש. אח"כ עוד כמה מילים. עד שבסוף הקורס אחרי 3-4 חודשים ,מדברים מספר דקות ועל מספר נושאים בלי כל הכנה מוקדמת בכלל. בקורס משפרים את יכולת הזיכרון. יצירת קשר עם אנשים חדשים. פריצת דרך בחיים האישיים. התלהבות ועוד. תאמינו לי זה שווה ולכי על זה. טין לי שום איטנרס אישי,ואנילא קשור לזה בשום דרך.זהו המלצה מתוך הלב. אצלי זה עבד פנטסתי.

כי19

New member
הנה לך קישור לאתר הארגון. גרא שמעת פעם על הקו

הקורס הזה?

למעלה