פורסם מסלול אליפות העולם 2014 בספרד

oferlev9

New member
פורסם מסלול אליפות העולם 2014 בספרד

מסלול קשה , הקפה של 18.2 ק"מ עם שתי עליות. קצת מזכיר את פירנצה אבל העליות פחות תלולות
העילית ירכבו 255 ק"מ עם 4280 מטר טיפוס

הקטגוריות שיותר מעניינת את הרוכבים שלנו הן U23 ונוער
U23 ירכבו 182 ק"מ עם 3000 מטר טיפוס - לא קל........ צריך להתחיל להתאמן כבר עכשיו עם רכיבות אימונים ומרוצים של 200 ק"מ ויותר......
לוח המרוצים שלנו לא מספק נתונים כאלו.......

כל הפרטים כאן:
http://www.mundialciclismoponferrada.com/home

elad fa

New member
עופר בוקר טוב

בבקשה תסביר לי למעלה אתה חושב שצריך להתאמן על מסלול של 200 ויותר ק"מ.
בבקשה אל תחשוש לענות. השאלה שלי רצינית.
המשך יום נעים (לא צריך להיות מומחה בתורת האימון בשביל לענות על כך)

oferlev9

New member
פעם אדי מרקס אמר שהוא מתאמן למרחקים

ארוכים ב 10-20% מאורך התחרויות
כך בתחרות הוא לא עסוק בהשרדות ובמחשבות האם יצליח להשלים את המרחק. בזה הוא רכש בטחון באימונים
בתחרות הוא יכול להתעסק באיך לנצח !!

nachshon4

New member
אז אדי מרקס אמר....

מיהו בכלל.
דע לך, אפשר להתאמן 3 פעמים בשבוע, שעה אינטנסיבית, ב מ ע ב ד ה, ולזכות באליפות העולם.

elad fa

New member
ואם הוא אמר ?

אז הוא אמר, נו אז מה ?
עופר, תנסה להסביר לי בהגיון הפרטי שלך ולא לצטט אנשים/רוכבים/מאמנים.
זה לא פורום ציטוטים.
ב מ י ל י ם שלך, מה ההיגיון בדבר הזה ?
(לשאר השטויות אני כמובן לא מגיב, רמז, תנסה להזכר בסיסמה של גרשוני...)

אמרתי

שצריך לעבוד עצים, הרבה רוכבים חזקים עובדים לדוגמה חצי שעה 300 ואט ב"מעבדה". זה כמובן מצוין.
500 km בשבוע, שזה 25000 בשנה.
פעמיים בשבוע אימון ארוך ב80-85% דופק, בארצות אופניים הם פשוט רוכבים 2 מירוצים.

ולדבר ככה על מרקס זה חילול הקודש!

אז על פי גרשוני?

רוכבים לפחות שהני אימונים מאוד ארוכים בשבוע?

אם אני מבין אז יש בתוכנית שאתה (גרשוני) מציע לפחו שתץי רכיבות החוצות את גבול 4 השעות?

בערך

כמובן שלמאסטר כמוני אין כל כך הרבה זמן, למקצוען הרבה יותר.
אבל לנוער/U23/עלית פעמים +4 שעות בקצב 30-33 ממוצע חשוב מאוד.

דעתי - מאסטר בכלל צריך ליהנות, לא מעבר

ושוב, כנראה שאני המטומטם, כי אני בכלל לא חושב שצריך לסבול על האופניים, אלא אם בסוף הסבל יש תגמול הישגי ראוי.
מה זה ראוי? שכל אחד יחליט בשביל עצמו.

לפני 24-26 שנים הייתי מוכן לסבול הרבה בשביל לנצח בתחרות ריצה מקומית, בבית שלי. לא מצטער על המאמצים שהשקעתי, היה כיף, כיף שהיה, התבגרתי וכנראה אפילו הזדקנתי. היום לא אהיה מוכן להשקיע את אותם המאמצים עבור אותה המטרה, אולי בזכות העובדה שכבר השגתי אותה ובכל זאת - אז זה לא נתן לי מאום חוץ מסיפוק אישי רב. אפילו את הגביע שכחו להעניק לי

oferlev9

New member
יאיר , לא הכל הולך לפי נקודת המבט שלך .....

יש רוכבים בני 40-50 וגם יותר שהרצון שלהם לנצח לא פחות מכל מקצוען. הם גם משקיעים בהתאם כדי להגיע לתוצאות בקטגוריות העילית והפרו או המסטרס בקבוצות הגיל. שתי הגישות לגיטימיות ...... ברור שבגישה שלך כבר לא תנצח מרוצים ........

ובמה, עופר, ההודעה הזו שלך שונה ממה שכתבתי?

תקרא שוב את ההודעה.
בפרוש ציינתי "כנראה שאני המטומטם".

אחרי זה גם ציינתי כי הייתי במקום הזה (הישגיות בכל מחיר) בעבר.
מי שרוצה ונהנה לסבול בשביל הישג שיבושם לו, אני גם מוכן להסביר לו איך לעשות את זה בצורה שהצליחה אצל אחרים בעבר.

אבל משהו שלא ברור לרבים וטובים (בלי ציניות ב"טובים") - הנאה היא מרכיב חשוב בתרבות ספורט הפנאי, לעיתים (רבות מדיי לטעמי) אני רואה מיש ששוכחים ליהנות כדי לספק אגו.
זה בסדר, רק שלא ינסו לשכנע אותי שזה כדי להגיע להישג ראוי, מספיק ששנכעו את עצמם, למה כל כך חשוב להם שאהיה בחיים המדומיינים שלהם?

oferlev9

New member
טוב, אתה תמיד כותב שאתה המטומטם .......

אז אני כבר לא מתייחס לזה .........

אלעד, למרות ההחלקה של עופר, אתה לא הוגן

עופר אינו מאמן, אל אף פי הקביעה שלו כי צריך לעשות כך או כך לקראת תחרות על מסלול כזה או אחר (במקרה זה אליפות העולם).

אני גם לא מאמן, בקושי הייתי, סתם במקרה ספורטאים שלי הגיעו לכמה הישגים וכנראה בגלל שאחרים ויתרו להם על הדרך. בכל זאת אנסה להשיב לך, כמו יהודי טוב ובשאלות משלי:
האם אתה מכיר רוכב שיתייצב לאליפות העולם במרוץ אופני כביש שאימוניו לא כוללים רכיבות של 4 ואפילו 6-7 שעות?
רוצה בק"מ? בבקשה - מצא לי רוכב אופניים אחד, שיש לו סיכוי להתייצב לאליפות העולם במרוץ אופני כביש, שלא השתתף/ישתתף בתחרויות של 150-200 ק"מ.

דעתי (ושוב, מי אני בכלל?!) שאי אפשר למצות פוטנציאל אישי במרחקים של 200 ק"מ בלי להתאמן על המרחקים האלו, ועדיף לבצע אותם על פי זמן ולא ק"מ (מאחורי החצי משפט האחרון יש "קצת" יותר ממה שהוא מציג).

על השיטה שאתה מציע לא אביע דעה, משום שלהבדיל מאחרים איני מביע דעה על מה שלא בדקתי, לא התנסיתי ולא למדתי כראוי לגיבוש והבעת דעה.

liorben

New member
קודם כל שיחזיקו הקפה של 16K ב-50 קמש ממוצע

מי שלא נמצא מקדימה לא נמצא בתחרות.

elad fa

New member
הנה מישהו ענה בצורה פשוטה וטובה

לא מעט שמעתי את האמרה מרוכבי אופניים צעירים : “המאמן אמר לי כי אם אני רוצה להיות מקצוען אני חייב להתאמן לפחות 30 שעות בשבוע”. או בריצה : “מי שרוצה לרוץ מרתון חייב לרוץ 130 ק”מ בשבוע”. ישנם פעמים שיוצא לי לפגוש רצים צעירים אשר גאים לספר על נפח שבועי של 160 קילומטר (אפילו בואו נניח שהם מגזימים והם עושים רק 130, בגיל 16 זה עדיין המון ומעבר לכך מסוכן). גם אני (2005) כתבתי אודות ביקורו של אדי מרקס : “JUST RIDE A LOT” אז כתבתי….(פשוט עברו מאז איזה 8 שנים). ומה שמרקס התכוון אז בדבריו RIDE A LOT,

הלינקים האלה הועלו בעבר...אז הנה שוב.

ברמה האישית - אני תמיד מנסה לדבר בגובה העיניים.

לקראת ישראמן 2014: מי צריך אימוני נפח?

השקר הגדול ביותר של תורת האימון בספורט הסבולת והקש

tkatzir

New member
תמונה שווה 1000 מילים

אני מבקש את סליחתך מראש, אבל זה היה ממש מתבקש!

טל.

תודה למי שהזכיר לי היום את זאטופק

התאמן 80 אינטרואלים של 200 מטר, או 40 של 400 והשאלה והתשובה היא: אין רמה כי אף אחד לי רציני.

למעלה