פוקסיה בדיכאון

lilo4

New member
פוקסיה בדיכאון

שלום לכולם
קניתי לפני כחודש פוקסיה קטנה. במשתלה אמרו שהיא צריכה הרבה מאוד אור, והשקיה פעם בשבוע. כשהבאתי אותה הביתה הייתה לה כבר קצת פריחה, והיו לה עוד המון ניצנים. היא נמצאת אצלי בחדר, בהתחלה היא הייתה ממש מתחת לחלון והייתה עליה שמש ישירה רוב שעות היום. לאחר מס' ימים כל הפרחים והניצנים פשוט נבלו בהדרגה, והעלים שלה דיי נוטים כלפי מטה. חיפשתי קצת מידע על הפוקסיה, ונאמר שהצמח לא כ"כ אוהב שמש ישירה, בעיקר לא כשחם. העברתי אותה למקום אחר בחדר, ועדיין יש לה המון המון אור רוב שעות היום, אבל לא שמש ישירה. אני משקה אותה יותר מפעם בשבוע, כי קראתי שהיא צריכה יחסית הרבה השקייה. המצב כרגע הוא כזה: אין בכלל ניצנים חדשים, וכל הניצנים שעדיין תלויים על הפוקסיה פשוט מתייבשים ונופלים. העלים נראים בסדר גמור, פרט לזה שהם טיפה נוטים כלפי מטה. הצמח באופן כללי נראה ממש בדיכאון
יש למישהו מושג אולי מה יכולה להיות הסיבה ומה יכול להיות הפיתרון?

Rוני

New member
פוקסיה צריכה צל או חצי צל

והשקיה תכופה יותר מאשר פעם בשבוע גם בתנאי גידול נוחים סובלת לפעמים הפוקסיה מקשיי מעבר וניצניה נושרים תיטיב את תנאיה ותקווה שיגיע גל נוסף של פריחה

lilo4

New member
תודה רבה ../images/Emo13.gif

*אגב, אני בת אני יודעת שהפוקסיה לא מתאימה לבית, אבל יש לי חדר באמת מאוד מאוד מואר, עם שני חלונות גדולים, והחדר מאוורר תמיד. כרגע הפוקסיה בלי שמש ישירה בכלל, אבל עדיין יש לה המון אור. אני אשקה אותה יותר פעמים בשבוע, תודה רבה
מעבר להשקיה, יש עוד דברים שהיא צריכה? האם היא צריכה דישון מסוג כלשהו?

Rוני

New member
היא צריכה דשן בשחרור איטי

ראי בבקשה במילון המונחים המון מידע על גידול פוקסיות מיחורים ועד גדילה לאחרונה עשינו פה את הדוקטורט על הפוקסיה אם אחרי זה ישארו לך שאלות - שאלי

lilo4

New member
קראתי, אבל יש עוד שאלה

כמו שבטח הבנתם, אני ממש חדשה בתחום הגינון, ולא כ"כ מבינה בכל מה שנוגע לדשנים.... לא כ"כ הצלחתי להבין באיזה דשן אני אמורה לדשן את הפוקסיה. הבנתי שיש משהו שנקרא דשן נוזלי, האם זה יעזור? כרגע לפי מה שקראתי נראה שהנשירה פשוט נבעה מכך שלא השקתי מספיק. האם בכל זאת לדשן? האם מומלץ לחכות ולראות מה קורה? אני פשוט נורא אוהבת את הצמח הזה, הוא מדהים ומיוחד בעיני, ואני לא רוצה לאבד אותו....(כן, זה נשמע דיי טראגי ביחס לצמח, אבל אתם יודעים איך זה, נקשרים...)

gitta

New member
דשן נוזלי אורגני עשוי מאצות ים

אני משתמשת בו קבוע להשקיית הפוקסיות שלי ובלי "עין" הן בסדר גמור. כשהן היו צעירות יותר נתתי להן גדגרי דשן אורגני בשחרור איטי. אני משקה אותן אחת ליומיים אבל בודקת מה שלומן לעתים תכופות יותר. בהצלחה!

lilo4

New member
שאלה טיפשית....

מהו דשן אורגני בשחרור איטי? מצטערת על הבורות :/ איפה קונים? איך משתמשים?

gitta

New member
בכל משתלה טובה, בסניפי "הגרעין"

ואולי גם בהום סנטר וכו'. השחרור האיטי פירושו שהחומרים הפעילים שבו לא משתחררים בבת אחת אלא לאורך זמן. על כל מוצר יש הוראות וצריך לפעול לפיהן בדייקנות, להשגת תוצאות טובות.

צפנתי

New member
לא הייתי מדשנת...

קרינה ישירה ועצם המעבר מהמשלתה אלייך היא שוק רציני לפוקסיה. אם הבעיה הייתה בהשקייה, לדעתי העלווה לא הייתה ניראית טוב. בקיצור, לחכות קודם להתייצבות ואח"כ לדשן. כל מה שעבר עליה ממש לא קשור לדישון ודישון לא יעזור לדעתי.

lilo4

New member
תודה ../images/Emo13.gif

התחלתי לתת לפוקסיה המסכנה יותר מים, ואני מקווה לטוב

צפנתי

New member
"יותר מים" זה בתכיפות או בכמות?

השקיית צמח חובב מים כמו פוקסיה-רצוי שיהיה עד נגר (מים שיוצאים מתחתית העציץ). אם לא בטוחים, אפשר להשרות את העציץ בקערה עם מים עד שהוא לא צף.

lilo4

New member
מסתבר

שגם בתכיפות וגם בכמות
פשוט במשתלה הסבירו להשקות פעם בשבוע. אז השקיתי פעם בשבוע, ופחדתי להגזים ולהציף את הצמח. אבל כנראה שזה הזמן ללמד אותו לשחות
ושוב- המון המון תודה

shlumbergera

New member
פעם בשבוע?איזה אידיוטים!איזה משתלה

זו? עדכני אותנו שנדע לאן לא לשלוח אנשים. בעצם שהם לא היחידים שטוחנים שטויות ללקוחות.

lilo4

New member
משתלת יגור

זאת המשתלה של קיבוץ יגור.... בעיקרון עד כמה שאני יודעת הם לא משתלה מאוד רצינית, אבל בשביל כמה עציצים חמודים הם אחלה

ציפי666

New member
אופס, דווקא יגור משתלה רצינית

ומקצועית. תמוה בעיני שקיבלת שם הנחיות שגויות.

lilo4

New member
עד כמה שאני יודעת

המשתלה בסדר, הם יותר טובים בכל התחום של צמחים קטנים, בקטע של עצים הם כנראה קצת פחות טובים... בכלאופן, קניתי במשתלה שני צמחים- פוקסיה ושעוונית מזדחלת (זה השם?), ועל שניהם קיבלתי את ההוראה להשקות פעם בשבוע

shlumbergera

New member
זה בערך כמו להוציא את התינוק

מהיולדות הביתה ולקבל הוראה להיניק פעם ב 4 שעות. השקייה מתבצעת לפי הצורך. לפי האקלים, הרוחות, העונה, גודל הצמח, גודל המיכל. יש צמחים שצריכים להתיבש בין השקייה להשקייה. יש שלא. אוי, קשה להסביר הכל על רגל אחת. לומדים בעיקר מהניסיון ומהנחיות. פעם בשבוע זה שטות.

lilo4

New member
בגלל שאני חדשה בתחום

וכמו שהבנתם, לא מבינה בכלל.... העדפתי לשאול שם את אחד המוכרים כמה צריך להשקות.... לא נורא, העיקר שהבנתי את הטעות שלי

למעלה