פוספטידילסרין-תוסף תזונה לטיפול בפרקינסון

ב ן ח ו ר י ן

New member
מנהל
פוספטידילסרין-תוסף תזונה לטיפול בפרקינסון

מחלת הדיסאוטונומיה המשפחתית היא מחלה נדירה יחסית שבה מוטציה ב-DNA גורמת לאי-ייצור של חלבון IKAP . הדבר גורם להיוולדות עם מספר נמוך מאוד של נוירונים (שגם אלו מתנוונים ומתים בגיל צעיר). חלק מסימפטומי המחלה הם הקאות לא נשלטות למשך חודשים בשל פגיעה במערכת חילוף החומרים, רעידות ועוד. מחצית מהחולים לא עוברים את גיל 40.
מחקר שנערך לאחרונה באוניברסיטת תל-אביב בראשות פרופ' גיל אסט וד"ר רון בוכנר גילה שתוסף תזונה בשם פוספטידילסרין, אשר נמכר בכל חנות טבע, יכול לשפר את תפקודם של הגנים הפגועים במחלת הדיסאוטונומיה וגם לעזור במחלות מוחיות ניווניות אחרות כמו פרקינסון בעזרת העלאת ריכוזו של חלבון IKAP.
יכולתו של הפוספטידילסרין לחדור אל תוך המוח ולהשפיע שם יכול להביא לגל תרופות חדש אשר יתמודד בהצלחה טובה יותר ממה שקורה כיום עם מחלות שבה מתנוונים נוירונים.קישור לידיעה-אתר "הארץ"

קצת על הפוספטידילסרין
 

pasternack

New member
עד כמה המוצר הזה בטוח בשימוש?

נכנסתי לקישורים. היצרן מתגאה בכך שהמוצר מוריד את רמת הקורטיזול המיוצר ביותרת הכליה. אני לא בטוח שזה רעיון כל כך טוב שאדם בריא יקח מוצר כזה רק כדי לשפר קצת את תפקוד המוח. הרי לקורטיזול תפקיד חיוני בגוף. ואולי יש גם תופעות לואי או סיכונים אחרים למוצר, או אינטראקציה עם תרופות. אם מישהו בפורום יודע עוד על הסיכונים של פוספטידילסרין, אשמח לשמוע
 
למעלה