פונטים

אחת סתם

New member
פונטים

שלום הורדתי פונטים (גופן) למחשב. עכשיו זה יושב לי באיזה תיקיה ואני לא יודעת איך להעביר אותם לוורד כדי שאוכל לכתוב בהם. מישו יכול לעזור לי?

אם הפונט כבר "נפרס" - כלומר

לא בתוך ZIP או EXE - להעביר אותו לתוך תיקיית ה-Fonts שתחת Windows. לחפש אותו אם מופיע בין הפונטים שבאפשות Fonts של "לוח הבקרה". אם הוא כבר מוצג שם, תקישי על הסמל ( האיקון ) שלו ואם הוא נפתח ומציג את כל אפשרויות הגופן ( לפי כל הגדלים האפשריים ) אין כל סיבה לא להשתמש בו בתוך כל יישום מותקן במחשב, גם בצייר וגם בדואר.

xroeeh

New member
עדיף לעשות ככה

ללכת לתיקית גופנים בלוח הבקרה. שם בתפריט קובץ בחר בהובפת פונט חדש ואז לבחור את קובץ הגופן שאתה רוצה. כמובן שיש לוודא שהסיומת שלו היא ttf או fon לפני כן (כלומר שהוא פרוס ומוכן להתקנה). באופן הזה הפונט ירשם מיד וגם יועתק לתיקית Fonts. ד"א עדי אם תקיש פעמיים על כל גופן, מותקן או לא, תקבל את אותו חלון שמראה פרטים עליו. רועי

רועי - תודה עבור ההסבר ( הקטע

המופנה אלי...) אך לאן שאתה רוצה להוביל אותי, מזמן חזרתי משם. גם אם רק תעביר את הגופן אל תיקיית ה-Fonts כבר די, ואז אין כל צורך ב"התקנת פונט חדש". ואם הוא כבר מותקן השיטה אם הוא גם פועל היא להקיש עליו בתוך תיקיית Fonts, כי קרו מקרים שהפונט היה אומנם בעל סיומת TTF או FON ( שכחת את FOT...), אך לא נבנו טוב ומערכת Windows בכל זאת מסרבת להכיר אותם. ואם מתקינים כ"פונט חדש", הקובץ רק מועתק, אך הקודם נשאר בתיקיית ההורדה, וסתם תופס מקום. חומר למחשבה בזמנך הפנוי...

xroeeh

New member
יש הבדל בין העתקה של הקובץ לתיקית

Fonts לבין התקנה כמו שאני אמרתי. בדרך שאני אמרתי הרישום של הפונט פשוט מתבצע במקום ובדרך שלך הוא צריך הפעחה מחדש (בשביל גופן?? למה מה קרה??). תודה על החומר למחשבה, אבל נכון לעכשיו יש לי די הותר... (מה גם שכבר חשבתי על זה מזמן...) רועי

משונה - הורדתי מהרשת עשרות

גופנים מעניינים חדשים ישירות אל תיקיית Fonts ללא כל צורך בהפעלת המחשב כדי שיזוהו ויעבדו מיד. ובנושא סוגי פונטים הנה קטע קצרצר ( בתמונה ).

אחת סתם

New member
לא הולך לי

הפונטים נמצאים בתוך program files איפושהו. יש להם סימן של ווינזיפ. עכשיו מה אני עושה איתם? ניסיתי לעשות extract ולא יצא כלום. אפשר אולי הסבר קצת יותר מפורט? תודה

אם סיומת הקובץ ZIP, - חייבים

ראשית כל "לחלץ" אותם החוצה מהקובץ הדחוס, איני מבין למה ה-WinZip שלך לא מסוגל, יתכן ולא הפעלת אותו נכון, אולי לא הגדרת לאן לעשות את ה-Extract ( בעברית קוראים לזה "חילוץ"...), או משהו אחר. אך אם את כבר הולכת להגדיר, אז ישירות אל תיקיית ה-Fonts, אך רק קבצי הגופן בלי כל ה-Readme ויתר הקישקושים מסביב.

אחת סתם

New member
אין פונטים

כשאני פותחת את הקובץ בווינזיפ הוא מופיע לי עם הסיומת TTP. אבל, כשאני הולכת לתיקיית פונטס ופותחת להתקין פונט חדש זה אומר לי שאין פונטים חדשים. ואני לא יודעת מה לעשות משם.

אחת סתם

New member
WINZIP לא טוב????

יכול להיות שיש לי בעיה עם הווינזיפ? כי כשאני עושה extract וכותבת את שם התיקייה, זה נותן לי הודעת שגיאה: WINZIP32.EXE damaged, please reload from distribution disk HELP ואם הוא באמת לא טוב. מה אני עושה?

לא הבנת אותי נכון :

לפרוס ( לחלץ ) באמצעות WINZIP אל תיקיית Fonts ( לא לשכוח לסגור את WINZIP בסוף...) בלי כל צורך בהקשה על "התקנת פונט חדש". רק להעביר אל התיקיה ודי. רק תזכרי איך קראו שם הקובץ של הפונט, כי לא תמיד שמו שיופיע אחר כך ברשימת WORD וכו´ תואם את שם הקובץ. למשל לפונט הקרוי Levenim MT שם הקובץ הוא lvnm.ttf וכו´

למעלה